To snad ne! Moderátor TV Nova se vzepřel nadbíhání Svědkům Covidovým a dovolil se ptát šéfa lékařské komory v nesouladu s prorežimní agitkou. Musel se omluvit! KOMENTÁŘ: TOMÁŠ VYORAL.

Světlou výjimku zdravého rozumu předvedl moderátor Televizních novin Petr Suchoň, který nebál Milana Kubka konfrontovat s jeho demagogií a šířením nenávisti proti skupině občanů. Stejně jako za bolševika „si musel“ posypat hlavu popelem, protože se postavil nedotknutelnému kádru.
Moderátor Suchoň klade “nevhodné” otázky.

Vrchní šiřitel poplašných zpráv, propagátor tvrdého lockdownu po vzoru jím zbožňovaného izraelského modelu, roušek, dezinfekcí a absolutního setrvání v domovech, šéf České lékařské komory Milan Kubek se dostal do úzkých, když moderátor v rozhovoru s ním vybočil od obvyklých bezpohlavních otázek, na které apokalyptik Kubek pravidelně odpovídá naučené prefabrikované fráze.


Mám pocit, že žiju v paralelním světě, protože zdravotníci v nemocnicích, jako je Uherské Hradiště nebo Zlín, padají na hubu, a zároveň lidé chodí po náplavce, houfují se na trhu a nakupují bio mrkev. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale je jasné, že takto nemáme šanci epidemii zvládnout,” uvedl Kubek dříve v rozhovoru, na který se Suchoň odkazoval.


Omluva, která by měla vstoupit do učebnic žurnalistiky

Když to nejde po dobrém, tak to bude muset jít po zlém. Vláda je povinna chránit zdraví slušných lidí tím, že zavede to, čemu se říká lockdown,” dodal Kubek.


loading…

„V neděli byl slunečný den, jestli narážíte na ten trh na náplavce, bylo sluníčko. I sám pan premiér na svých sociálních sítích vyzýval, pojďte ven, protože vitamín sluníčkový je to nejlepší.”

Vy pak řeknete, že ten, kdo si jde koupit biomrkev, vlastně vytváříte ten pocit, že ten, kdo si koupí biomrkev na trhu, byť dodržel všechna opatření, tak může za to, že jsou přeplněné nemocnice a umírají lidé. Mně to trochu připomíná to vyjádření z jara, kdy někdo řekl, že sem covid zavlekli lyžaři,“ spustil během rozhovoru Petr Suchoň na Kubka.„Tak vaše slova jsou bohapustá demagogie. A mě velmi mrzí, že v stávající kritické situaci situaci takto zlehčujete… Vyzývám všechny, aby vzali situaci vážně, protože zdravotníci bojují o život každého z nás,“ reagoval mimo jiné Kubek.


loading…

Ano, moderátor byl lehce ostřejší, než bylo snad třeba. Ale to, co předvedl, vidíme prakticky denně v podání moderátorů včetně veřejnoprávních. Jen z opačného názorového spektra. Václav Moravec budiž příkladem za všechny uvědomělé.


A troufám si tvrdit, že kdyby Suchoň podobně striktně jako u Kubka postupoval třeba proti Romanu Šmuclerovi nebo Janu Pirkovi – tedy lidem, kteří bezhlavě a nekriticky nepodléhají PR covid propagandě – tak by byl svými kolegy i televizí vynášen takřka do nebes.Jenže se dopustil ideozločinu a byl ostrý na současný režimní kádr vrchního mediálního exhibicionisty a panikáře Kubka. A to se neodpouští. Svého moderátora nepodržela ani vlastní televize:

„Jde o selhání moderátora, který nedodržel základní novinářská pravidla. Budou z toho vyvozeny důsledky.

Jménem redakce zpravodajství se za tuto politováníhodnou věc panu Kubkovi i všem divákům omlouvám,“
uvedl ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska.

„Politováníhodná věc“ zní jak ze známé komedie dua Smoljak – Svěrák. Pan Houska se holt v současném režimu neztratí, jakoby se zřejmě neztratil ani za toho minulého.


A s omluvou musel přispěchat i sám moderátor Suchoň:

„Chtěl bych se divákům, kolegům a zejména panu prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi veřejně omluvit za obsah a formu rozhovoru… Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl.
Také na mě dolehla tíha posledních náročných týdnů a aktuálního nepříznivého vývoje pandemie v ČR, což ovšem v žádném případě nemůže sloužit jako omlouvat za to, jak neadekvátně a neprofesionálně jsem reagoval,“ sdílela jeho vyjádření na svém FB TV NOVA.


Omluva za „formu“ rozhovoru se dá pochopit, ale za „obsah“ je mimo mísu. Ale chápu, že jinak by Suchoňovi hrozila přinejmenším veřejná hana.

Staré časy a nedotknutelnost některých kádrů jsou zpátky…
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh