Ve stínu koronaviru: 150 migrantů vtlačeno do Itálie německou anarchistickou neziskovkou. Navzdory všem zákazům. Migranty přivezli přes moře až z Lybie

Itálie podlehla brutálnímu nátlaku a psychologickému vydírání německé neziskovky Sea Eye, která vylovila 150 uprchlíků poblíž Libye. Navzdory zákazu německé a italské vlády podnikají záchranné akce v době karantény. Neziskovka s lodí plnou migrantů čekala u břehů Itálie… až si prosadila svou.
Pobouření vyvolává zejména fakt, že nezisková organizace See Eye nalodila migranty u břehů Lybie, a odvezla je 500 km přes Středozemní moře až k Sicílii. Panuje silné podezření, že je neziskovka napojeny na pašeráky lidí.

Většina migrantů jsou mladí, silní muži.


Čtěte též: Podle migrantů je koronavirus pohádka bílých


Čtěte též: Migranti navzdory koronaviru proudí do Itálie víc, než loniZ Lybie do Itálie do je 500 km. Pašeráci lidí údajně těsně spolupracují s německými a italskými neziskovými organizacemi

Čtěte též: Vzpoura migrantů v německých táborech

Italská blokáda německých “záchranářů” z lodi Alan Kurdi trvala 12 dní. Nakonec (ve čtvrtek) po mohutném nátlaku, do kterého zatáhli i papeže Františka, italské a německé úřady přesun migrantů povolily.

Migranti byli přemístěni na trajekt a pak na jinou loď, nyní kotvící v přístavu v Palermu. Po dvoutýdenní karanténě budou migranti vpuštěni na italskou půdu.

Čtěte též: Itálie pod náporem migrantů. Děsivé video z Neapole

Většina migrantů je z Lybie, kde je válka, byť zdaleka ne na celém území. Země se ponořila do chaosu, když ji v roce 2011 napadly Spojené státy (prezident Obama). Nyní zde soupeří tři frakce. Ve válce jde především o lybijské těžební pole ropy a zemního plynu.

Povstalci, podporovaní Spojenými státy a OSN, útočí na územích ovládaných maršálem Haftarem, který má podporu Ruska, sousedního Egypta a Tuniska.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh