Ve stínu koronaviru: Válka Prymula vs. Vojtěch. Obří střet zájmů pana náměstka: “Nemám prověrku, protože jsem populární.” Promění se v netopýra?

Spory ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha přerostly v otevřenou válku. Její podstatou však stále zůstává fakt, že Roman Prymula je v obřím střetu zájmů – a média toho využijí proti vládě až nastane vhodná chvíle.VIDEO: Střet zájmů Romana Prymuly podle televize DVTV

VIDEO: Budoucí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v soutěži Česko hledá Superstar (2005)

Prymula: Jsem strašně populární

Ministr Vojtěch se chtěl svého náměstka Romana Prymuly (kterého zdědil po předchozím vedení ministerstva) zbavit ještě před vypuknutím údajné epidemie koronaviru. Nařídil, že se musí podrobit bezpečnostní prověrce, protože bylo zřejmé, že ji Prymula nedostane.


Střet zájmů pana náměstka dosahuje gigantických rozměrů, jeho vazby na přední farmaceutické firmy byly ostatně příčinou jeho předchozích potíží s bývalým vedením ministerstva. Stalo se přesně to, co ministr Vojtěch předpokládal. Náměstek Prymula nemá prověrku dosud.


Infografika Prymulova střetu zájmů. Zakázky se pohybují v řádech desítek milionů korun.Prymulovo vysvětlení stojí za pozornost: “Nechtějí mi dát bezpečnostní prověrku, protože se bojí mé popularity.” Střet zájmů popírá a tvrdí, že je nulový.


“Pan Prymula si téměř monopolizoval zkoušení nových vakcín v naší zemi, bez něj se v této oblasti nepohne téměř ani jedna injekční jehlička,“ uvedl někdejší mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.


Vakcinace Prymuly

Množí se důkazy, že byla pandemie koronaviru uměle vytvořená, když je jako hlavní argument požíván fakt, že nedošlo k nárůstu počtu zemřelých ve srovnání s minulými roky. Zaznívají hlasy, že se tak stalo kvůli zájmu velkých farmaceutických firem.

Z tohoto úhlu pohledu tak byla Prymulova role v “boji proti koronaviru” naprosto zásadní, protože pod jeho vedení vše směřuje v plošné vakcinaci, tedy k obří zakázce pro farmaceutické firmy, s nimiž spolupracuje.Trojský kůň ve vládě

Prymula je klíčovým hráčem na trhu s vakcínami a má vazby takového kalibru, že ho nelze jen tak vyhodit. Nemůže však na ministerstvu ani zůstat. Premiér Babiš tak našel řešení: vytvořil pro Prymulu umělou funkci “vládního zmocněnce” – a tam ho zaparkoval.

Média hlavního proudu, která se podílela na vytváření iluze “obrovské epidemie” se k tomuto kroku staví zdrženlivě, protože Prymula je jejich člověk.

Zaparkování Prymuly “na vládě” je ovšem jako když si Trójané vtáhli za hradby dřevěného koně. Je jen otázkou časz, kdy bude kauza Prymula a střet zájmů vytažena na světlo.


loading…close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh