Válka imigrantů: V ulicích Vídně zuří tvrdé boje. Výkřiky “Alláhu akhbar!” dělbuchy, lahve, kameny… Vyhlášen nouzový stav. Desítky raněných – i mezi policisty

Ve Vídni, jen pár kilometrů od našich hranic, zuří boje mezi kurdskými a tureckými imigranty. Vídeň se podobá bojišti, řev, vandalizmus, lítají dělbuchy, dlažební kostky, lahve, jsou desítky raněných, také v řadách policie.Na straně Kurdů bojuje krajní levice s vlajkami Black Lives Matter a násilníci a rváči z hnutí Antifa. Proti nim stojí jednotky mladých mužů tureckého hnutí Šedí vlci.


Jedna z mnoha bitev v ulicích Vídně

Hlasité volání Alláhu Akhbar v ulicích Vídně

Tvrdé střety s policií

Občané Vídně raději nevycházejí, policie není schopna boje ukončit již několik dní. V nejvíce postižené čtvrti Favoriten byl vyhlášen výjimečný stav. V této migrantské čtvrti žije silná turecká komunita.


Kdo proti komu

Rozbuškou nepokojů se stala stala demonstrace kurdským imigrantů proti násilí na ženách, kterého se předtím údajně dopustili Turci vůči Kurdkám – která mohla být provokací. Na stranu Kurdů se postavili místní krajně levicové síly, podporované militantním hnutím Antifa, která je známá rabováním a zapalováním policejních aut.


Krajní levice, podporovaná Stranou Zelených (u nás Pirátskou stranou)

Anarchisté s vlajkami Antify v ulicích Vídně

Proti Kurdům a krajní levici stojí turecké nacionalistické hnutí Šedí vlci, které má v Rakousku asi dvacet poboček. V sousedním Německu jsou Šedí vlci považováni za největší nacionalistickou organizaci. Aktivní jsou také ve Švýcarsku. Většinou ho tvoří muslimové.

Šedí vlci jsou dobře organizováni, dokáží svolat „tvrdé jádro“ několika set mladých mužů kamkoli během pár minut a zaútočit železnými tyčemi, pyrotechnikou a házením lahví.
Čtěte též:
Bartoši? ANTIFA zapálila dům, kde bylo dítě a pak bránila hasičům v jeho záchraně. Mrazivé svědectví velitele hasičů, který se skoro rozplakal. VIDEO. Děsivé: Vlajka teroristické organizace v Evropském parlamentu. FOTKY

Místní anarchisté (u nás podporovaní krajně levicovou Pirátskou stranou)

Středobodem bojů je tzv. anarchistické centrum Ernst Kirchweger Haus. Dříve byla v tomto domě Komenského škola pro české a slovenské děti, později Komunistické straně.

Centrum je podobné známé pražské Klinice, vyznávající marxismus a maoismus, podporované krajně levicovou Pirátskou stranou. V Praze se již toto centrum podařilo rozehnat. Podobná extremistická centra jsou v Berlíně (Rigaer Strasse) nebo v Hamburku (Rudá Flora) a dalších městech.

Kdo vrátí Vídeň Vídeňanům?

Při nepokojích mezi migranty v ulicích Vídně bylo zraněno několik desítek lidí. Jsou desítky zatčených. Policie se marně snaží získat situaci pod kontrolu.

Rakouský kancléř Kurz volá po nulové toleranci, „a nasazení všech prostředků k záchraně demokracie a právního státu“. Bývalý vicekancléř Strache varoval, že se „Vídeň se nesmí stát Istanbulem“ a vyzval, že „vídeňské ulice musí opět patřit Vídeňanům“.


loading…

Rakousko, Česká republika a Maďarsko tvoři trojci států, které jsou nejvíce kritizované EVropskou komisí za odmítavý přístup k migračním kvótam. Ty budou zřejmě nařízeny během příštích několika měsíců. Dnes (1. července) chopilo Německo vedení Evopské unie (na půl roku).


Zdroj: Osterreich, Krone


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh