Historik Valenta: “Politická korektnost ničí svobodu slova a myšlení v celém západním světě. Němci se stávají novými komunisty.”

Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval historika, překladatele, vysokoškolského pedagoga, archiváře, odborníka na německou politiku, publicistu a politického analytika Institutu Václava Klause Aleše Valentu.

O českém školství historik Valenta říká: “Vysoké školy, obzvláště ty humanitní, dnes suplují sociální ústavy. Studenti tam přijdou, studují čtyři pět let, nejsou nikde nezaměstnaní, předstírají, že studují, my předstíráme, že je vyučujeme, a panuje všeobecná spokojenost. Školy jsou placeny od studenta. Dostanou tolik peněz, kolik přijmou studentů.“

O současné situaci u našeho mocného souseda Německa: „Situace je vážná a týká se celé západní Evropy. Politická korektnost, která vznikla v 80. a 90. letech v amerických univerzitních kampusech, přišla do Německa jako import. Ničí svobodu slova a myšlení v celém západním světě.”

“Vypadá to, že výchovou od nacismu k demokracii se Němci stávají novými komunisty. Zřejmě nedokážou bez totalitního myšlení žít moc dlouho. A vždycky na to doplatí celá Evropa. “

O Benešových dekretech: “Poslední dobou podávají žaloby na český stát i mocní Lichtenštejnové, kterým kdysi patřila velká část Moravy. Pokud by došlo k prolomení majetkových poměrů i zde, nezůstal by v naší zemi kámen na kameni”.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh