Profesor Pavel Pafko (80): “Role médií v době koronaviru je odsouzeníhodná. Máme zalézt pod postel a bát se, až si nás smrt vybere? Tlak na starší lidi je obrovský, přibylo depresí.”

Lze považovat za jisté, že tzv. koronavirus není žádná epidemie. Jde o iluzi, vyvolanou médii – a dopady jsou devastující. “Média pumpují emoce, to je odsouzeníhodné. Tlak na starší lidi je obrovský,” říká profesor Pavel Pafko, věhlasný plicní chirurg, který mimo jiné úspěšně operoval prezidenta Václava Havla.



Profesor Pavel Pafko: “Máme si vlézt pod postel a bát se, že si nás smrt vybere?”

Od března letošního roku pumpuje Česká televize do diváků o rána do večera depresivní zprávy ohledně pandemie, která podle všech statistik žádnou pandemií není.

Proč Česká televize dělá? Důvodů je vícero, primárně jde o zvýšení sledovanosti. Důsledky na zdraví a psychiku televizních diváků jsou však devastující.


Máme čekat, až si nás smrt najde?

“Obrazně řečeno – i já jsem měl spíše zalézt pod postel a bát se, že si mě ta smrt brzy vybere. Ti lidé v domovech důchodců to tak prožívali… Od kolegů z psychiatrie vím, že přibylo depresí, a to výrazně,” říká k tomu profesor Pafko v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.




Depresivní stavy občanů je třeba jednoznačně přičíst médiím – a především televizi, která je emočně nejsilnějším médiem. Zatím se nikdo neodvážil spočítat, kolik lidských životů stála hysterie kolem neexistující pandemie.



Oběti kvůli hysterii

Existuje jen studie z Německa, jejímž autorem jen bývalý šéf krizového štábu Stephan Kohn. Podle jeho studie zemře jen letos v souvislosti se zanedbanou léčbou kvůli koronaviru až 125 tisíc obyvatel Německa. Když tuto studii dostal do médií, dostal výpověď.

Při přepočtu na Českou republiku to dělá až cca 20 tisíc obětí kvůli hysterii, vyvolanou médii ve snaze o zvýšení nákladu či sledovanosti, případně zisku inzertních klientů se sektoru farmaceutických firem.


Podle dosavadních statistik je počet zemřelých v ČR (nehledě na příčinu) zatím nižší než v předchozích letech.




Smrt na koronavirus? Nula

“V minulém roce zemřelo podle statistik ministerstva zdravotnictví asi 1,5 tisíc lidí na chřipkové onemocnění,” připomíná profesor Pafko. S diagnózou “zemřeli s koronavirem” přitom uvádějí statistiky necelých 400 lidí.

Média navíc tvrdošíjně uvádějí “umřeli na koronavirus”, což je lež. Na koronaviorus nezemřel v ČR jediný pacient. Ve všech případech měli zemřelí jednu nebo více smrtelných nemocí.




Vše nasvědčuje tomu, že tzv. koronavirus je jen podmnožinou chřipky, vyčleněnou zvláštním způsobem testování. Primární zájem je plošný prodej vakcíny po předpokládané druhé vlně koronaviru letos na podzim.



Celý rozhovor s profesorem Pafkem na DVTV zde




close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh