Nová spravedlnost! Nejvyšší státní zástupce & předseda Ústavního soudu. Tak to je silná káva. Zombie – čáp? Šokující verdikt v kauze Čapí hnízdo. Týrá premiéra Babiše ideologická justice, nebo si za to prostě může sám? Fanatici z ulice volají: “Za A je správně!”

KOMENTÁŘ. Rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana udělat z mrtvé kauzy Čapí hnízdo ZOMBIE je šokující. Našinci se vybaví volání na protivládních AntiBabiš demonstracích Milionu chvilek, aby dala nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová ruce pryč nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Hlavní heslo znělo: Nezávislá justice.

Byla to klíčová záminka pro demonstrace. Jak se ukázalo, ministryně nikoho odvolávat nechtěla, ale dav svým požadavkem poslal jasný vzkaz: Pavel Zeman je náš člověk.


Hlavní požadavek dárců: “Ruce pryč!”

Nejvyšší státní zástupce nyní udělal to, co se dalo předvídat: Vrátil kauzu Čapí hnízdo zpátky do hry, jejíž hrací deska je v tomto případě stolem řadového státního zástupce Jaroslava Šarocha. Ten už kauzu jednou odložil, nyní ji musí řešit znovu a vypořádat se především s aspektem “Evropského práva”.


To je přesně voda na mlýn státní televize, která jedná jako protistátní. Jistě si vzpomenete, jak pana oblastního prokurátora Šarocha pronásledovaly na ulici “sexy” redaktorky České televize (Argumenty & Fakta informovaly): “A proč jste?….” “A jak jste mohl…?” “A kdo vám to poradil…?” Toto nedůstojné divadlo ukončilo bouchnutí dveří místní prokuratury.


Prokurátor Jaroslav Šaroch pronásledovaný na ulici “sexy” komandem České televize. Polovina roku 2019.

Jiné dveře se však otevřely dokořán. Premiér Andrej Babiš to teď má ze dvou stran, pěkně načasované s emocí Vánoc. Shora na něj tlačí Evropská unie, zdola iluze lokální masovosti. Vánoce kam se podíváš! Našinec se až diví, jak snadné je vytvořit virtuální realitu a natahovat kauzu tak, aby zůstala živá, dokud se to hodí.


Pavel Rychetský, politicky angažovaný předseda Nejyššího soudu

Dovolání k obskurnímu zákonu Lex Babiš na stole předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského. Už tři roky. Je jasné, že jde o porušení Ústavy, že je ten zákon o “střetu zájmů” nesmyslný, že tam prostě leží, aby byl. “Je mi to fakt líto, že to jde tak pomalu ale máme podstav,” stýská si předseda nejvyššího soudu Pavel Rychetský.


Vida! ANO 28 %. ODS 10.8%, Piráti 8,9%, SPD 7.8%. Trikolóra 7%.

Jsou tací, kteří považují pana Rychetského, bývalého disidenta, za aktivistu. Sami tomu nevěříme, že by mohl být předseda Ústavního soudu politicky angažovaný? Pokud ano, pak je ta představa děsivá asi jako… Albánie.


Bývalý král Albánie (uprostřed) s doprovodem. Zradí druhý zprava.

Máme tu tedy tandem Nejvyšší státní zástupce – předseda nejvyššího soudu. Takový ten pocit, že tady něco nehraje…

JAN MAŘENKAclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh