Itálie pod náporem imigrantů účtuje rok 2019. VIDEO. Část má být převezena do České republiky – již letos, předpokládá tzv. Plán Seehofer. Co je to “Gerechter Anteil”?

Italské ministerstvo vnitra zveřejnilo údaje o imigraci v roce 2019. Jde o důležitou informaci i pro Českou republiku. Očekává se, že část italských imigrantů bude přesunuta k nám v rámci tzv. Plánu Seehofer.


V Itálii se v roce 2019 vylodilo 11 471 imigrantů. Je to o 50 % méně, než v roce 2018 kdy jich bylo 33 370. Snížení dosáhl Matteo Salvini (Liga) jako ministr vnitra, když zavřel přístavy a a odmítl vpustit do země jediného imigranta. Salvini byl odstaven v září 2019 poté, kdy Demokratická strana (PD) a Hnutí pěti hvězd (M5S) utvořily koalici a Salviniho Ligu vyštípali z vlády.


Podle uniklých dokumentů je Salviniho “odstřel” výsledkem zákulisní dohody mezi Itálií (premiér Conti) a Německem (kancléřka Merkelová).
Salviniho Liga je s velkou převahou nejpopulárnější italskou politickou stranou (před 30 %), ale parlamentní volby mají být až na jaře roku 2023. Nejméně do té doby tak zůstáne Itálie imigrantům otevřená. Od roku 2015 jich do ní vstoupilo více než půl milionu (podle oficiálních údajů).


Neapol: Imigratská krize

V italských uprchlických táborech je podle posledních údajů přes 100 tisíc imigrantů. Ti – a nově příchozí – mají být přerozděleni mezi členské státy Evropské unie společně s těmi, kteří jsou v uprchlických táborech v dalších zemích (Řecko, Německo…). Podle některých údajů se přerozdělování týká až milionu imigrantů, kterých přišly do Evropy od roku 2015 asi čtyři miliony.


Tajný plán Seehofer

Horst Seehofer, německý ministr vnitra a autor plánu na přerozdělení imigrantů

Na veřejnost unikly nový plán Německa na přerozdělování imigrantů. Redakci Argumenty & Fakta se je podařilo získat v předstihu. Autorem čtyřstránkového dokumentu je německý ministr vnitra Horst Seehofer. Jeho plán se má začít uskutečňovat během německého předsednictví Evropské unie ve druhé polovině tohoto roku.

Německo chce situaci řešit neprodleně, proto není vyloučeno, že první imigranti budou do České republiky přemístěni již letos.

Z dokumentu je zřejmé, že Evropská unie (Německo) začne razantně vyžadovat přijímání migrantů od všech členských států EU, tedy včetně České republiky. Plán je nejtvrdším, který tu kdy byl, a je projevem federalizace Evropy pod vedení Německa.Klíčová část Seehoferova dokumentu požaduje, aby byly žádosti o azyl posouzeny okamžitě po příjezdu na vnější hranici Evropské unie. Tam pak nově vytvořená Agentura Evropské unie pro azyl (EUAA) rozhodne, který členský stát bude nucen imigranty přijmout.


Seehoferův plán se vyhýbá politicky výbušnému slovu “kvóta” a nahrazuje jej výrazem “spravedlivý podíl” (Gerechter Anteil). Dokument také úmyslně vynechává slovo “povinný”, ačkoli se v celém textu jasně předpokládá, že režim přerozdělování migrantů bude závazný pro všechny členské státy EU.


Děsivé video z tzv. Balkánské trasy

Imigranti mají dostávat příspěvky přes 20 tisíc korun měsíčně – ale pouze v případě, že zůstanou v zemi, kam je Agentura Evropské unie pro azyl (EUAA) pošle.

Zatím není jasné, co se stane, pokud nějaká země Seehoferův plán odmítne. Německo se netají tím, že nějaký trest určitě bude – zřejmě ve formě snížení, nebo zastavení dotací.Ke schválení je v české parlamentu připravena novela azylového zákona, která zjednodušit legalizaci pobytu (tzv. Strpění) nehledě na to, zda Seehoferův plán projde. K povolení pobytu stačí, aby jakýkoli imigrant uměl vyplnit formulář. Je třeba připomenout, že tato novela je z dílny ČSSD.

Premiér Andrej Babiš se staví ostře proti nucenému přijímání imigrantů do České republiky. Evropská unie (Německo) mu jde po krku ohledně údajnému střetu zájmů (Babiš vlastnil média a firmy, čerpající dotace – vše však převedl podle zákona do svěřeneckého fondu)


Imigrační vlna, podobná starověkému stěhování národů, vznikla po tzv. Arabské jaru v roce 2011, kdy v řadě arabských států vypukly tzv. barevné revoluce v důsledku zahraniční politiky Demokratické strany USA (Obama). Vrcholila v roce 2015 (po pozvání imigrantů německou kancléřskou Merkelovou). Odhaduje se, že do Evropy za pomoci neziskových organizací zatím přišly cca 4 miliony imigrantů.
NepřehlédněteÚžasný projev italské političky o imigraci


Násilí v Neapoli mezi imigranty

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh