Chaos v zákulisí České televize: “Většina stížností je pouze na čtyři osoby,” říká Pavel Matocha, místopředseda Rady ČT v exkluzivním rozhovoru. Jak ředitel ČT nechal tajně zmizet svou smlouvu. Management hýří, jak by ty miliardy byly jeho.

pavel-matocha

Pavel Matocha, místopředseda Rady České televize, novinář, publicista, předseda Pražské šachové společnosti v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným o lesku a bídě české novinařiny, českém i světovém šachu a sportu, především však o roli a smyslu veřejnoprávních médií a České televize zvláště.


Jak vydělává bývalý člen KSČ Petr Dvořák jako generální ředitel ČT?

“Před projednáváním bonusu pro generálního ředitele jsme chtěli zaslat kopii jeho manažerské smlouvy. Jeden ze tří originálů byl standardně na sekretariátu Rady ČT. Petr Dvořák ho však nechal odnést. Podle rozhodnutí Rady ČT je nyní Petr Dvořák povinen vrátit originál na sekretariát”, říká Pavel Matocha
České televizi hrozí velký průšvih

Hrozí velký průšvih. Více než 2 miliardy již byly vyčerpané. ČT má rozpočet 6,5 miliardy korun. Zásadním problém je, že v posledních letech každý rok utrácí o stamiliony více.

Management ČT každý rok ukrájí z fondu televizních poplatků, který se již ztenčil z původních 3,8 miliardy na pouhých 1,5 miliardy. “Je potřeba výrazně šetřit”, říká Pavel Matocha.


loading…

Rada ČT neevidovala došlou poštu. Na sekretariátu Rady ČT se nevedla evidence došlé pošty. Roky se neodpovídalo na stížnosti a podněty. Pokud divák ČT neuvedl v emailu trvalé bydliště, tak Rada ČT brala stížnost jako anonymní podání!


Po poslední radě se konečně povede evidence došlé korespondence s číslem jednacím. Musíme mít kompletní přehled o stížnostech a nastavit systém vyřizování. Jediný radní Šarapatka byl proti. Jeho pomatené vystupování už nikdo nemůže brát vážně.


Nadpoloviční většina stížností je pouze na 4 osoby. Co kritikům České televize nejvíce vadí? ČT dnes vypadá více jako “Bruselská televize”, která nekriticky hájí konání Evropské komise. Wollner, Fridrichová, Moravec a Železný. Mnohé stížnosti ukazují na závažná selhání.loading…

Mění se poměry v ČT – k lepšímu

V Radě ČT se mění poměry. Nejsme jenom tři disidenti. Více radních chce změnit současné poměry. Českou televizi je třeba posunout dopředu a zlepšit její fungování. Tlačíme na změny a pravidelně informujeme koncesionáře. Managementu je to velmi nelibé.

Petr Dvořák se snažil přesvědčit radu, že je nejdůležitější, jak bude vypadat účetní stav v roce 2024, kdy mu končí mandát. Rada ČT jednomyslně odhlasovala, že naprosto nepřipadá v úvahu. Šetřit je třeba začít již příštím rokem.

Začerněné smlouvy. “Je s podivem, že orgány činné v trestní řízení ještě nekonají”, konstatuje Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident.Válka médií

Kupují si média proti soupeřům. Dřív se kupovala média, protože to byl byznys, který vydělával. Kdežto v současné době, když se podíváte na padající náklady, tak je zřejmé, že cílem je něco jiného než ekonomický profit.

Miliardář Bakala dlouhodobě dotuje Ekonomii – Hospodářské noviny a Respekt. Deník N je stejný příběh. Novinářská práce se výrazně změnila. Dnes je bohužel zcela běžný trend “Toto napíšeš a toto psát nesmíš.”


Nastupující cenzura. “Vidím jako velké riziko, že největší velké nadnárodní platformy jako jsou FB, Google, YouTube, Twitter, již dávno nefungují jako neutrální platformy, ale fungují jako jakási kombinace média a aktivistické nátlakové skupiny, které si prosazují své politiky a vidění světa a dost zásadně potlačují ostatní názory”, říká Pavel Matocha. Je to jenom začátek strašného příběhu.Progresivistické skupiny tlačí na nepohodlné lidi. Neumožňují sdílení článků. Fungují jako cenzor pošty. Výrazně snižují dosah příspěvků.


Záhada Prymulova indexu R

Kdo umí spočítat tzv. Prymulův Index R? Klíčem je index R. Kolik jeden nakažený člověk nakazí dalších lidí. Jak se, ale to “R” počítá? Žádný ze státních úřadů nezveřejnili vzorec či algoritmus. U nejdůležitější hodnoty vůbec nevíme jak si ji cucají z prstu.


V roce 1995 byla chřipková epidemie. V Jihočeském kraji bylo 5 300 nakažených na 100 000 obyvatel. Hranice epidemie je 3 000 nakažených. Opravdu nemocní, nikoliv pouze PCR testovaní a navíc bezpříznakoví. Násobně více než nyní. “Nechci nic podceňovat, ale nepodléhejme panice”, říká Pavel Matocha.

Střední vrstvu zničí inflace. COVID-19 vypovídá o celé naší západní civilizaci. Neochotě nést riziko. Strašné obsese z bezpečnosti. Představa, že stát nám může téměř darovat život věčný.


“Nedokážu si představit, že by inflace nepřišla. Malování nul na účtech musí vést k velké inflaci. Velkým státům to pomůže. Budete to však trest pro zodpovědné občany střední vrstvy, kteří si šetřili a odkládali spotřebu”, říká Pavel Matocha. Svobodný prostor mizí před očima.


Společnost se dostává do časů nesvobodných. Mladší generace si to vůbec neuvědomuje.” říká Pavel Matocha.
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh