“Babiš je debil,” míní ministryně Maláčová (ČSSD). Napráskala jí Česká televize, když zveřejnila záznam “off record”. Ministr Hamáček (ČSSD) se staví k “debilovi” zdrženlivě. Za debila prý může koronavirus

„To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil!” uvedla ministryně Jana Maláčová (ČSSD) po rozhovoru s Českou televizí a dodala: “Pardon, s prominutím, děkuju, nashle!” “Hehe! Hýk! Hýk!” reagoval předimenzovaný štáb České televize.
Ministryně Maláčová pro Českou televizi: “Babiš je debil, ale nikomu to neříkejte.”

Ministr vnitra Jan Hamáček nevidí důvod, aby se Maláčová omlouvala Babišovi za to, že ho označila za debila. Nikde ve světě však dosud nebyl zaznamenán případ, že by koaliční partner z vlády nazval svého premiéra “debilem”.

Záznam slov ministryně pořízený mimo kameru po skončení rozhovoru zveřejnila Česká televize v nedělním pořadu 168 hodin. K podobným praktikám by se jen stěží snížila bulvární média, například v Blesku je podobný podraz nemyslitelný.

Redakce Blesku má stejně jako redakce České televize morální kodex. Na rozdíl od ČT ho však redaktoři Blesku dodržují.


loading…

Pořad 168 hodin je dlouhodobě kritizován kvůli nevyváženému, místy až propagandistickému přístupu proti vládě.

Tahounem pořadu 168 hodin je Nora Fridrichová, bývalá manželka programového ředitele Milana Fridricha. Také ten je považován za kontroverzní postavu pro svůj hystericky propagandistický přístup k ideálům Evropské unie.S ministryní Maláčovou jsou problémy dlouhodobě. Premiér Babiš si ji nechal vnutit jako zástupkyni ČSSD do vlády mimo jiné i proto, že má Maláčová podporu prezidenta Zemana. Vedle této ženy jsou ve vládě i další problémoví ministři. Například ministr zahraničí Petříček, nebo ministr vnitra Hamáček.


Podle premiéra Babiše Maláčová během jarní fáze koronavirové krize chovala nekolegiálně, totéž tvrdil o ministru Hamáčkovi bývalá ministr zdravotnictví Vojtěch. Výsledek byl ten, že ČSSD v krajských volbách totálně vyhořela, když jí hlasy vysálo právě ANO (a možná též nejsilnější levicová strana Piráti).


loading…

Maláčová dnes uvedla, že se vyjádřila v emocích a svedla to na koronavirus. „Jsme uprostřed druhé vlny pandemie a pro mě je priorita řešit tyto problémy než jeden výrok,“ uvedla ministryně.


Pokud by se Maláčová vyjádřila na záznam, byla by situace jiná, míní ministr Hamáček. „Kdyby to bylo na záznam, tak neřeknu ani popel a paní ministryně by se měla omluvit. Tohle ale byl podraz ze strany České televize, řekl. K omluvě proto nevidí důvod.

„Ani na koaliční radě jsme o tom nemluvili, z mého pohledu je to za námi,“ dodal.
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh