Už to prasko! Witowská do předpovědi počasí? Její utajený milenec lobista Kolář radí také premiérovi Babišovi. Kromě toho propaguje Drahoše, generála Pavla, americké základny a lobuje proti Rusku a Číně

Nový partner moderátorky České televize Světlany Witowské není jen prodloužená ruka amerických zájmů v České republice, ale také poradce premiéra Andreje Babiše. Tuto šokující skutečnost uvedl Petr Kolář pro deník N.Podezřelou informaci o poradenství premiérovi Babišovi si deník Arfa ověřil přímo na úřadu vlády. Jeho šéfka Tünde Bartha potvrdila, že lobista Kolář a premiér Babiš v kontaktu čas od času jsou.


Infografika: Witowská, moderátorka počasí: “Z Německa přichází oteplení, mráz přichází z Kremlu.”

Infografika: Witowská v dopravní zpravodajství: “Dálnici ucpal čínský kamión s rouškami”

Vazba na premiéra Babiša ukazuje nejen obrovský rozsah vlivu lobisty Koláře, ale také by vysvětlovala nečkaný “kotrmelec” premiéra Babiše, který dal nečekaný souhlas k vyhoštění dvou ruských diplomatů ve vymyšlené kauze agenta s ricinem (dezinformační týdeník Respekt).

Tímto krokem byla nejen vážně narušena podpora hnutí ANO od KSČM při hlasování v parlamentu, ale také došlo k devastaci česko – ruských vztahů s případnými dalekosáhlými ekonomickými důsledky.
Za vymyšlenou kauzou agenta s ricinem přitom podle pozorovatelů stál právě lobista Petr Kolář, jehož syn Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, nechal v době karanetény demontovat sochu maršála Koněva v Bubenči.


Střet zájmů jako hrom

Česká televize je přitom proti premiérovi v takřka křížovém tažení, když mu jde po krku často způsobem, který je zcela mimo hranice objektivního zpravodajství. Nedávno dokonce omylem odvysílala vstup, ve kterém reportér třikrát označil premiéra Babiše za “bývalého premiéra”.


Česká televize: Bývalý premiér Andrej Babiš

Vztah moderátorky Witowské a lobisty Koláře odhalil deník Blesk, kdy získal fotografie mileneckého páru, jak se líbá na před penzionem v jižních Čechách. Poměr s čerstvým vdovcem lobistu Kolářem poté potvrdila i Witowská.
Z bláta do louže

“Vedení České televize bere odtajněný poměr moderátorky Witowské velmi vážně. V ohrožení je i její přesun z hlavního zpravodajství do sekce Interview ČT24, kde by měla dělat rozhovory, jak by si přála. To je ale jako z bláta do louže. Případná indoktrinace partnerem by se zde projevila ještě víc, než při moderování Událostí,” řekl deníku Arfa zdroj z České televize.


Světlana Witowská si získala v České televizi a médiích ze stejného ideologického proudu uznání po moderování televizní prezidentské debaty mezi prezidentem Zemanem a jeho vyzyvatelem Jiřím Drahošem (kterého tlačil lobista Kolář) v roce 2018.


Rozhovor o Číně s anti-čínským lobistou

Není jasné, jaký byl v tu dobu vztah mezi moderátorkou Witowskou a lobistou Kolářem. Od té doby si však Witowská pozvala na rozhovor lobistu koláře nejméně třikrát, mimo jiné na téma Čína, vůči které zastává Kolář extrémně neobjektivní, až nenávistný postoj.


Witowská při rozhovoru s Kolářem na téma Čína. Moderátorka má při výběru hostů významné slovo.Navzdory gejzíru chvály na Witowskou po moderování prezidentské debaty je třeba uvést, že o žádný zářný výkon nešlo. Witowská se tehdy zkrátka držela zpátky a nekladla prezidentovi Zemanovi nesmyslné a agresivní dotazy jak tehdy bylo a dosud je v České televizi zvykem.


“Sama Witowská nevidí ve vazbě s předním českým lobistou problém, což je opravdu zarážející. Věc považuje za vyřešenou tím, že o tom vedení televize informovala. Tím, že od vedení nepřišla žádná reakce a Witowská dál moderuje a ovlivňuje podobu zpravodajství, se stává vedení České televize součástí problému,” říká zdroj.


loading…

Česká televize již na téma střetu zájmů moderátorky Witowské reagovala tak, že “jeden člověk nemůže rozhodujícím způsobem ovlivnit obsah či výběr hosta.” Toto vysvětlení je však třeba hodnotit jako velmi chabé.


Řešením by bylo přemístění Witowské do nepolitického zpravodajství, jako je například předpověď počasí, oblast dopravy, nebo vyhodnocování statistických dat.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh