Jen pro silné povahy: Dvě děsivá videa z USA dnešních dnů. Bílý liberál útočí na černocha, že mu strhává plakáty Black Lives Matter. Druhé je o jednom snu, který se nestal skutečností. Upozornění: Videa obsahují drsné scény

Ve Spojených se dnes hraje o všechno. Demokratická strana USA tváří v tvář další volební prohře odhodila zábrany a spustila v zemi chaos. Cíl je jediný: Nezvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Obě videa uvádíme pro studijní účely – a jako dokreslení absurdních a děsivých jevů v dnešních USA.První video je z Kalifornie a zachycuje černocha, který naštvaně strhává plakáty Black Lives Mattes z plotu školní zahrady, naproti které bydlí. Vtom se k němu přiřítí bílý liberál, skočí mu na záda (komicky mine) a začne černochovi nadávat, proč mu strhává jeho plakáty, kterými bojuje za práva černochů.


Útok bílého strážce plakátů Black Lives Matter proti černochovi, který už se na to nemohl dívat

Podobné “plakátovací plochy” jsou dnes k vidění na mnoha místech USA – a velmi často na školních plotech. Hlídají je hlídky Black Lives Matter a Antifa a tvrdě zasahují proti každému, kdo se pokusí jejich dílo kazit.


Bílý aktivista za práva černochů napadá černocha, který už se nemohl ze svého okna dívat na plakáty Black Lives Matter

Černoch raději odchází, ale bílý aktivista BLM se snaží vyprovokovat rvačku.

Pokud se Demokratické straně podaří na podzim (3. listopadu) odstranit Trumpa z Bílého domu, dostane se celý svět do ještě divočejších obrátek, než v jakých je nyní. Scénářů je mnoho – od rozpadu USA (Kalifornie by se trhla první) až po vojenský výpad proti Rusku (armáda NATO je již připravena u ruských hranic.


Video příznačně demonstruje situaci v dnešních USA, kdy většinu demonstrantů za práva černochu tvoří běloši. Země je naruby a v totálním chaosu.


loading…

Martin Luther King: “Měl jsem dnes sen”. Toto je realita

Druhé video je alternativního webu Infowars.com, které jsme opatřili titulky. Začíná slavným a skvělým projevem Martina Luthera Kinga: “Měl jsem dnes sen, že bílí a černí jsou jako bratři a sestry”.

V další části videa jsou použity záběry (většinou ze sociálních sítí), které ukazují násilí, páchané černochy na běloších. Záměrem videa není v žádném případě propagace násilí, jde o spíše ironii, která v nadsázce zachycuje situaci, která se vymkla kontrole.


Drsné video o snu, který se nestal skutečností

Alternativní odkaz na video ZDE
USA dnešních dnů

Nečekaný útok na uliciCo chtěl Martin Luther King

Zde jsou ukázky ze slavného projevu Martina Luthera Kinga, (I have a dream) který pronesl srpna 1963 ze schodů washingtonského Lincolnova památníku:

“Amerika nedojde klidu a pokoje, dokud černochům nepřizná jejich občanská práva... Na cestě za svým plnoprávným postavením se sami nesmíme provinit bezprávím. Nesnažme se uhasit naši žízeň po svobodě z pohárů hořkosti a nenávisti.

Měl jsem dnes sen, že jednoho dne na cihlově červených svazích v Georgii budou moci potomci někdejších otroků usednout jako bratři u jednoho stolu s potomky někdejších otrokářů.”

Měl jsem dnes sen, že mé čtyři malé děti budou jednoho dne žít v zemi, kde nebudou posuzovány podle barvy své kůže, ale podle kvality charakteru. Měl jsem dnes sen!”

Měl jsem dnes sen, že právě v Alabamě si jednoho dne budou moci malí černí chlapci a dívky podat ruce s bílými dětmi jako bratři a sestry. O tom dnes sním!

Necelý rok po projevu, 2. července 1964, podepsal prezident Johnson zákon, který zakazoval diskriminaci v různých oblastech.
Sen, který se vymkl kontrole

V dnešních politicky hyperkorektních Spojených státech se Kingův sen proměnil k karikaturu sebe sama. Černoši (13 procent obyvatelstva USA) ve většině případů žijí ze sociálních dávek ve svých čtvrtích a podle svých pravidel. Mnoho z nich umírá na drogy, nebo se zbraní v ruce.

Rasismu nezmizel, pouze nabyl jiné formy. Přetrvávajícího napětí dlouhodobě využívala Demokratická strana USA, která doufá, že jí černošské obyvatelstvo pomůže ve volbách vyhnat Trumpa z Bílého domu.

Jako by události posledních desítek let směřovaly k jedinému okamžiku – a tím je den prezidentských voleb 3. listopadu 2020.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh