Bosý manželský pár bránil svůj majetek se zbraní v ruce proti Black Lives Matter. Video má za pár hodin miliony shlédnutí – poté, co ho tweetnul prezident Trump

Dav demonstrantů měl namířeno k domu starostky města St. Louis Lydy Krewsonové, aby ji přesvědčil, že má rezignovat. Cestou vstoupili na pozemek rezidence, ze které vyšel manželský pár bránit svůj majetek.“Běžte pryč!” volali oba na demonstranty Black Lives Matter. Dům leží mimo hlavní ulici. Mohlo by se tedy zdát, že šli “najisto”.

Muž měl na sobě růžovou košili a v ruce poloautomatickou pušku. Jeho žena by byla oblečená do námořnického trička, měla pistoli. Oba byli bosí, dům chránili s prstem na spoušti.


Vyrabováno tisíce obchodů, domy v plamenech

Demonstranti Black Live Matters vyrabovali během “pokojných demonstrací” v USA tisíce obchodů, vypálili stovky domů a zničili tisíce policejních aut. Počet obětí nepokojů není známý, americká města však hlásí prudký nárůst počtu vražd, odhady obětí tak mohou jít do stovek až tisíců.


Demonstranti se pohybovali na soukromém pozemku

loading…

Médiím se ze záhadného důvodu nepodařilo pár identifikovat. Mainstreamová média (prolhaná, jak říká Trump) situaci popsala tak, že pár demonstranty ohrožoval. Udělejte si obrázek sami.

Manželský pár bránil svůj dům v koloniálním stylu, který prošel desetiletou rekonstrukcí. Podle místního časopisu jsou uvnitř domu vzácné varhany, lustry od Tiffanyho a sochy, které jsou kopií těch z katedrály v Pise. Dům je považován za jeden z nejkrásnějších v St. Louis.

Muž s puškou v ruce volal na rozvášený dav asi 500 demonstrantů, ať jdou pryč a opustí jeho pozemek. Desítky demonstrantů se pohybovaly vzadu na zahradě. Demonstranti mu odpověděli nadávkami, ale dům nenapadli.
Demonstranti Black Lives Matter

Dav asi 500 demonstrantů míří k domu starostky

Miliony shlédnutí za pár hodin

Dav pokračoval k nedalekému domu starostky Lydy Krewsonové (za Demokratickou stranu), kde se jí snažili donutit ke zrušení financování policie, nebo k rezignaci.


Video manželského páru, bránícího se zbraní v ruce svůj majetek, dosáhlo na internetu za několik hodin 9 milionů shlédnutí. To se stalo také také díky tomu, že ho retweetnul prezident Trump.

Spojené státy se otřásají už v základech po smrti černošského dealera drog George Floyda v Minneapolis minulý měsíc. Prezident Trump pomocí Národní gardy hasí jen ty nejhorší nepokoje. Vznikají domobrany.


Dav provokoval, ale dům nakonec nenapadl“Běžte pryč.”

Starostové nebrání svá města

Policie ve městech, zvláště v těch, kde jsou u moci starostové za Demokratickou stranu, proti vzbouřencům nezasahuje – ani když dochází k rabování nebo zapalování domů. Prezident Trump viní z násilí ultralevicové hnutí Antifa.


V oblasti St. Louis (Fergusson) proběhly krvavé nepokoje v roce 2014 po smrti černocha Michaela Browna.


Zdroj: Washington Post


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh