Potvrzeno: Moderátorka Witowská z České televize pod tlakem přiznala vztah s protřelým lobistou. STŘET ZÁJMŮ jako hrom. Konec v České televizi? Smutná zpráva: Lobista letos pohřbil manželku

Střet zájmů moderátorky Světlany Witowské nabývá takřka obludných forem. Vztah s předtím českým lobistou Petrem Kolářem znamená nejen hrubé porušení kodexu ČT, ale také odhaluje podivné pohyby a vazby v zákulisí české politiky.“Vedení České televize vnímá situaci po zveřejnění snímků přední moderátorky a vyhlášeným lobistou jako problém, který je třeba řešit,” řekl deníku Arfa.cz zdroj z České televize.

“Především po posledním zasedání Rady, která kontroluje činnost České televize a poprvé v historii sáhla řediteli na odměny, tu roste nervozita. Světlana nejen moderuje, ale účastní se i porad, kde se tvoří obsah, vybírají se respondenti…”


Přistiženi? Snímek z deníku Blesk: Lobista Kolář a moderátorka Witowská v jižních Čechách

Náhoda ve křoví?

Bylo by opravdu naivní se domnívat, že paparazzi Blesku tak dlouho objížděli republiku, až náhodou kdesi v jižních Čechách narazili na Witowskou s novým milencem – lobistou Kolářem. Fotka vznikla buď na základě tipu, nebo na objednávku.

Mnohé nasvědčuje tomu, že je druhá varianta správná. Lobista Kolář má velmi široký záběr od politiku přes byznys, ale jeho hlavním cílem je nyní prosadit do prezidentské křesla komunistického generála Pavla, který prohlédl a dal se k NATO.
Ostře vyhraněný lobista, nenávist k prezidentovi Zemanovi

Kolář je politicky velmi ostře vyhraněný. Jeho vztah k prezidentovi Zemanovi hraničí s nenávistí, která ještě vzrostla poté, když Zeman v posledních volbách “vyškolil” jiného Kolářova koně Drahoše.

Kolář hájí v České republice zájmy svého zaměstnavatele, tedy mocné americké lobistické firmy Squire Patton Boggs. Součástí její strategie je vyvolávání (skrze média) protiruských a protičínských nálad a propagování politických, tedy v důsledku obchodních zájmů USA.


Lobista Kolář a moderátorka Witowská během rozhovoru v České televizi

Připomeňme, že Kolář loboval za americký radar v Brdech, nyní lobuje za americkou vojenskou základnu v ČR a za zakázku dostavby jaderné elektrárny Temelelín pro americkou firmu.

Dosažení těchto cílů bude mnohem snažší, pokud se Kolářovi podaří prosadit na post prezidenta svého člověka, tedy generála Petra Pavla, případně někoho jiného, stejně tvárného.

Fotka na objednávku?

Mnohé nasvědčuje tomu, že “paparazzi” fotku s Witowskou si objednal sám Kolář, a to buď s vědomím, nebo bez vědomí Witowské. Ale to je jen spekulace.

Nyní bude následovat to, že se nový pár Witowská – Kolář začne společně objevovat na veřejnosti, na různých večírcích a premiérách – a bude fotografován. Sice hlavně bulvárními médii, ale ty tvoří tři čtvrtiny trhu.


Lobista se tak posune ze zákulisí do záře reflektorů, což je mnohem výhodnější pozice po prosazení klíčového cíle, kterým jsou úspěšné prezidentské volby 2023.

Zbývá jen si ohlídat, aby u něj média neuváděla přídomek “lobista” (kterým je nejméně od roku 2014), ale mnohem lépe znějící “diplomat” (naposledy vyslancem v roce 2012).


Manžel to prý věděl: Od kdy?

„Vzhledem k tomu, že mé manželství s Petrem Witowským bylo formálně ukončeno začátkem roku po vzájemné dohodě, mám právo navázat nový vztah, o kterém jsem navíc svého stále ještě manžela informovala,” uvedla včera moderátorka Světlana Witowská prostřednictvím své advokátky pro MF Dnes.

Moderátorka Witowská tedy svého “stále ještě manžela” Petra Witowského, šéfa pražského dopravního podniku, informovala, že má poměr s vlivným lobistou Petrem Kolářem. Ze jejího vyjádření ovšem není jasné, kdy se tak stalo, a jakou roli hrál její vztah s Kolářem v rozchodu.

Milostný propletenec v České televizi

Moderátorka měla s bankéřem Petrem Witowským svatbu v roce 2010, mají spolu syna Filipa (9), předtím byla manželkou sportovního moderátora Roberta Záruby (1999 – 2008), mají spolu syna Viktora (20).

Nynější Zárubovou manželkou je Witowské dlouholetá kamarádka moderátorka Nora Fridrichová (od roku 2011), jejíž předchozím partnerem byl vedoucí programu České televize Milan Fridrich.


Moderátorka Světlana Witowská se svou kamarádkou moderátorkou Norou Fridrichovou (Česká televize) 168 hodin), která byla právě těhotná s Witowské bývalým manželem sportovním moderátorem České televize Robertem Zárubou.

Lobista jako důvod odchodu?

V polovině června Witowská oznámila, že končí jako moderátorka v hlavním zpravodajském pořadu České televize Události (dělá ji dosud) a televize pro ni hledá jiné uplatnění – zřejmě na politickém kanále ČT24. Jako důvod Witowská uvedla, že se chce více věnovat svému synovi (9), čemuž neuvěřil snad nikdo.

Některé její moderátorské výkony z té doby hraničily s hysterií, což mohlo působit dojmem, že má nervy nadranc – a proto končí. V světle nových skutečností se však její žádost odchod z Událostí jeví tak, že ji podala kvůli poměru s vlivným lobistou.


Děsivý rozhovor s hejtmankou Jermanovou

loading…

Lze se domnívat, že když oznámila Witowská oznámila své přání odejít z Událostí, musela si být svým vztahem s lobistou jistá. Že nejde o nějaký flirt, ale o pevný vztah s budoucností.

Witowská popírá, že by byl vztah s lobistou motivem jejího přání zažádat o přeložení.


Střet zájmů potřetí

Není to poprvé, co na Witowskou padlo podezření ze střetu zájmů. Poprvé před dvěma lety, když vyšel najevo její úzký přátelský vztah s Alex Mynářovou, manželkou kancléře prezidenta Miloše Zemana.

Podezření, že Witowská může využívat či zneužívat informace z Hradu, se moderátorce při jednání s vedení České televize podařilo rozptýlit tvrzením, že spolu sice vídají několikrát týdně, ale že“se spolu baví jen o dětech”.


Witowská s manželkou prezidentova kancléře Alex Minářovou

Podruhé vyvstalo u Witowské podezření na střet zájmů loni v únoru, kdy se její manžel Witowský stal šéfem pražských Dopravních podniků. Tedy to řešilo vedení České televize, ale dospělo k závěru, že “se to nějak zvládne”.


Witowská do dopravního zpravodajství?

Tentokrát však jde o úplně jiný kalibr. Lobista Petr Kolář je ztělesněním toho, zač je Česká televize z politicko -propagandistického úhlu kritizována – tedy za kampaně proti prezidentovi Zemanovi, proti-trumpovskou, proti-ruskou a proti-čínskou rétoriku a za devótní postoj k Evropské unii.


Tragická událost: Panu Kolářovi zemřela letos v lednu manželka.

Pokud Witowská v České televizi zůstane, neměla by moderovat politické pořady, ani se podílet na jejich přípravě. Vhodné uplatnění by snad mohlo být moderování dopravního zpravodajství – což byla mimochodem posldní štace sešupu její kamarádky Alex Mynářové, když ještě pracovala v České televizi.


Lobistu Petra Koláře postihla letos 17. ledna tragická událost, když zemřela jeho manželka Jaroslava Kolářová. Mají dva syny, Adama a Ondřeje, který je starostou Prahy 6.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh