Šokující video z dnešního Berlína: Muslimští věřící kašlou na karanténu, objímají se a volají “Alláhu akhbar!”. Koronavirus je prý “výmysl nevěřících”. Policie se otáčí zády

Dav muslimů před mešitou Dar-as-Salam v berlínské čtvrti Neukölln, z reproduktoru zní volání k modlitbě. Policie jen přihlíží. Muslimové se objímají, drtivá většina nemá roušky. Považují koronavirus za “výmysl nevěřících”, případně “bajku bílých”. Alláh nás ochrání, říkají.Zkrácené video ZDE (1 minuta)

Před mešitou Dar-as-Salam

Berlín, před mešitou, duben 2020

Celé video ZDE (5 minut, pozor, hrozí smazání)


Shromáždění je v naprostém rozporu s novým německým zákonem o karanténě, který zakazuje setkání více než dvou lidí a nedovoluje fyzický kontakt a nařizuje odstup na vzdálenost nejméně jednoho metru.
Koronavirus je výmysl bílých tvrdí

V jednom okamžiku se policista snaží přesvědčit dav, aby se rozptýlil, nebo aby lidé alespoň stáli od sebe, ale je zcela ignorován.


Někteří věřící mají roušky a rukavice, ale většina z nich nemá žádnou ochranu proti viru. Několikrát slyšíme zvolání „Allahu Akbar“, místy až hraničící s extází. Nad hloubkou jejich víry se až tají dech.

Někteří muži se objímají. Ve videu vidíme šest policistů s nápisem “Polizei” na zádech, kteří jen postávají a nedělají nic pro prosazování zákona. Policisté nemají roušky.


Téměř každý druhý muslim drží v ruce mobilní telefon a všechno si natáčí. Videa, umístěná na youtube jsou však rychle mazána.


Německo: tisíc obětí

Německo má už přes tisíc obětí koronaviru, nepostiženější je sousední Bavorsko (307). Druhá spolková země sousedící s Českou republikou Sasko je postižena výrazně méně, evidují tam 2336 nakažených, z nichž 21 zemřelo.

Zemí, které evidují více než tisíc obětí, je tak už deset.V některých evropských zemích shledává policie téměř nemožné vynutit migrantům karanténu. V migranských čtvrtích považují nemoc COVID-19 (koronavirus) za výmysl bílých, za záminku, která je má přinutit odejít z ulice, nebo přimět k poslušnosti.

Tvrdí, že je všechno zmanipulované aby v USA svrhli Trumpa. Někteří zastávají názor, že i kdyby byl koronavirus skutečný, Alláh je ochrání.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh