“Testy na koronavirus jsou povrh.” VIDEO. Nakažená koza, koroptev, nebo ovoce… Motorový olej COVID pozitivní? “Hraje se tu špinavá hra.” Unikátní experiment a užitečné rady prezidenta Tanzánie

“Testy na koronavirus jsou podvrh. Přicházejí z ciziny již upravené tak, aby naměřily COVID. Hraje se tu špinavá hra, týká se to celého světa”, říká prezident Tanzánie John Magufuli.Prezident Tanzánie otevřeně a s českými titulky

Klíčová část: Kdyby to smazali

Odebrali jsme vzorky z koz, odebrali jsme vzorky z ovcí, odebrali jsme vzorky z papayi, odebrali jsme vzorky z motorového oleje, a odebrali jsme vzorky i z jiných věcí. Vzali jsme je do laboratoře, aniž by věděli, o jaké vzorky jde, a všechny vzorky jsme pojmenovali,” říká prezident Tanzánie John Magufuli.


Motorový olej jménem Jabil, 30 let, muž

“Vzorek z motorového oleje jsme nazvali Jabil Hamza, 30 let, muž. Výsledky přišly negativní. Když jsme vzali vzorek z chlebovníku (jackfruit), pojmenovali jsme ho Sarah Samuel, 45 let, žena. Výsledky přišly nerozhodné.

Když jsme vzali vzorek z papayi, pojmenovali jsme ho Elizabeth Ane, 26 let, žena. Výsledky z papayi přišly pozitivní na koronavirus. To znamená, že tekutina z papayi je pozitivní. Odebrali jsme vzorky z koroptve kware a výsledky přišly pozitivní. Odebrali jsme vzorky z králíka a výsledky přišly nerozhodné.
Měly by být kozy v izolaci?

Odebrali jsme vzorky z kozy a výsledky přišly pozitivní. Odebrali jsme vzorky z ovce a výsledky přišly negativní. A tak dále… Když tohle vidíte, že odeberete vzorky a řeknete, že jsou lidské, a výsledky přijdou pozitivní na covid, znamená to, že by všechny papaye měly být v izolaci.

A když vzorky z kozy přišly také pozitivní, znamená to, že možná všechny kozy, které tu máme, nebo třeba ta koza, ze které jsme odebrali vzorek, by měly být také v izolaci. A když výsledky z chlebovníku (jackfruit) přišly také pozitivní, tekutiny z chlebovníku, kterou jsme nazvali Elizabeth…

To tedy znamená, že i všechny chlebovníky by měly být v izolaci. S těmi testy se hraje špinavá hra.Testovací soupravy jsou dovážené

Buď laboratorní pracovníci jsou podplaceni lidmi s penězi, buď nejsou dostatečně vzdělaní, což není pravda, protože tato laboratoř se používá pro ostatní nemoci. nebo…

Laboratorní činidla se importují, protože i štětičky na výtěr se importují, je tedy jasné, že se něco musí dít. I vzorky z papaye přišly pozitivní na koronavirus.

Světová zdravotnická organizace (WHO) by s tím něco měla udělat. I kozy mají koronavirus. Pokud neví, že koronavirus ovlivňuje lidi nebo kozy, a také stromy, znamená to, že vědci v tomto ohledu nedělali žádný výzkum.

Existuje několik lidí, kterým bylo řečeno, že jsou pozitivní, i když ve skutečnosti koronavirus nemají. Někteří mohou i zemřít ze strachu.
Ničeho se nebojte

Papaya je tady, není mrtvá. Je tam a zraje. Koza tu pobíhá. Není mrtvá. Chlebovník je tam… možná po dozrání začne hnít. Všechny tyto věci, a i jiné, jsou pozitivní na covid. Radím tedy Tanzancům: Nebojte se. Ti, kteří nejsou unavení a nijak zranění, proč byste se měli bát?

Chřipka tady vždy byla… tohle je jen pokročilejší. Také to pomine. Ale to, že jsme koronavirus našli i v papayi, uvnitř ní, ne na její vnější vrstvě. protože pokud by vzorky byly odebrané z vnější vrstvy, řekli by, že se té papayi dotkl někdo, kdo má koronavirus. Ale vzorky odebrali se správnými specifikacemi. Vpíchli štětičku dovnitř papayi.Cesta dovnitř kozy

Mohli by říct, že někdo šel dovnitř kozy a dal jí koronavirus. Ale aby koza měla koronavirus… Aby chlebovník měl koronavirus… Aby papaya měla koronavirus… Aby koroptev kware měla koronavirus…

Musíme si pokládat určité otázky. Jako Tanzanci, ale také celý svět a Afrika si musí pokládat otázky ohledně tohoto viru. Existuje něco, co není dobře pochopeno Tanzanci, vědeckou komunitou a možná ani ne celým světem.

Radím těm, kteří tyto přístroje používají, zejména v Africe: Odeberte vzorky z různých zvířat, odeberte vzorky z čehokoliv, i zdi, i ještěrky, odeberte vzorky z čehokoliv. Prokážou to, co tady říkám. Jsem vědecký odborník a vím, co říkám. Tuto práci dělali velmi kvalifikovaní lidé. Naléhám na Tanzance, jsme stále v počáteční fázi. Nepanikařme.
Koronavirus je politická agenda

Pokračujme v tvrdé práci, výroba musí pokračovat a ve velkém. Neměli bychom se navzájem strašit. Politici by tuto situaci měli přestat používat jako agendu. Nepomůže jim to. Jako Tanzanci bychom neměli přijmout to, že nás budou využívat. Koronavirus není jen v Tanzanii. Je všude jinde.

Je v USA, Anglii, Holandsku. Je ve Švédsku… je všude. Je v Japonsku a Číně… prostě všude. Neměli by to používat jako základ… Tanzanci, držme silně při sobě, sjednoťme se, dejme Boha na první místo, pracujme tvrdě. Neměli bychom se sebe bát. Měli bychom si pomáhat. Ať můžeme tento problém společně vyřešit.Proč neotestují testovací pomůcky?

Ti, co se snaží dělat věci jako ty, o kterých jsem právě mluvil, že i papaya má koronavirus… koroptev kware má koronavirus, koza má koronavirus… Lidé musí pracovat tvrdě a s vědeckým přístupem. Žádám naše odborníky na univerzitách – tohle je správná chvíle, abyste tvrdě pracovali a ukázali svoji integritu tím, že uděláte výzkum.

Šéf laboratoře, nic nevěděl… neřekli jsme mu, z čeho jsme vzorky odebírali. Testoval vzorky v domnění, že jde o lidské vzorky.

Proč ale na začátku nedělal pokusy, aby odůvodnil použití testovacích sad, které používal? Je tu spousta záhad a nesmyslných věcí.”


Překlad: David Formánek, Otevrisvoumysl.cz

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh