Za pouhé tři týdny pandemie zbohatl Gates a jeho elitní miliardářský Dobrý klub o 282 miliard dolarů, říká studie. Ve válce proti státům vítězí elity. Charita jako investice a vakcinační průmysl.

Během krize kolem koronaviru přišli o práci desítky milionů lidí, ekonomiky jednotlivých států o miliardy korun. Ultra-bohatá světová elita, členové tzv. “Dobrého klubu”, zvýšila své zisky za pouhých 23 dní o 282 miliard dolarů. Vyplývá to z nové zprávy Institutu politických studií.Příběh Billa Gatese. Z ajťáka průmyslníkem v oboru vakcín

Tři: Bill Gates (Microsoft), finančník Warren Buffet a šéf Amazonu Jeff Bezos během epidemie bohatnou, zatímco státy po celém světe chudnou. První dva jmenovaní jsou zakladateli elitního miliardářského spolku Dobrý klub v roce 2009 (spolu s nimi finanční magnát David Rockefeller), Bezos se k nim přidal později.
Boj o moc: Miliardáři vs. státy

Situace tak působí dojmem, že jde o finanční souboj globání elity se státy. Zatímco státy kvůli probíhající krizi koronaviru takřka zastavily ekonomiku a chřadnou, elitní skupina jednotlivců bohatne a paralelně dál investuje do montsrózního projektu vakcinace všech obyvatel planety.


Zpráva Institutu pro politické studie zachycuje obraz moderní oligarchie, kde super-bohatí ovládli zákonodárnou a výkonnou moc a určují, jaké zákony jsou přijímány a jaké ne.

Charita jako průmysl

Vrchol miliardářského bohatství přichází uprostřed nebývalého hospodářského krachu. Za dobu trvání údajné epidemie koronaviru přišly o práci desítky milionů lidí po celém světě a očekává se, že tento počet ještě dramaticky vzroste.

Vzniklo tak nové průmyslové odvětví: „Průmysl na ochranu majetku a vlivu jednotlivců“, když miliardáři platí miliony za to, aby se vyhnuli daním v miliardám. Průmysl tvoří týmy účetních, právníků, lobbistů a správců aktiv a specialistů tzv. charitativní činnost.


Milionáři darují na charitu zlomek toho, co dříve dávali daních a nemalé částky věnují i na vytvoření svého spasitelského mediálního obrazu. Zasazují se o udržení vlivných zpravodajských organizací nad vodou výměnou za to, že budou mediálně interpretovat jejich zájmy.

Mediální impérium

Bill Gates daroval přes 9 milionů dolarů pro britský deník The Guardian 8 milionů dolarů, mediálním společnostem NBC a NPR, 49 milionů dolarů britské BBC, 1 milion televizi Al-Džazíra a dalším. Vyplývá to ze zjištění společnosti MintPress.

Jeff Bezos z Amazonu (nejbojatší člověk na světě) si jednoduše kupuje zpravodajské organizace (Washington Post a desítky lokálních deníků) přímo a mění tak redakční postoj směrem k loajalitě vůči majiteli.


Dvě strany jedné mince

Obrovský kontrast v tom, jaký vliv má COVID-19 na super bohaté a “na ty ostatní” ukazuje, že bohatství miliardářů a chudoba zbytku světa jsou dvě strany téže mince.

Důvod, proč lidé pracující na plný úvazek si stále nemůže dovolit dům, nebo dokonce dostatek jídla, je stejný, proč jsou lidé z “Dobrého klubu” bohatší, než mnoho zemí.


Zdroje: Institut politických studií, MintPress, Collective Evolution


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh