Covidové gestapo? “Nemohu dýchat!” Strážníci brutálně zaklekli na krk muži v metru, který odmítl nosit roušku. Veřejnost zděšena uniklým videem. Fašizace české společnosti?

Dva ozbrojenci srazili muže k zemi, klečeli mu na krku, nemohl dýchat a naříkal! “Nemáš roušku, dobytku”, pořvávali na něj ostatní cestující! “Je to terorista a chce je všechny nakazit smrtelným virem!”, volala jedna z žen v metru. Na sociálních sítích se objevilo označení “Covidové gestapo”.Brutální zákrok proti muži, který neměl roušku na stanici metra Praha – Florenc. Intenzita zásahu policie padá na vrub ministra vnitra Hamáčka.

Po zuby ozbrojení strážníci ve stanici metra Florenc a vyzvali muže k nasazení roušky. Muž však nereagoval a ukázal strážníkům jízdenkou. Pak si sedl na lavičku mezi cestující. Situace skončila brutálním policejním zákrokem, připomínající nedávný rasistický akt Black Lives Matter v USA. Také zde “zakleknutý” černoch marně volal: “Nemohu dýchat!”

Roušky škodí zdraví, říká významná lékařka ZDE


Ve veřejné dopravě je nošení roušek dobrovolné, říká analýza. Pokud vás však vykáže řidič, vstoupí do děje policie – a vy ve můžete soudit až ex post.

Policejní verze zní takto: „Během více než pětiminutového jednání neuposlechl žádné ze zákonných výzev zakročujících strážníků. V okamžiku, kdy začal stupňovat svoji agresivitu, nezbylo než použít donucovacích prostředků,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová. Hlídka ho následně odvedla na služebnu policie.


Podle očitých svědků se však incident odehrál jinak.


loading…

Cestující bez roušky prý nebyl agresivní a měl platný lístek

Když slyšel metro vstal, ale policie zasáhla

Zákrok jako z archívu Black Lives Matter

“Muž nebyl nijak agresivní, pouze ukázal platný lístek. Roušku si odmítl nasadit s tím, že je to jeho právo,” řekl svědek, který stál jen několik metr opodál. Redakci Arfa se podařilo jeho svědectví získat zprostředkovaně.

Sestříhané a zkrácené video částečně bez zvuku uveřejnil server Novinky. Podle všeho zachycuje jen část reality. Ve skutečnosti zásah trval skoro 10 minut a měl bizarní průběh. O tom na Novinkách ale žádná zmínka není.


“Covidové Gestapo” klečelo na krku muži bez roušky, naříká: “Nemohu dýchat”! “Nemáš roušku, dobytku,” pořvávají na muže ostatní cestující. Vedle sedící žena křičí, aby muže zavřeli na hodně dlouho, že je terorista a chce je všechny nakazit smrtelným virem!


loading…

Rekonstrukce podle výpovědi svědků:

Na výzvu strážníků, ať si nasadí roušku dotyčný muž odpověděl, že roušku mít nemusí, protože to není dáno zákonem.

Strážníci mu odpověděli, že jde o nařízení ministerstva zdravotnictví.

Muž jim zopakoval, že nošení roušek není opřeno o žádný platný zákon a nařízení ministra není nadřazeno zákonu, a pokud ano, aby strážníci takový zákon citovali.

Muž během rozhovoru nekladl strážníkům odpor ani neprovokoval. Sedl si na lavičku mezi dva cestující, kteří se odtáhli, ale neodešli.

Přijížděla souprava metra, muž se postavil tz lavičky a chtěl nastoupit.

Strážníci ho srazili ho na zem, jeden z nich muži klekl na krk, druhý se přidal.

Policisté muži nasadili pouta a odvezla na služebnu státní policie.

Pouta byla muži nasazena 22.03 h sundána ve 22.18 h (viz záznam).


Muž bez roušky neměl šanci, i když volal: “Nemohu dýchat!”

Co říká zákon:

Nošení roušek nemůže být vynucováno. Ve veřejné dopravě vás nikdo nesmí nutit nosit roušku, vyplývá z právní anylýzym, kterou si nechala udělat redakce Arfa.cz.


Nošení roušek v ČR je pouze dobrovolné a nesmí a nemůže být vynucováno, protože chybí opora v zákoně pro takovou povinnost za normálního stavu

Dopravní podnik hl. města Prahy může omezit vstup cestujících bez roušky do metra, ovšem toto omezení opět není opřeno o žádný platný zákon v ČR. Je to úplně stejné, jako kdyby dopravce nařídil, že do metra mohou vstupovat jen lidé v červených svetrech. Ani takové nařízení není opřené o platný zákon a lehce by se dalo napadnout u soudu.


Ve veřejné dopravě občan nesmí být na svých právech omezován (pozor, soukromá doprava by byla něco jiného), jestliže takové omezení občanského práva není opřeno o platný zákon.


Ostatní cestující jen přihlíželi


Pouta za zády a bolest

Občan nesmí být nucen k úkonům, které nenařizuje zákon. Jedná se o zásadní právní princip, že co není dané zákonem, nesmí být vyžadováno a sankcionováno. V případě nošení roušek bez platné zákonné opory dochází k porušování základních občanských práv v České republice.
Městské vyhlášky tak zasahují do občanských práv nad rámec zákona, že požadují po občanech plnění povinnosti, která nemá oporu v zákoně.

Radnice se odkazují na doporučení epidemiologů, kteří ale v ČR nemají zákonodárnou pravomoc. Když epidemiologové doporučí skrze ministra zdravotnictví dopravním podnikům zavedení roušek, potom se jedná o doporučení, ale nikoliv o zákonné opatření.


Není nouzový stav – tím je to dané

Podle českého právního řádu existuje jediná situace, kdy stát může omezit občanská práva, a to v rozmezí, které uzná za vhodné, pokud vláda na základě souhlasu Poslanecké sněmovny vyhlásí na území ČR tzv. Nouzový stav.

Koncem dubna se však vláda Andreje Babiše rozhodla obejít zákon o Nouzovém stavu a přenesla pravomoc na ministerstvo zdravotnictví.
Nošení tak v současné chvíli je pouze dobrovolné, nesmí a nemůže být vynucováno, ani sankcionováno. Pokud budete sankcionováni, budete nuceni k nošení roušek, obraťte se na právní pomoc a zvažte žalobu na subjekt, který vás omezil na občanských a lidských právech, radí právník.

Roušky v této chvíli jsou věcí dobrovolnosti, protože nemají oporu v zákoně, a Nouzový stav na území ČR vyhlášen nebyl, uvádí právní posudek, vyžádaný redakcí Arfa.cz.


V Německu vláda platí dopravcům

Vláda nechce vyhlásit Nouzový stav, protože by musela platit soukromým subjektům za ušlý zisk, za omezení provozu, za provozní ztrátu atd., jako např. nyní platí zemské vlády v Německu místním dopravcům. Kvůli tomu Babišova vláda přenesla pravomoc na ministerstvo zdravotnictví.


Dopravcům v Německu zemské vlády kompenzují výpadky z příjmů plynoucích z opatření na zachování sociálního odstupu ve vozech, kde jedno sedadlo je vždy prázdné. V ČR žádné kompenzace vláda jednotlivým dopravcům neposkytuje, pokud není vyhlášen Nouzový stav. A přesně o to jde.
Fašizace společnosti pod tlakem dezinformací v médiích

Fašizace české společnosti nabírá na obludných rozměrů. Část veřejnosti se obává, že za pomoci chvatů a hmatů nás brzy covidové Gestapo bude pokládat na zem za to, že jste se odmítli nechat otestovat, neukážete jim v metru Covid Pass, že jste se nenechali očkovat a nemáte potvrzení o očkování.

Ty roušky jsou jenom začátek.


Poznámka: Redakce Arfa se neztotožňuje s označením Covidové gestapo. Strážníci jen plní rozkazy. Intenzita zákroků padá na vrub ministra vnitra Hamáčka.


Zdroj: Novinky, AEN
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh