“Kvóty na migranty musí být povinné. Německo jde do čela Evropské unie a prosadí to,” říká evropský šéf TOP 09 a KDU-ČSL. Trest pro ty, kdo se vzepřou

“Malá národní sobectví, kde všichni myslí jen na sebe, musí skončit,” říká předseda nejmocnější frakce Evropského parlamentu – Evropské lidové strany (EPP) Manfred Weber. Žádá, aby bylo azylové právo jednotlivých členských států nahrazeno azylovým zákonem, který by platil pro celou Evropskou unii.Německo převezme 1. července předsednictví Rady Evropské unie na šest měsíců. Manfred Weber to vidí jako skvělou příležitost na konečné řešení uprchlické krize. Řešení vidí v povinných kvótách pro členské státy.

“Německé předsednictví Rady čelí velké odpovědnosti, konkrétně uzavřít tuto otevřenou ránu v Evropě během příštích šesti měsíců. Potřebujeme evropské řešení,” řekl Weber pro deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Tento parlament rozhoduje o osudu České republikyČeská republika je prý brzda

Podle Webera a drtivé většiny unijních politiků jsou největšími “brzdami” povinných uprchlických kvót Česká republika, Maďarsko a Rakousko.


„Pro Horsta Seehofera (německý ministr vnitra, prosazující kvóty) je to nyní skvělá příležitost k úspěšnému vyřešení problému migrace,“ řekl Weber.

Důvod: Seehofer minulý týden oznámil, že během německého předsednictví otevřít otázku azylových kontrol na vnějších hranicích a rozdělení uprchlíků do členských států EU. V praxi to znamená, že po přechodu hranic EU by měli být migranti rovnou převáženi do země, kterou určí Evropská unie.TOP 09, KDU-ČSL, Pirátská strana: Migranti vítejte!

Weber je předsedou Evropské lidové strany (EPP), která je nejsilnější frakcí Evropského parlamentu. Jejími členy jsou za Českou republiku TOP 09 a KDU-ČSL. Za TOP 09 jdou to: Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák. Za KDU-ČSL jsou to: Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová.

Není sporu o tom, že čeští poslanci podpoří případný návrh Evropské unie na zavedení azylového zákona jednohlasně a bez mrknutí oka.


loading…

Zcela jistě je podpoří i ostatní, například levicová Pirátská strana (Marcel Kolaja, Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa) která je součástí frakce Zelení / Evropská svobodná aliance. Předsedkyně této strany Ska Kellerová chce vozit do Evropy migranty po celých vesnicích.Trest pro ty, co se vzepřou

“Země, které odmítnou přijmout žadatele o azyl, budou muset přispět dodatečně k zabezpečení vnější hranice Evropské unie a ke zlepšení perspektivu v zemi původu,“ hrozí Weber.

Jiný slovy: Pokuta v podobě snížení dotací.
Nyní funguje azylové řízení takto: Podle aktuálně platných dublinských pravidel je azylové řízení odpovědností té země EU, do které migrant vstoupil jako první.

Důsledek: Země na jižních vnějších hranicích Evropské unie: Španělsko, Řecko, Itálie a Malta jsou přeplněné migranty, kterých přišlo do Evropy od roku 2015 takřka pět milionů.


“Všechny státy musí sdílet břemeno přijetí migrantů spravedlivě a solidárně,” řekl Weber. Hlavním zájmem politiků EU je zajistit, aby země na vnější hranici EU nebyly ponechány samy.


Zdroj: Frankfurter Allgemeine


Čtěte též:
Věra Jourová, vrchní cenzor Evropské unie, přitahuje šrouby: Facebook, Twitter, Google budou podávat měsíční hlášení o nevhodných zprávách, týkajících se vakcinace a migrace. Armáda cenzorů posiluje, přijdou tvrdé tresty
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh