Skvělý projev Donalda Trumpa ke Dni nezávislosti: “Levicový fašismus ničí tuto zemi. Média a školy učí naše děti nenávidět.” VIDEO s titulky. Týká se to i nás? Propagandistická CNN opět přistižena při lži

Prezident USA Donald Trump přednesl skvělý projev ke Dni nezávislosti, který je v USA nejvýznamnějším státním svátkem. Pod horou Mount Rushmore se skalním sousoším čtyř prezidentů Trumpově projevu aplaudovalo 10 tisíc lidí bez roušek (plný amfiteátr).

Televizní stanice CNN opět prokázala, že pověst “druhé největší propagandistické televize světa po prvním kanále severokorejské televize” je velmi přiléhavá.VIDEO (15 vteřin): Prezident Trump, Mount Rushmore: “Liberální demokracie je totalitární s fašistická.”

VUDEO 4 minuty: To nejdůležitější

Zásadní projev Donalda Trumpa uvádí deník Arfa.cz jako jediné médium v českém v překladu – tedy ne pouze kuse převyprávěný. Přinášíme jen klíčové pasáže a ty, které se týkají situace ve společnosti v České republice.


Mount Rushmore, kultovní místo USA

Prezident Trump s manželkou Melanií

Prezident Donald Trump, Mount Rushmore. 4. července 2020

“Náš národ je svědkem nelítosné kampaně, která má za cíl vyhladit naši historii, pomluvit naše hrdiny, vymazat naše hodnoty a indoktrinovat (vymývání mozků, pozn. red.) naše děti.”

“Zuřící davy se pokoušejí zničit sochy našich zakladatelů, poškodit naše nejposvátnější památníky a vyvolávat vlny násilí a zločinu v našich městech. Mnoho z těchto lidí netuší, proč to dělají, ale někteří vědí, co dělají.”


“Jednou z jejich politických zbraní je zmrzačit naši kulturu, odvádět lidi od práce, zostudit všechny, kdo nesdílí jejich názor a vyžadují úplnou poslušnost.”


Pozn. red.: Takto popsané rysy připomínají přístup části politického spektra v České republicenapříklad metody krajně levicové Pirátské strany, nebo fanatických příznivců spolku Milion chvilek.


“Toto je samotná definice totalitarismu a je zcela cizí naší kultuře a našim hodnotám a ve Spojených státech amerických nemá absolutně žádné místo.”


“V našich školách, médiálních newsroomech, dokonce i ve velínech korporátních firem se objevil nový krajně levicový fašismus, který vyžaduje absolutní loajalitu.”

“Pokud nemluvíte jejich jazykem, nevykonáváte jejich rituály, nerecitujete jeho mantry a nebudete se řídit jejich přikázáními, budete cenzurováni, vyhnáni, ocitnete se na černé listině, budete pronásledováni a potrestáni.”


“Násilí a chaos, který jsme viděli v ulicích a městech, která jsou v každém případě vedena liberálními demokraty (pozn. red.: Demokratická strana USA), je předvídatelným výsledkem mnoha let indoktrinace (vymývání mozků, pozn. red.) a zaujatosti ve vzdělávání, žurnalistice a dalších kulturních institucích.”


Pozn. red.: U nás se k liberální demokracii hlásí tyto strany a hnutí: Pirátský strana, TOP 09, ODS, KDU – ČSL, Praha sobě, STAN… Podle prezidenta USA Donalda Trumpa tedy tyto strany a hnutí patří mezi totalitaristické.


“Navzdory všem zákonům společnosti a přírody jsou naše děti učeny ve škole, aby nenáviděly svou vlastní zemi a věřily, že muži a ženy, kteří ji postavili, nebyli hrdiny, ale lumpové.”


“Radikální pohled na americkou historii je síť lží, veškerá perspektiva je odstraněna, každá ctnost je zakryta, každý motiv je překroucený, každá skutečnost zkreslená a každá vada je zvětšena. Jejích cílem je vymazání a přepsání historie, její znetvoření nad veškeré poznání.”

“Radikální ideologie, která útočí na naši zemi, postupuje pod hlavičkou sociální spravedlnosti, ale ve skutečnosti chce zničit jak spravedlnost, tak společnost. Chtějí proměnit spravedlnost v nástroj pomsty a naši svobodnou a otevřenou společnost v místo represí a nadvlády. Chtějí nás umlčet, ale my nebudeme umlčeni.”

“Bůh žehnej vašim rodinám. Bůh žehnej naší velké armádě a Bůh žehnej Americe.”


Celý projev zde


Publikum při Trumpově projevu. Žádné roušky. Mnoho prezidentových voličů považuje pandemii koronaviru za podvod. Statistiky jim dávají za pravdu, podle CDC zemřelo letos v USA stejně lidí jako loni. Přitom má být USA nejvíc postiženou zemí na světě.

“Fašistické” zpravodajství televize CNN

Naprosto ostudnou roli při oslavách Dne Nezávislosti v Mount Rushmore sehrála nejprofláklejší televize na světě CNN.

Ve snaze dehonestovat Trumpa označila CNN kultovní památník se čtyřmi “americkými otci zakladateli” jako “poctu otrokářství”. V minulosti sousoší přitom vždy označovala jako skvělý památník a hrdost Ameriky.
“Mount Rushmond je zobrazením čtyř prezidentů, z nichž dva byli otrokáři, kteří zneužívali místní domorodé obyvatelstvo,” uvedla televize CNN ve zpravodajství z Trumpova projevu.


Prezidenti George Washington a Thomas Jefferson opravdu vlastnili otroky a skála, do níž je památník vytesán, skutečně stojí na území, které před více než 200 lety patřilo indiánskému kmeni Lakotů.

Problém je však v tom, že tento úhel pohledu televize CNN nikdy v minulosti nepoužila.
Televize v hlubokém úpadku

Když památník navštívil v roce 2016 prezidentský kandidát Bernie Sanders (demokratická strana), CNN ho nazvala „památník čtyřem velkým prezidentům“, a popisovala, jak Sanders přijal „majestát okamžiku“, když místo označil za “ukázku naší země v celé své kráse“.

Bývalý prezident Barack Obama (Demokratická strana) navštívil památník v roce 2008. CNN tehdy sousoší označila jako „úchvatné“ a „majestátní“.

Ani zmínka o majitelích otroků nebo o útlaku indiánů americkou federální vládou. Takto radikální měna úhlů pohledu je u televize jasnou ukázkou úpadku (a sledovanost CNN opravdu prudce klesá).


Televize CNN je typickou ukázkou “levicového fašismu, který vyžaduje absolutní loajalitu, a podílí se na vymývání mozků dětí”, o čemž hovořil Donald Trump ve svém projevu.


Bůh ochraňuj Spojené státy americké.


loading…close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh