Spiknutí nenávisti: Fenomén Babiš snadno vítězí ve volbách navzdory šílené dezinformační kampani České televize – a dalších – dokonce i svých médií. Teď to bude nechutné: Vytváření koalic jako plivanec do tváře demokracie

KOMENTÁŘ ONDŘEJ HÖPPNER: Obludné mediální hry kolem údajné pandemie koronaviru nemají obdoby v dějinách žurnalistiky. Česká média hlásají čirou propagandu s jediným cílem: prosadit svou vlastní politickou představu moci.
Babišovo AN0 je jasný vítěz voleb, pak jsou tu Starostové – a ti ostatní skřípou zuby hluboko v poli poražených. Takhle si ty svoje vysněné korona-volby opravdu nepředstavovali.

Cenzura, brutální vytrhávání z kontextu, zveličování detailu se záměrem deformace celku, průniky osobních názorů do zpravodajství… Nenávist, hrůza a pokrytectví valící se z obrazovek a stránek novin na vyděšené diváky.

Ondřej Höppner,
komentátor

Přitom nejsme ani zdaleka v oku hurikánu – ten se teď točí někde nad Bílým domem, doprovázen hlasitými skřeky kreatur, které kdy bývaly médii služby a zábavy.


Nenávist k premiérovi Babišovi proměnila česká média (v čele s Českou televizí) v trestní komando, které zneužitím strachu vyděšených lidí zinscenovalo své vlastní korona-volby.loading…

Žádný z českých politiků nenašel odvahu říci na rovinu: “Není žádná pandemie!” jako to udělaly desítky či stovky špičkových českých lékařů.

Čeští lékaři, kteří zpochybňují pandemii COVID-19 (je to jen chřipka) a smysl roušek: 
Profesor Pirk, docent Žaloudík, profesor Pafko,  primář Votrubaprimářka Skovajsová, Pavel Kolář, Dr. Tomková,  Dr. ZelenáDr. BalíkDr. Adámková, Dr. Pollert, Dr. Šmucler a mnoho dalších… Klikejte na odkazy a sdílejte!


Česká televize selhala: Dezinformací bylo buď moc, nebo málo


Proti premiérovi Babišovi se vymezila nenávistně Česká televize hned po jeho vstupu do politiky. A už tehdy se poprvé vynořil zvláštní, u nás dosud nevídaný fenomén: Čím víc ho mleli, tím byl silnější.


Tento jev se naplno projevil právě v těchto volbách – když Babiše nesemlela šílená propaganda kolem koronaviru, pak je velká šance, že ve volbách do Poslanecké sněmovny (podzim 2021) zvítězí drtivě (ke 40 procentům).

Diváci volí jinak, než jak jim káže “jejich” televize… Jsme jedinou zemí světa, kde čtyři nejvyšší ústavní činitelé prohlásili, že veřejnoprávní televize lže.


Česká televize: “Bývalý premiér Andrej Babiš!” Živě.

Česká televize si jede už dlouho svou vlastní politickou Bakala-agendu, ale že proti Babišovi půjdou i jeho vlastní média (tzv. bývalá) jeho MF Dnes nebo Lidové noviny, to už je opravdu jak z jiné galaxie.

Stejně šílené dezinformace kolem koronaviru, stejné nesmysly a bludy jako ostatní… prostě jedna velká novinářská masa bez osobní odvahy – jako kdysi v Rudém Právu.


loading…

Spiknutí poražených

“Je dobře, že naši voliči nevěří těm dezinformacím. Samozřejmě oni mají rozum zdravý rozum a umějí rozlišit fejky od pravdy,” podotkl premiér Babiš, pro něhož bylo hlavním přáním vyhrát volby. Mnohé nasvědčuje tomu, že ANO bude úspěšnější, než v roce 2016.


Nepotvrdila se tedy prognóza, že se médiím v čele s Českou televizí podaří vyděsit důchodce svou korona-zombie-apokalypsou natolik, že nepůjdou k volbám.

Volby se měli stát kořistí sešikovaných euro-svazáků z krajně levicové Pirátské strany, ale… udělalo se hezky. Možná poslední slunečný víkend… Důchodci volit, Piráti šli hulit,?


Plivanec do tváře demokracie

Podle Babiše není důležité, jak vzniknou koalice. “Důležité je, že jsme vyhráli. To jsem chtěl,” sdělil Babiš. “Všichni mluví o tom, jak porazit Babiše. To spiknutí nenávisti. To bylo neuvěřitelné v těch debatách. Ne, co Babiš zvládl udělat a udělal v politice. A myslím si, že toho není málo.”


“My jsme tady bohužel po revoluci nezavedli většinový systém. Ale my ho v podstatě máme. Hnutí ANO s Babišem proti všem,” podotkl, že počítá s tím, že se opět strany budou spojovat proti hnutí ANO.


loading…

“Taková je situace na naší politické scéně a o to cennější je to, že jsme dostali tolik hlasů. Protože ta masáž byla neuvěřitelná. Strašně si toho vážím, děkuji všem ještě jednou,” chválí spokojený premiér Babiš.


Arfa: Vytváření povolebních koalic ze stran, které šly ve volbách proti sobě, je tak nejnechutnější část politického systému zvaného demokracie.


Podle Babiše už není politika o programech, ale o spiknutí nenávisti proti Babišovi. “Ve Sněmovně celá opozice nevnímá, co dělá vláda, podstatné je spojit proti hnusnému Babišovi. To je směšné,” říká premiér Babiš.
Babiš je pravice, Piráti jsou levice?

“Piráty jsem vždy bral jako hlavního spojence. Nejsou tradiční demokratickou stranou. Jsem je bral jako spojence – v roce 2017. Bohužel to dopadlo tak, že mají jen antiBabiše. Oni vůbec nemají šajnu, co je zákon o státní službě. Oni netuší, co je řídit stát. A ano, Piráti jsou asi hlavní opoziční strana,” naznačil možné, ale marné námluvy.


Pěkné by od ANO bylo do příštích voleb vyfouknout Pirátům Starosty. Také mají jistě “průnik”.


A co přeplacený a zbytečný Senát? Na tiskové konferenci pak Babiš přiznal, že výsledky senátních voleb nesledoval. “Ani nevím, jak to tam vypadá,” uvedl.

My to víme – bledě.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh