„Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak Prymula zakázal psát a zakázal zpívat.“ Nadčasový Karel Kryl by se zhrozil, že nejmocnějším mužem v ČR je zkorumpovaný lampasák bez prověrky

KOMENTÁŘ TOMÁŠ VYORAL: Plukovník Roman Prymula, vakcinolog s pošramocenou pověstí a hektolitry másla na hlavě napojený na farmaceutickou lobby coby ministr zdravotnictví přichází se stále většími jobovkami. Zákaz zpěvu, strašení povinnými registracemi při vstupu do hospod a hrozbou, že půjde po krku „popíračům koronaviru“.
Ministerstvo cenzury dohodil Prymula firmě jistého (pseudo) experta a oblíbence veřejnoprávních médií Františka Vrábela. Cílem budou všichni, kdo o tzv. pandemii koronaviru říkají, nebo naznačují něco jiného než je oficiální verze. Tak snad pana Vrábela v jeho cenzurních čistkách nevyruší, že mezi ony “popírače” patří i stovky  renomovaných lékařů a odborníků.


Karel Kryl: Píseň Veličenstvo kat

Tomáš Vyoral, blogger

Nejmocnějším mužem v zemi je plukovník, který coby náměstek ministra zdravotnictví nedostal ani nejnižší bezpečnostní prověrku. Plukovník, který byl kvůli tunelování hradecké fakultní nemocnice skrze kšefty s firmou Biovemed psanou na svou dceru odvolán z funkce ředitele nemocnice.

Plukovník, který si 17. 6. 2020, měsíc poté, co získal trafiku vládního zmocněnce pro zdravotnictví (a dle svých slov v žádném případě nechtěl do politiky), založil mimo jiné živnost „VÝROBA ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ“.


Je děsivé sledovat, jak takový člověk v bezprecedentním střetu zájmů mění Českou republiku salámovou metodou na policejní stát.


loading…

Zpívání škodí zdraví

„Tělocvik i hudební výchova jsou trochu rizikové. Hudební výchova proto, že nemůžeme příliš mnoho zpívat, protože to je jedna z nejčastějších cest přenosu. A proto jsme se rozhodli limitovat hudební výchovu pouze na hodiny, kde je přednášena teorie,“ uvedl Prymula ve videu zveřejněném na Twitteru.


Plukovník Prymula je také vizionář

loading…

„Co se týká tělocviku, necháváme na základních školách v prvním stupni, protože tady děti v kontaktu jsou stále, takže tady není potřeba tato limitace. U středních škol a 2. stupně základních škol umožňujeme místo tělesné výchovy procházky a podobné aktivity, ale nechceme, aby se děti převlékaly společně na tělocvik, protože tady dochází k nákaze, říká plukovník.Udávat ve jménu “pravdy”

Názor, nakolik jsou tato opatření logická, si udělejte sami. Na to nemusíte být epidemiologové, což ostatně Prymula taky není. Jako typický příklad jeho odbornosti mrkněte na obrázek s restrikcemi bez jakékoliv logiky z dílny neznámého autora.


Tak už je to jasné, jen ještě malou doušku: Vyžehli si roušku.

„Od příštího týdne začneme bojovat s dezinformacemi spojenými s covid-19. Byla uzavřena spolupráce mezi @ZdravkoOnline a @SemanticVisions,“ uvedl Prymula rovněž na Twitteru.


Přeloženo do spisovné češtiny – Prymula skrze další tunel, jelikož takovou službu logicky nelze pregnantně ocenit, začne s „potíráním“ jemu nepohodlných a s jeho apokalyptickými a profarmaceutickými vizemi nesouznějících názorů.

Navíc s pochybnou osobou Františka Vrábela ze Semantic Visions. Ten si nic nezadá s bývalým pornohercem Jakubem Jandou z Evropských hodnot nebo s udavačským takzvaným Českým elfem Bohumilem Kartouzem.
Strach, který dnes lidé mají z nové nemoci covid-19 je podle Františka Vrabela, šéfa společnosti Semantic Visions, doslova živnou půdou pro dezinformátory. “Hlavními dezinformátory světa jsou podle autora analýzy Čína a Rusko,“ uvedl pro představu Vrábel v nedávném rozhovoru pro ČRo Plus.


„Byl hrozný tento stát,
když musel si se dívat,
jak zakázali psát
a zakázali zpívat.
A bylo jim to málo,
poručili dětem
modlit se, jak si přálo
veličenstvo Kat.
Modlit se, jak si přálo
veličenstvo Kat.“


(Karel Kryl, Veličenstvo Kat)


Jak Roman Prymula tuneloval hradeckou nemocnici


Ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové a šéf České vakcinologické společnosti Prymula působil ve firmě své dcery Biovomed s.r.o., která podle zjištění webu zdravotnickytydenik inkasovala od farmaceutických firem ročně přes 41 miliónů korun. Z této částky rodinné firmě zůstávalo 7,1 milionu jako zisk před zdaněním a 3,5 miliónu korun si vypláceli dva její zaměstnanci.„Zjistili jsme, že Roman Prymula od roku 2010 vydělal, kromě svého platu ředitele FN, více než 32 miliónů korun, že tyto peníze vykazoval každý rok jiným způsobem a v oznámení neuvedl své působení ve firmě Biovomed s.r.o. Na základě těchto zjištění byl dnes odvolán z postu ředitele FN Hradec Králové,“ napsal v roce 2016 zdravotnickydenik.cz.


„Zjištění, že porušoval zákon zamlčováním informací o střetu zájmů a pravdivě neinformoval o svých rozsáhlých soukromých aktivitách, považuji za natolik závažné, že jeho setrvání na místě ředitele veřejné fakultní nemocnice je nadále neudržitelné,“ uvedl v roce 2016 podle iDnes tehdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.


„Vzhledem k tomu, že jako ředitel nemocnice rozhodoval o nákupech farmaceutických a zdravotnických prostředků, jejichž dodavatelé zároveň spolupracovali s jeho soukromou společností Biovomed s. r. o., došlo k flagrantnímu střetu zájmů.“

A to je jen jeden z mnoha „přešlapů“ odborníka na slovo vzatého.


Terazky som plukovnikom!Zdroje: Český rozhlas, Zdravotnický deník, iDnes

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh