Jdou po něm! Profesor Pirk: “Už mám strach mluvit o covidu. Jsou na mě naštvaní a jsou schopni všeho. Když mě budou chtít zlikvidovat, tak…” Nebyl by první, na koho zaklekli… Zde je několik příkladů.

Profesor Jan Pirk se obává msty za to, že mluví pravdu o hysterii kolem údajné pandemie koronaviru. “O covidu už raději nebudu mluvit. Už mám strach. Politici už jsou na mě strašně naštvaní a jsou schopni všeho…” Agresivita ve společnosti stoupá. Svědci Covidovi a rouškaři jsou stále agresivnější.Oblíbený profesor Pirk není zdaleka první, proti němuž se obrátil hněv a agresivita příznivců teorie, že kolem řádí pandemie apokalyptických rozměrů. S problémy v práci a ze strany médií a politiků se setkali ředitelé nemocnic (Bulovka), hygienici (hlavní hygienička dostala výpověď), viroložka Peková, které hrozí 10 let vězení a další… (viz níže)

Zatím však není jediný důkaz, že je covid-19 nebezpečnější než slabá sezónní chřipka. Statistiky hovoří jasně: Letos umírá méně lidí, než v předchozích letech.


Až mi začnou vyhrožovat, bude už pozdě

„To není pouhý můj pocit. Pan premiér už přece řekl: ‚Copak nám bude nějaký kardiolog něco radit?‘ Z vedení mi ještě nikdo nehrozil, ale to už by bylo pozdě.

“Klidně na mě vytáhnou, že jsem někde překročil rychlost nebo něco podobného, a budou mě likvidovat tímto způsobem,“ nechal se slyšet oblíbený lékař Jan Pirk na nedávných narozeninách producenta Františka Janečka.Čtěte též:
Profesor Pirk se vyléčil z covid-19 a říká: “Chřipka je mnohem horší. Statistiky úmrtnosti jsou zkreslené. Kvůli koronaviru ohrožujeme jiné pacienty.” Raději se ptejme, proč jsou plné hypermarkety a živnostníci krachují

Čtěte též:
Podvod s Covid-19? Pět špičkových českých lékařů varuje před zkreslováním statistik “přímé smrti s koronavirem”. Zemřelých oficiálně: 181. Realita: NULA

Kdo mu může uškodit

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc je světově proslulý kardiochirurg a přednosta Kardiocentra IKEMu. Těší se mimořádné důvěře a oblibě u české veřejnosti. V podstatě je tváří a symbolem úspěchu IKEMu.


IKEM v Praze-Krči, kde je profesor Pirk přednostou

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je příspěvkovou organizací řízenou Ministerstvem zdravotnictví ČR. To může IKEM potrestat například snížením příspěvků. Ředitelem je Michal Stiborek.

V roce 2019 byl IKEM největším transplantačním centrem na světě, bylo zde transplantováno 540 orgánů 486 lidem

loading…V IKEMu dochází přibližně k 70 procentům všech transplantací v Česku. IKEM Sídlí v Praze-Krči. Specializuje se v rámci oboru kardiologie na léčbu kardiovaskulárních onemocněních, transplantaci orgánů, dále diabetologii a léčbu poruch metabolismu.


Nebyl by první…

Okamžité odvolání ředitele pražské Nemocnice Na Bulovce Jana Kvačka žádal premiér Andrej Babiš kvůli rouškám. Tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch premiérovu výzvu nevyslyšel a za ředitele Kvačka se postavil.„Standardní používání roušek či respirátorů je naprosto nesmyslné a ve většině případech jen plýtváte materiálem, který budeme potřebovat, a to jak na běžné izolační režimy, tak na pacienty s potvrzeným COVID-19,” napsala v e-mailu z 16. března od vedoucí epidemiologie v Nemocnici Na Bulovce Hana Bláhová.
Ředitel Bulovky: Nůž na krku

Ředitel nemocnice Jan Kvaček její doporučení hájil s tím, že je to v souladu s přístupem Světové zdravotnické organizace (WHO). „Je to společný názor našich infektologů a naší hygieničky a je to v souladu s doporučením WHO,” uvedl tehdy ředitel Kvaček.

WHO skutečně nošení roušek důrazně nedoporučovala s tím, že roušky více škodí, než pomáhají. Jejich hlavním problémem je šíření paniky a “dušení” těch, kteří je nosí. Později WHO svůj názor přehodnotila, když se ukázalo, že roušky jsou užitečný nástroj a symbol moci nad občany.


loading…

Hlavní hygienička: Výpověď! Byla málo angažovaná

Za své nedostatečně odhodlané výroky byl odvolána hlavní hygienička Eva Gottvaldová v den, kdy Česko vyhlásilo kvůli šíření koronaviru nouzový stav, tedy 12. března. Gottwaldová již lednu neopatrně uvedla, že se jí “obavy z koronaviru občas zdají nadsazené.”

Vláda odvolala Gottwaldovou jednohlasně, protože prý “nezvládla svoji funkci”. Gottwaldová přirovnala své odvolání k honu na čarodějnice.


Zdroje: Extra, Novinky, Rozhlas

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh