Odchod “hvězdné” moderátorky Wittowské z Událostí ČT: Zhroutila se? Dva děsivé rozhovory a jedna strašlivá představa: “Co když…” Tlak v zákulisí a zpověď exmanžela

Za odchodem moderátorky Světlany Witowské (47) z klíčového pořadu České televize není jen “náhlá touha věnovat se rodině”, jak zní oficiální verze. Podle zdroje z České televize byla vystavena obrovskému tlaku, jehož důsledkem byly mimo jiné dva strašidelné rozhovory během jediného měsíce a neshody v nervózním zákulisí.Jako na trhu: Rozhovor Wittowské s hejtmankou Jermanovou ohledně virtuální kauzy s rouškami

Stejný rozhovor (kdyby to smazali jako minule)

Zvláště ohlasy veřejnosti na rozhovor s hejtmankou Jermanovou byly jak ze zámku hrůzy. Předcházel mu navíc rozhovor s ministrem Petříčkem, který byl jen o něco méně šílený.

“Po zvolení nových členů rady v České televizi roste nervozita. Jejích obří PR agentura se začíná drolit, prozrazuje zdroj z České televize.


Šílený rozhovor Witowské s ministrem zahraničí Petříčkem (29. 4.) na téma (dnes už víme) neexistujícího agenta s ricinem (výplod dezinformačního týdeníku Respekt, Seznam zprávy a České televize). Skákala mu do řeči, měnila témata, motala Čínu s Ruskem a neexistujícím agentem…

Kdyby video s Petříčkem smazali (jako minule), tak odkaz ZDE


Pod tlakem

Nervy na pochodu. Moderátorka Světlana Witowská prochází složitým obdobím, na spadnutí je rozvod s šéfem pražského dopravního podniku Petrem Witowským (49), který se začátkem května odstěhoval ze společné domácnosti. Mají spolu syna (9), další tři syny má manažer z prvního manželství.

Witowská má také syna (20) z předchozího manželství s kolegou z České televize Robertem Zárubou (1999–2008), který nyní žije s kolegyní Witowské moderátorkou Norou Fridrichovou, který byla dříve manželkou vedoucího programu České televize Milanem Fridrichem (2004–2008).

Česká televize je zkrátka jedna velká rodina. Mimochodem – jsou firmy, ve kterých se dává za vztah na pracovišti okamžitá výpověď.

Hadr na býka

Moderátorka Wittovská není a nikdy nebyla v žádné redakci považována za vzor “klidu a stability”.

“Je hodně citlivá a snadno podléhá vlivu okolí. V České televizi dlouhodobě panuje představa, že její moderátoři a vedení jsou jakási celonárodní elita.”

“Nové složení Rady ČT tam zafungovalo jako rudý hadr na býka. Žádná sebereflexe, jen řeči o novinářské nezávislosti. Někdy mám pocit, že nejsou z tohoto světa, jako by si nikdy neuvědomovali, že jsou jen služba,” říká zdroj.

“Světlana ale není a nikdy nebyla hlavní zákulisní hráč v České televizi. To ani zdaleka. Spíše jí tak nějak použili a teď se to začalo vymykat,” prozrazuje zdroj.

Vašek z kola ven?

Psychickému stavu Witowské prý rozhodně nepřispěla vyjádření poslankyně Barbory Kořanové (ANO), která navrhovala zrušit Otázky Václava Moravce, kdy Moravce samotného označila za moderátora za zenitem. „Musím říct, že některá její vyjádření mě vyděsila,“ uvedla k tomu bledá Witowská.

Před oznámením odchodu Witowské z hlavních zpráv bylo ve hře odvolání dalšího člena Rady ČT Zdeňka Šarapatky, který společně s tvrdým jádrem ČT sdílí nenávist k prezidentovi Zemanovi. Jeho odvolání by znamenalo posílení příznivců odstranění propagandistických pořadů v České televizi. Bylo to o fous.

Stačí tak málo!

Světlana Wittovská se stala “hvězdou” České televize poté, co se jako moderátorka při předvolebním rozhovoru s prezidentem Zemanem a jeho protikandidátem Drahošem chovala normálně, tedy nebyla ani agresivní, ani uječená. Jak málo stačí!

To bylo v České televizi, která vedla nezastíranou propagandou proti prezidentovi Zemanovi, unikum, tak se Wittowská posunuta výš – jako že jsou objektivní.


Prezidentská debata za neviditelného moderování Světlany Witowské

loading…

Tam a zase zpátky

O svém rozchodu s Witowskou se sportovní moderátor Robert Záruba svěřil magazínu Týden (2011):

“Zatímco jsem já se synem bydleli pořád ve stejném bytě, Světana mu vždycky připravila někde jinde ještě další domov, ale po nějakém čase se jí to rozleželo v hlavě a chtěla se zase vrátit, pak zase odcházela.”

“Poslední pokus o její návrat už jsem zastavil. Přestal jsem tomu věřit a nechtěl jsem, abychom zažili další zklamání,” řekl Záruba.


Další osud moderátorky Witowské v České televizi je nejasný.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh