Xaver Veselý: Odvolání z Rady České televize? “Je to manipulativní lhářka a svině”, řekl o dezinformační novinářce. Jejího vedoucího označil za opilce, který je nebezpečný pro děti. Bakalova sekta vrací úder

Bitva o Radu České televize nabírá nečekané grády: Pokus o odvolání Luboše Xavera Veselého za to, že se ohradil proti lživému článku dezinformačního webu Forum 24. Bakalova sekta vrací úder.Nový radní České televize Xaver Veselý (XTV) o dezinformačním webu Forum 24 (kráceno): “Jsou to svině. Vezměte transparenty a vyjděte do ulic.” Celé video ZDE

Důvodem Xaverova rozhořčení byl článek na dezinformačním webu Forum 24 “Xaver chce znormalizovat Moravcův pořad.”

Jeho autorka Johana Hovorková ve svém komentáři vycházela z rozhovoru Xavera Veselého pro DVTV a CNN Prima News, kde Xaver prohlásil, že “by se mu líbilo, kdyby se v pořadu České televize Otázky Václava Moravce střídali různí moderátoři.“


Dezinformační web Forum24 v příspěvku mimo jiné uvádí, že nový radní Xaver chce normalizovat Moravcův pořad, protože ho do rady dosadil Babiš

loading…

Komentář soudružky Hovorkové je autorsky velmi špatný, vlastně jde jen o jakousi jedovatou slinu, neobratně zachycenou emoci. Hlavním problémem je tu vlastně jen onen titulek: “Xaver chce znormalizovat Moravcův pořad” zbytek jsou jen pindy.


Co opravdu řekl Xaver o Moravcově kritizovaném pořadu

Xaverův rozhovor pro Bakalovu televizi DVTV (ze stejné stáje jako dezinformační týdeník Respekt – viz kauza ricin) se nesl ve stejném duchu jak ostatní s “ideologicky nevhodnými respondenty”.

Moderátor Veselovský tlačil Xavera, aby se přiznal k něčemu, co neřekl, s cílem, aby to vypadalo, že to řekl – a ještě se k tomu nepřiznal.

“Nezávislý” novinář Veselovský, arogantní, sarkastický, jednající z iluzorní pozice jakéhosi “arbitra morálky a jediné pravdy”. Zkrátka – ukázka ideologicky postiženého moderátora – přesně tak to nemá vypadat.


Xaver Veselý o pořadu Otázky Václava Moravce pro DVTV. Klíčová část rozhovoru. Celé video ZDE

Xaver bez roušky, moderátor Veselovský zarputile v roušce. To už není jen komické, ale vysloveně nebezpečnéBakalova sekta: Víc, než si myslíte

Xaver možná nemá ani tušení, jako těsně jsou propojeni DVTV, Forum24 a Česká televize (např. Newsroom, 168 hodin, Reportéři…). V podstatě jde o jednu velkou diverzifikovanou redakci.

Zdaleka nejde o jednu pomatenou redaktorku: Proti Xaverovi stojí celý blok dezinformačních novinářů, “strážců jediné pravdy”, kteří se ale ani náhodou nepovažují za dezinformační a naopak volají: “To ne my, to oni!”


Chatka zarostlá kopřivou

Je to ta samá skupina, která na Xavera poslala trestní komando (Newsroom, Hlídací pes), když loni udělal rozhovor s premiérem Babišem a dopustil se toho, že “se ho ani jednou nezeptal na Čapí hnízdo”.

Mimochodem: právě tato trestní akce přiměla Xavera kandidovat do Rady České televize a cestou jako by mimochodem odhalil, že oblíbený zdroj České televize je vybydlená chatka v brdských lesích zarostlá kopřivou.
Xaver: Ona lhářka, on vožrala, oba svině

Moderátor Xaver Veselý si dezinformační článek že chce “znormalizovat Moravcův pořad” nenechal líbit. Ve svém pořadu na XTV označil Hovorkovou za “manipulativní lhářku”. Upozornil také, že vedoucí webu Forum24 Pavel Šafr byl odsouzen za řízení v opilosti a pod vlivem omamné látky Xanax, takže “si nic nepamatoval”.
Článek na IDnes o Pavlovi Šafrovi, odsouzeném za řízení v opilosti a pod vlivem látky Xanax

Dva hlavní redaktoři dezinformačního webu Forum 24 besedují se studenty na gymnáziu v Jičíně na téma dezinformace

“Ta samá lhářka a manipulátorka Johana Hovorková jezdí společně se svým vedoucím panem Šafrem po školách dětem nafukovat hlavy s přednáškou o manipulacích a dezinformacích. Například na Lepařovo gymnázium v Jičíně a na jiné školy,” upozorňuje Xaver.


Xaver: Pořád z toho neblejete?

“Pan Šafr, vedoucí Forum 24, dostal podmínku za řízení v opilosti. Tento pán, který se sežere jako prase, tak tenhleten pán pak jeden vyprávět našim dětem jak mají vnímat informace? Pořád z toho neblejete? Tady píšou, že byl nafetovanej nějakým Xanaxem…”

“Tyhlety zrůdy přece nemají co vyprávět našim děckám. Když jedou ve dvojici lhářka a vožrala nafukovat našim dětem hlavy… Nedej bože, aby ten vožrala v autě ještě srazil u té školy děcko. Jsou to bohapustí lháři a já dodávám: svině.”


Hned následující dne si Xaver uvědomil, že to s některými výrazy (svině) přehnal a omluvil se za ně, byť zdůraznil, že si za svým názorem stojí.
Mohou je odvolat oba

Volební výbor parlamentu ČR řešil ještě horší případ před několika dny. Tehdy radní České televize Zdeněk Šarapatka urazil a pomluvil koho se dalo (ve jménu jediné pravdy), a to včetně prezidenta, kterému přál smrt. Výbor jeho kauzu odsunul (neumožnil její zařazení do programu). Teď mu na stole přistála druhá.

Podle zákulisního zdroje je možnost, že by byl Xaver Veselý odvolán velmi malá. Do hry se však dostává varianta, že výbor odvolá oba dva – Šarapatku i Veselého.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh