Fake News Česká televize: “BÝVALÝ premiér Andrej Babiš!” V toužebném očekávání premiérova pádu v kauze Čapí hnízdo odvysílala ČT Fake News roku. ŽIVĚ. Lživě. Je ČT součást nějakého širšího plánu?

Česká televize v toužebném očekávání odvolání svého úhlavního nepřítele premiéra Andreje Babiše odvysílala 2. září šokující reportáž, ve které reportér OPAKOVANĚ mluví o Andreji Babišovi jako o “BÝVALÉM premiérovi”. Kauzu navíc označila přelepkou “ŽIVĚ”.

Už ve 12 vteřině reportáže bylo jasné, že reportér Jiří Hynek blábolí nesmysly, nebo se ocitl v nějaké časové smyčce. Reportáž trvala minutu dvacet a nikdo neudělal nic, což je skoro tak strašné jako reportáž samotná. “Bývalý premiér Andrej Babiš” zaznělo ve vysílání celkem třikrát.


Bývalý premiér Andrej Babiš 3X aneb redaktor Hynek v akci (kráceno):Skandální reportáž České televize též ZDE (kráceno)


Nebo zde (ale hrozí, že to smažou)

Reportér Hynek v časové smyčce. Přímý přenos České televize: “Bývalý reportér Andrej Babiš…”

Celá reportáž (délka 1:20) ZDE


Nebo ZDE (ale hrozí, že to zakážou a smažou)

Česká televize odvolává premiéra Babiše

Jak k této šílené dezinformaci České státní televize došlo? Jak je možné, že zjevně lživou zprávu nezachytil editor v playlistu, případně ji nezastavil v průběhu vysílání vedoucí směny, nebo jiný dozor?


Ano, reportáž byla předtočená. To se občas dělává – ale pozor! Děje se tak u “očekávaných událostí”. Říká se tomu “background”, nebo “feature”. Prostě se odvysílá zásadní aktuální událost (korunovace, úmrtí, volby…) a pak se pustí předtočená pasáž, která slouží jako její doplněk.

Tím se dostáváme ke dvěma děsivým momentům:
1) Proč Česká televize očekávala, že dojde k odvolání Andreje Babiše?
2) Proč u předtočeného materiálu použila přelepku “Živě”?


Živě? (Olbramovice ze vesnice u farmy Čapí hnízdo). ČT tak obelhala diváky, že je stachanovec Hynek právě teď právě tam. Nebyl. Byl ten tam.

Ve stejný den, kdy byla odvysílána Fake News reportáž České televize (2. září) unikla ze státního zastupitelství zpráva, že se státní zástupce chystá zastavit trestní stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo. Informaci uveřejnil deník N, ideologicky napojený na Českou televizi (miliardář Bakala).

Reportáž stachanovce Hynka o “bývalém premiérovi” tedy musela vzniknout před skandálním únikem informace článkem v deníku N. Česká televize tak měla zjevně připravený plán, jehož součástí byl odvolaný premiér Babiš.


Jaký plán? Premiér několikrát zopakoval, že neodstoupí, ani když bude obžalován. Česká televize tedy musela znát scénář (a být součástí jeho realizace), ve kterém mělo dojít k ODVOLÁNÍ premiéra.

Státní televize součástí plánu na odvolání premiéra? To by snad nebylo možné ani v Zimbabwe.

Státní zástupce jim pak do toho hodil vidle. Reportáž už ale byla předtočená – a pak jí nějaký moula zařadil do vysílání.

Chyba? Jistě, ale leccos naznačuje.


Leccos také naznačuje následné zběsilé pronásledování příslušného státního zástupce reportéry České televize: “Proč jste změnil názor?”


Samostatnou kapitolou je použití přelepky ŽIVĚ v předtočeném vysílání. To není jen diletantismus, to je záměr. Zcela vědomá manipulace s diváky. Česká televize, taková, ehm, česká verze CNN, prostě vysílá živě z archivu, protože je bezva. Děsivé.


Jde o další z dlouhé řady pochybení České televize (zvaní na protistání demonstrace, cenzura projevu prezidenta, cenzura Karla Gotta, pronásledování státního zástupce… vše viz odkazy níže). Občasné chyby – to se stane. Tyto chyby jsou ale motivované ideologicky. A je u státní televize velký problém.

Čeká nás tuhý podzim.

Na tento skandál jako první upozornil portál Aeronet ZDE.


Seznam ideologických průšvihů ČT (výběr)


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh