Tento muž teď vládne světu: “Koronavirus nám otevřel nové možnostmi,” říká Larry Fink, vládce největšího investičního fondu planety a nyní i globální ekonomiky. Vítejte v zeleném ráji


Prezident Trump vstoupil do historie, když minulý týden podepsal stimulační účet ve výši 2 bilionů dolarů, aby zmírnil ekonomický dopad pandemie koronaviru. Jde o největší sumu v dějinách USA. Další vývoj má v rukou muž, který se dosud pohyboval spíše ve stínu. Larry Fink.
Trumpově podpisu předcházela jeho schůzka Larry Finkem (67), majitelem obří investiční společnost Black Rock, které se přezdívá “největší stínová banka světa”.


Larry Fink je už desítky let považován za jednoho z nejmocnějších mužů planety. Události kolem “epidemie koronaviru” ho však vynesly na samotný vrchol.Larry Fink sehrál důležitou roli i během světové ekonomické krize v roce 2008. Tehdy byla společnost Black rock významným hráčem na trhu, nyní ho již ovládá.


Současně s podpisem největší půjčky v dějinách USA dotiž dochází k propojení centrální banky (Fed) s Finkovou obří firmou Black Rock.


Prezident Trump podepisuje historický “balíček podpory” po schůzce s Finkem

Toto spojení, jehož těžiště spočívá v nákupu státních dluhopisů, je interpretována jako pomoc Black Rocku centrální bance (Fed).


Fink vzkazuje: Kupředu levá

Nebýt krize, vyvolané “epidemií koronaviru” nikdy by k tomuto přelomovému spojení, velmi silně zavánějícím střetem zájmů, nedošlo. Larry Fink se jen díky koronaviru ocitl v pozici nejmocnějšího muže planety.


Larry Fink na chůzce s Donaldem Trumpem

Je jen třešničkou na dortu, že do Finkova impéria spadá i společnost Gilead, která vyrábí lék proti koronaviru s názvem Remdesivir, testovaný i v Česku. Napojení na farmaceutické firmy je doménou klanu Rockefellerů.


Potěšitelná zpráva je, že Fink krátce po svém zázračném vzestupu na vrchol uvedl v dopise akcionářům, že se globální ekonomika brzy zotaví z pandemie koronaviru – a že se již začínají objevovat některé příležitosti pro včasné investice.


Larry Fink byl velkým podporovatelem Hillary Clintonové, který vyhořela při volbách protu Trumpovi – navzdory obrovské podpoře médií hlavního proudu

„Lidé na celém světě teď zásadně přehodnocují způsob, jakým pracují, nakupují, cestují a proč se shromažďují. Když ukončíme tuto krizi, svět bude jiný. Na horizontu jsou obrovské příležitosti,“ uvedl Fink.
Greta tleská: Konečně mám zelenou!

Kudy povede Larry Fink globální ekomoniku? Fink je tím, o čem sní klimatická aktivistka Gréta. Je odpůrcem papírových peněz, letecké dopravy, přechodu na obnovitelné zdroje (žádná ropa, žádné uhlí) a především (což je už mimo záběr Grety) je přívržencem centrálně řízené ekonomiky (socialismus).


Sny aktivistky Grety zázračně souzní nejen s cíly Larryho Finka, ale také s programem Green New Deal (Nový zelený řád), propagovaným levicovým křídlem Demokratické strany USA.


Načasování jako msta?

Je jistě jen shoda okolností, že koronavirová pandemie v USA vypukla krátce poté, co se v prezidentských primárkách ukázalo, že má Nový zelený řád mizivou podporu voličů.
Devět z deseti kandidátů v primárkách Demokratické strany USA bylo zastánci Nového zeleného řádu. Všichni propadli a vyhrál (v mezičase) ten desátý (Joe Biden), který byl ale tak nudný, že by ho ve volbách Trump slupl jako malinu.

Dalším zajímavým momentem je obchodní dohoda Donalda Trumpa s Čínou. První zprávy o koronaviru v Číně následovaly krátce po jejím podepsání.


Klimatická politička Pelosiová. Fink je jejím podporovatelem.

Souvislost je zcela jistě i v obchodování s ropou, které vyústilo v hádku mezi členy OPEC+, tedy Saudskou Arábií a Ruskem ohledně produkce ropy.


Netopýr ex machina

Zkrátka: Globalisté prožívali noční můru, než přiletěl netopýr, který všechno změnil.


Sílí hlasy, že je celá ta epidemie jen mediální fikce, protože – a to je velký problém této konstrukce – nepřibývá počet zemřelých ve srovnání s minulými lety, což by u pandemie asi mělo, ehm.

Statistiky vypovídají dokonce o opaku. Letos zemřelo dokonce méně lidí. Pokles je důsledkem toho, že umírá méně lidí na chřipku – kvůli karanténám.


Zdroje:

CNBC, CNBC, Financial Timesclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh