Masivní demonstrace v Berlíně proti “podvodu jménem koronavirus”. Nacistické symboly vedle duhových vlajek. Útok na Říšský sněm. Statisíce demonstrantů, 200 zatčených, desítky zraněných policistů.

Ulice Unter den Linden přeplněná k prasknutí. “Koronvirus je hnusný podvod!”, “Jste nový fašismus”, “Vraťte nám svobodu!” “Merkelová do vězení!” Stovky tisíc demonstrantů zuří proti vládním opatřením. Při útoku na Říšský sněm byly v vidění nacistické symboly vedle vlajek duhy.Masivní demonstrace v Berlíně pro vakcinačnímu podvodu osobně podpořil synovec prezidenta Kennedyho

Projev Roberta F. Kennedyho v Berlíně o víkendu

Kéž by tato demonstrace nahnala strach vládám ostatních zemí, aby přestali mučit občany nesmyslnými opatřením kvůli neexistující pandemii. “Stačilo by možná zavít do vězení jednoho vládnoucího politika a byl by klid,” řekl deníku Arfa.cz jeden z demonstrantů.


Hlavní média (der Bild): Mezi demonstranty byli propuštění trestanci

Němečtí politici ve vězeňských oblecích

Politici také udělali všechno proto, aby se demonstrace 29. a 30. srpna nekonala. V Berlíně jsou u moci vejlupci ze stejného vrhu jako Pirátská strana (Zelení, krajní Levice, levá sociální demokracie). Vedení radnice demonstrace zakázalo, povolit ji musel až soud.


Vlajka hnutí Říšstí občané, kteří spolu s příznivci LGTB a Antifa zaútočili na Říšský sněm. Jde o starou vlajku NěmeckaÚtok na Říšský sněm

Stovky demonstrantů zaútočilo na Říšský sněm (Reichstag), kde sídlí německý federální parlament. Někteří měli vlajky hnutí Reichsbürger (Říšští občané), které obsahují symboly, připomínající nacismus (jde však o odkaz na předválečné císařské Německo). Další útočníci mávali duhovými vlajkami LGTB.

Demonstrace se konaly proti vládám opatřením proti neexistující pandemii také v jiných evropských městech. Tisíce lidí se shromáždily na londýnském Trafalgarském náměstí. Protesty se týkaly také údajné smrtící škodlivosti nově zaváděné wi-fi sítě 5G. Podobné protesty se konaly v Paříži, Vídni a Curychu.


Za pozornost stojí způsob, kterým se média hlavního proudu pokoušela dohonestovat, nebo zesměšnit účastníky demonstrace. Obecně je nazývala “Popírači koronaviru”. Mezi demonstranty pak byli údajně rozpoznáni “bývalí trestanci”, “fotbaloví rowdies”. Jiným obecným termínem bylo “krajní pravice“.
Kdo to zorganizoval?

Demonstrace zorganizovalo německé hnutí Querdenken 711 (nebo laterální myšlení 711). Skupina má více než 16 000 sledujících na Facebooku a komunikuje převážně prostřednictvím šifrované služby zasílání zpráv Telegram.

Věří, že předpisy týkající se koronavirů porušují základní práva a svobody zakotvené v německé ústavě, a požaduje jejich zrušení. Skupina dříve zorganizovala protest v Berlíně 1. srpna nazvaný „den svobody“.


Protesty získaly podporu také od Roberta F. Kennedyho mladšího, který je synem politika Roberta F. Kennedyho a synovcem zavražděného amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Na demonstraci do Berlína přijel osobně.

Kennedy řekl davu u Vítězného sloupu, že jeho strýc (prezident John Kennedy) v roce 1963 oslovil Berlín (Ich bin Berliner), aby čelil totalitě, a že „dnes je Berlín opět frontou proti totalitě“, varoval před stavem dohledu a silou telefonních sítí 5G.
Pandemie bez obětí, ale s drsnými omezeními svobody

Údajná pandemie koronaviru postrádá jakékoli atributy pandemie. Kolonka “umřeli s koronavirem” je cca 5 x menší než kolonka “umřeli s chřipkou”.


Kancléřka Angela Merkelová a 16 spolkových zemí tento týden zavedly pokutu ve výši minimálně 50 EUR (1 250 Kč) za nenošení roušky v obchodě. Rovněž byl prodloužen zákaz velkých veřejných akcí do příštího roku.

Paní Merkelová uvedla: „S tímto virem budeme muset žít ještě dlouhou dobu. Stále je to vážné.“ Řekla, že v zimě to bude náročnější.

Země EU připravují masivní vakcinaci občanů.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh