To snad ne! Unikl nový, nejdrsnější plán Německa na přerozdělování imigrantů: “Bez řečí a kolik vám přikážeme”.

Naděje snílků, že s novou německou protektorkou Evropské unie Ursulou von der Leyen přestane Německo “otravovat” s uprchlickými kvótami se ukázaly jako zcela liché. Evropská unie naopak přitvrzuje, a to zásadně.

Na veřejnost unikly nový plán Německa na přerozdělování imigrantů. Redakci Argumenty & Fakta se je podařilo získat. Autorem dokumentu je německý ministr vnitra Horst Seehofer. Jeho plán reformy evropského azylového systému vstoupí v praxi během německého předsednictví .


Přerozdělování migrantů v Německu

Z dokumentu je zřejmé, že Evropská unie (Německo) již v příštím roce začne razantně vyžadovat přijímání ilegálních migrantů od všech členských států EU, tedy včetně České republiky. Plán je nejtvrdším, který tu kdy byl, a je projevem drsné federalizace Evropy pod vedení Německa.


Bylo to právě Německo a kancléřka Merkelová, kdo imigrační vlnu spustil prohlášením německé kancléřky v novoročním projevu 31. prosince 2014. Podle odhadů od té doby přicestovaly do Evropy více než tři miliony imigrantů především z Afriky a arabských zemí. Evropa tak čelí největším problémům od konce II. světové války.

Protesty imigrantů v Neapoli

Klíčová část Seehoferova dokumentu požaduje, aby žádosti o azyl byly posouzeny okamžitě po příjezdu na vnější hranici Evropské unie. Tam pak nově vytvořená Agentura Evropské unie pro azyl (EUAA) rozhodne, který členský stát bude odpovědný za převzetí žadatelů o azyl a za zpracování jejich žádostí.

Horst Seehofer, ministr vnitra Německa

Dosud to funguje tak (tzv. Dublin), že imigranti žádají o azyl v první zemi Evropské unie, do které se dostali. To způsobuje velkou zátěž pro hraniční země, především pro Řecko a Itálii. Nyní budou imigranti rovnou převáženi tam, kam určí agentura EUUA.

Seehoferův plán se vyhýbá politicky výbušnému slovu “kvóta” a nahrazuje jej výrazem “spravedlivý podíl” (gerechter Anteil). Dokument také úmyslně vynechává slovo “povinný”, ačkoli se v celém textu jasně předpokládá, že režim přerozdělování migrantů bude pro všechny členské státy EU povinný.


Pochod imigrantů do Evropy

Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko s rozdělování uprchliků podle kvót nesouhlasí s tím, že se nevolení byrokraté v Bruselu snaží donutit demokraticky zvolené evropské lídry, aby se podrobili jejich diktátu.


Seehofer seznámil se svým čtyřstránkovým plánem reformy společného evropského azylového systému novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen v Bruselu 2. prosince 2019. Ursula von der Leyen se vyjádří (souhlasně) v únoru 2020. Předsednictví Německa Evropské rady začně v červenci 2020 a potrvá půl roku.


Tresty za nedodržování nového nařízení zatím nejsou zřejmé, ale budou tvrdé a o jejich rozdělení zřejmě rozhodne Evropský soud. Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl, že země EU, které se odmítají podílet na tomto režimu, by měly být “důsledně potrestány”.

V září 2017 rozhodl Soudní dvůr Evropské unie, že Evropská komise má zákonné právo nařídit členským státům EU, aby přijaly migranty žádající o azyl, a že členské státy EU nemají žádné zákonné právo se těmto příkazům nepodřídit.


Uniklý Seehoferův plán uvádí, že současné Dublinské nařízení vytváří “zřejmou nerovnováhu”, protože například “v roce 2018 bylo 75 procent všech žádostí o mezinárodní ochranu podáno pouze v pěti členských státech EU”.


Premiér Andrej Babiš ale s německým plánem vyjádřil nesouhlas:

“Zásadně odmítáme ilegální migraci a odmítáme to, aby pašerácké struktury rozhodovaly o tom, kdo bude žít v Evropě. Odmítáme kvóty a nechápu, proč s tím stále někdo přichází. Jsem překvapen, že se to opět vrací na stůl. Doufám, že v rámci nové (Evropské) komise to nebude pokračovat.”

Ministr vnitra Jan Hamáček opatrně uvedl, že Česká republika “koordinuje svoji pozici” s ostatními členy Visegrádské čtyřky (V4), kulturního a politického spojenectví čtyř středoevropských států – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh