To snad ne! Česká televize udělala z Ovčáčka předsedu Pirátů! Hitparáda ČT Fake News pokračuje. Podívejte se na video! Pane řediteli, je libo další odměnu? Bonus: Vystřižený prezident.

Zpravodajství České televize mnozí považují za hlavního tahouna českých Fake News. Druzí zas odkazují na americkou CNN, s čímž se shodnou s těmi prvními.

V pátek 12. července Česká televize odvysílala v hlavním zpravodajském pořadu Události snímek Jiřího Ovčáčka, který je mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana. Pod něj dala nápis: Ivan Bartoš (Piráti), předseda strany. Stalo se tak pár dní poté, co dostal ředitel České televize Petr Dvořák odměnu 2,42 milionů korun za dobrou práci.

Česká televize Události a komentáře, pátek 12. 7. 2019, 19 hodin
Jiří Ovčáček (volně ke stažení)

Na Události se sice dívá jen 600 tisíc lidí, což sice není mnoho, ale i tak je to ostuda jako hrom. Hlavní zpravodajství na Nově sleduje 1,3 milionu diváků, nejméně dvakrát tolik. Celkově sledují hlavní zpravodajské relace necelé 3 miliony lidí.

Pořad s novým pirátským předsedou Ovčáčkem běžel paralelně na ČT24. Tento obskurní kanál sleduje jen něco málo přes 100 tisíc diváků, což je ještě méně než Soukupovo zpravodajství na TV Barrandov, takže tam tam může být opravdu cokoli. Tam by to možná ani nevadilo.

Výsek videa: Česká televize Události a komentáře, pátek 12. 7. 2019, 19 hodin
Ivan Bartoš, skutečný předseda Pirátů

Celý pořad na odkazu níže. Je to od 4:15

Česká televize o vládní krizi: Ovčáček je předseda Pirátů

Ovčáček se stal předsedou Pirátů v reportáži o vládní krizi, na které Česká televize usilovně pracuje, ačkoli ve skutečnosti žádná neexistuje. Veškeré snahy o státní převrat za asistence České televize očividně směřují k 17. listopadu 2019 (oslava 30 let změny poměrů).

Pravdou je, že pokud by se stal Jiří Ovčáček předsedou Pirátské strany, vládní krize se okamžitě vyřešila.


Miliony pro pana ředitele

Máme tu také zajímavou souvislost, že ředitel české televize Petr Dvořák dostal před pár dny odměnu 2,42 milionu korun za dobrou práci. Jeho měsíční plat je 242 tisíc korun. Česká televize je přitom vystavena ostré masivní kritice za nevyváženost zpravodajství, které je mnohými kritiky přirovnávána k propagandě.

Ředitel České televize Petr Dvořák, která dostal před pár dny odměnu přes 2 miliony korun za dobrou práci

Odměna panu řediteli ZDE

Velmi pěkné na této nechtěné záměně je to, že si Ovčáček myslí o Bartošovi, že je úplný idiot – a Bartoš si o Ovčáčkovi myslí totéž. Jeden rád mluví spisovně, druhý si spíše zahulí. Pro prvního je prezident Zeman bůh, pro druhého čert.

Supertým zpravodajství ČT. Jen pěšáci?


Vystřižený prezident

Kotrmelec s Pirátem Ovčáčkem dal vzpomenout na cenzorní zásah v České televizi, kdy vystřihli větu z projevu prezidenta Zemana, ve které dal do jednoho pytle spekulanta Viktora Koženého a Miliardáře Bakalu. Ten se (na rozdíl od pana prezidenta) těší v České televizi velké oblibě.

Česká televize svůj zásah do projevu prezidenta republiky omlouvala tím, že “to bylo potřeba zkrátit”.


Upozornění: Článek může obsahovat prvky satiry

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh