Pan Vakcína vrací úder: Monstrózní střet zájmů ve stínu Romana Prymuly, generála “války proti koronaviru”. Spolupráce velkými farmaceutickými firmami za miliardy? Šokující reportáž

Monstrózní střet zájmů bublá v zákulisí za příběhem Romana Prymuly, který je považován za hlavního tahouna “boje proti koronaviru”. Jeho firma Biovomed inkasovala v minulosti obrovské částky od farmaceutických firem, které mají zájem na obchodu s vakcínami – mimo jiné i proti pandemii COVID-19.Stále nebylo uspokojivě vysvětleno, zda jsou opatření, drtící ekonomiku a životy občanů, proti údajné epidemii adekvátní. Jisté je jen to, že COVID-19 je něco, co jsme neznali, nyní to známe a vakcinace proti němu je v obchodním zájmu velkých farmaceutických firem.


Záhada jedné miliardy. Celá reportáž Seznam Zprávy ZDE

Roman Prymula je v České republice v podobné pozici jako v USA Dr. Fauci, hlavní virolog, kterého nyní na pokyn prezidente Trumpa vyšetřuje komise kvůli střetu zájmů.


Monopol na vakcíny za miliardy

“Pan Prymula si téměř monopolizoval zkoušení nových vakcín v naší zemi, bez něj se v této oblasti nepohne téměř ani jedna injekční jehlička,“ uvedl někdejší mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.
Roman Prymula byl předsedou vakcinologické společnosti, kde se koncentrovaly firmy vyrábějící vakcíny, současně figuroval ve firmě Biovomed, která dělala pro posudky na vakcíny, a zároveň dělal ředitele nemocnice, která od firem antivirotika nakupovala.


Firma Biovomed oficiálně patří Prymulově dceři (28 let), která ještě studuje a dlouhodobě žije na Floridě v USA. Na problém upozornil jako první Zdravotnický deník, později se připojily s reportáží Seznam Zprávy.

Bezpečnostní prověrka? Ani náhodou!

Ještě v březnu byl pan Prymula “na odstřel” z pozice náměstka ministerstva zdravotnictví – a to právě kvůli tomu, jak zjevná je jeho vazba na velké světové farmaceutické firmy, tedy byznys, kde se točí miliardy.


Ministr Vojtěch Prymulu “zdědil” po předchozím vedení ministerstva. Jejich spory byly zjevné stejně jako Prymulův střet zájmů a obrovský vliv v miliardovém obchodu s vakcínami. Vojtěch tedy vymyslel tah: “Nařídil, aby se Prymula podrobil bezpečnostní prověrce.”

Bezpečnostní prověrku nemá Roman Prymula dosud, ačkoli termín dávno vypršel a bez ní už by měl být dávno pryč. “Asi to tam někdo blokuje,” nechal se slyšet Prymula, které se stal respektovanou osobností díky “boje proti koronaviru”.

“Není to proto, že by to tam někdo blokoval, ale proto, že je absurdní, aby měl muž s tak rozsáhlým podezřením ze střetu zájmů bezpečnostní prověrku,” uvedl pro deník Arfa zdroj dobře obeznámený se situací.


Big pharma, nebo jen náhoda?

“Firma Biovenet, kterou oficiálně řídí dcera pana Prymuly, se zabývá výzkumem a klinickými studiemi pro zadavatele z celého světa, jako jsou firmy SmithKline Beecham, Wyeth, GSK Biological Rixensaart Belgium, GSK s.r.o., Pfizer, Sanofi Pasteur Lyon France, Baxter Austria, Novartis a další,” napsal v roce 2016 Zdravotnický deník.Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kterou pan Prymula řídil, nakoupila vakcíny za za více než miliardu korun od farmaceutických gigantů, s nimiž spolupracoval. Toto téma pěkně zpracovala redakce Seznam Zprávy.


“Big Pharma” je obecný název pro globální farmaceutický průmysl a teorie pracující s možností, že někteří lékaři a virologové pro tento průmysl tajně pracují.

“Boj proti epidemii koronaviru” se podle řady odborníků ocitl v situaci, že “ochranná opatření” napáchala a páchá více škody, než údajná epidemie samotná.

Nedošlo k nárůstu počtu zemřelých ve srovnání s minulými roky, 99 procent pacientů “s koronavirem” umírá na jiné nemoci, stálé více odborníků říká, že jde jen o chřipku, že média zkreslují statistiky.


loading…

Pan Vakcína vrací úder

Ministr zdravotnictví Adama Vojtěch, bývalý zpěvák, nyní čeká, jak se k tomu postaví premiér Babiš. Ten jistě cítí velký Prymulův politický potenciál, ale lze předpokládat, že nepůjde do rizika, že se Prymlova problému se střetem zájmů chopí před volbami média.


Roman Prymula se netají tím, že chce na ministerstvu zůstat – a klidně i jako ministr. Zmínil se o jakýchsi dvou podmínkách, které má – jinak že odejde. Jaké jsou to podmínky? To podle všeho neví ani premiér Babiš, který rozhodne o Prymulově dalším osudu.

Bezpečnostní prověrka pana Prymuly však může odhalit daleko hlubší problém, než jen střet zájmů, kvůli kterému nemůže Prymula zůstat na ministerstvu.


Zdroje: Seznam Zprávy: Tajemství náměstka Prymuly, Zdravotnický deník: Konflikt zájmů ředitele Prymuly?, Forbesclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh