Drsné video: Zhulený Magor z Řeporyjí (ODS) obhajuje Hitlerovi Vlasovce v živém rozhovoru s ruskou televizí Rusko 1. “Vyřiďte tomu zfetovanému pánovi, že…” Pitvoří se, plácá do čela, v ruce drží jointa a mele nesmysly. Pořad vidělo přes 250 milionů diváků

Mezinárodní ostuda! Starosta Řeporyjí Pavel Novotný, který ohlásil svůj záměr postavit v obci pomník Hitlerovým Vlasovcům, vystoupil v přímém vstupu pro ruskou hlavní vysílací stanici Rusko 1.

Televize Rusko 1 je nejsledovanější v Ruské federaci, dívá se na ni 250 milionů diváků. Patří mezi nejsledovanější televize na světě. Novotný zcela nestoudně vypustil sérii historických lží a vyvolal dojem, že mluví jménem většiny Čechů. Svým nechutným vystoupením zostudil celou Českou republiku.


Krátká verze TV Rusko 1 ZDE


Plná verze TV Rusko 1 s českými titulky ZDE


Celé to můžeme chápat jako přitroublou komediální vložku “Magora z Řeporyjí”. Situace však budí silný dojem rukopisu českých zpravodajských složek a zapadá do řetězce, jehož předchozím článkem byla výroční zpráva BIS, která označila za největší nebezpečí ruské špiony a české alternativní weby.


í starosta Řeporyjí na velkoplošné obrazovce TV Rusko 1

Celé to také může souviset v faktem, ředitel BIS Roman Koudelka dostal před několika měsíci v centrále americké CIA medaili za spolupráci. Další krok by pak byl, pokud je tato úvaha správná, frontální úrok na alternativní weby, které jsou označovány za “proruské”.


„Vlasovci zaživa upalovali lidi. Zabíjeli Židy, Rusy, Poláky, Němce, Ukrajince. Vy se chystáte vztyčit sochu vrahům,“ uvedl moderátor a následně se Novotného zeptal, proč se šklebí. „Jste klaun nebo jste utekl z blázince? Nebo jste přece jen politik?“


Proč se šklebíte? Jste klaun, nebo jste utekl z blázince?

“Nestavíme pomník Vlasovců, stavíme pomník vojákům Ruské osvobozenecké armády při osvobozování Prahy,” říká pitvořící se Novotný šokovaným moderátorům a divákům TV Rusko 1.


Vlasovci a Ruská osvobozenecká armáda je přitom totéž, není tam žádný rozdíl. Do Pražského povstání (5. – 9. května 1945), které bylo útokem na prchající Němce (před Rudou armádou), se Vlasovci zapojili na dva dny, ale pak byli českou prozatímní vládou vyzváni, ať Prahu opustí.


Poprava Vlasovců

“Nevím, jestli ten pán, co zrovna mluvil, je opilý, nebo zfetovaný… Nemáme nic proti Rusku, ale vy prostě lžete,” říká Novotný, jehož projev může budit dojem, že trpí vážnou duševní chorobou. Loni jako “srandakandidát” překvapivě uspěl ve volbách v pražské městské části Řeporyje (2 tisíce obyvatel), kde kandidoval za ODS.


“Doufám, že se teď dívají také čeští voliči a to, co vidí, zohlední při hlasování ve volbách,” řekl ruský moderátor při pohledu na pitvořícího se Novotného. “Jste hlupák a darebák,” řekl ruský moderátor Novotnému.


Vlasov promlouvá k ruským vojákům v nacistických uniformách

Starosta Novotný s předseda ODS Petr Fiala. ODS sama sebe označuje za konzervativní stranu.

Novotný v přímém vstupu blábolí, pitvoří se, plácá do čela a pořád dokola opakuje úplné nesmysly. Pár dní předtím přivezl na ambasádu Ruské federace dopis, ve kterém píše, že “Koněv byl dle drtivé většiny Čechů, kteří se jím vůbec zabývají, mizerný vojevůdce a svině”.

Generál Koněv, osvoboditel Prahy, měl zásadní podíl na porážce nacistického Německa. Za války přišlo o život 30 milionů Sovětů.

Novotný v přímém vstupu bere do ruky jointa (cigaretu marihuany), dává si ho do pusy, ale pak ho odloží.


Generál Vlasov v uniformě wehrmachtu

Moderátor Ruské televize připomněl, že Vlasovci byli válečným tribunálem v Norimberku uznáni za válečné zločince, vypalovali vesnice a mučili obyvatelstvo, včetně Čechů. Vlasovci byli považováni za zrádce a zločince také Spojenci, tedy i Spojenými státy, Brity a Francouzy.


Novotný odpovídá televizi Rusko 1 na řeporyjské radnici

Vlasovci vstoupili do Prahy 7. května 1945. Vlasov sám se však k podpoře pražského povstání stavěl odmítavě a bojů se nezúčastnil, jeho zástupce Buňačenko jednal za jeho zády. Vlasovci doufali, že si vstupem do Prahy vyslouží vděk.

Prozatímní československá vláda s vlasovci nechtěla mít nic společného a Buňačenka vyzvala, aby své jednotky z Prahy stáhl. Vlasovci Prahu 7. května opouštějí a míří na západ, do amerického zajetí, kam ale vlasovcům není umožněno vstoupit a jsou tak ponecháni napospas postupujícím sovětským jednotkám. Ta všechny vlasovce bez milosti popravila.

Generál Vlasov byl zatčen sovětskými jednotkami 12. května roku 1945 apřevezen do Sovětského svazu. Je obžalován z velezrady, špionáže, sabotáže a teroristické činnosti. 1. srpna 1946 je odsouzen k trestu smrti oběšením, rozsudek je vykonán hned následujícího dne.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh