Ve stínu koronaviru: Noční útok tlupy migrantů na maďarskou hranici. Unikátní VIDEO. “Řídí je neziskové organizace,” varuje maďarská policie. Hází kameny na kamery, jiní kopou tunely. Blíží se velká ofenzíva

Tlupa asi 40 migrantů útočí již několik nocí na plot s ostnatým drátem na hranici s Maďarskem. Policisté jejich útok odrazili. “Přijdou zas, kopou tady tunely. Chystá se velká ofenzíva,” shodují s policisté.
Noční útok na maďarskou hranici

Migranti se chtějí dostat přes Maďarsko do Německa. Odtud mají být podle kvót rozděleny do jednotlivých států Evropské unie – včetně České republiky. Jejich počet lze jen odhadovat – řádově jde o desítky tisíc migrantů, ale další zcela jistě přijdou.


Na webu maďarské vlády vyšel tento zajímavý text:

Většina migrantů se pokouší vstoupit do země na maďarsko-srbském hraničním úseku, ale aktivitu migrantů lze pozorovat také na maďarsko-rumunských a maďarsko-chorvatských hraničních úsecích,” uvedl György Bakondi, hlavní zpravodajský poradce předsedy vlády ve veřejnoprávní televizi M1.


Zatímco jedni útočí, druzí kopou tunely…

loading…

Zpravodaj Bakondi uvedl, že přes Balkánskou cestu přichází velké množství migrantů pocházejících z Řecka. Dodal, že v Řecku již byla zahájena trestní řízení proti neziskovým organizacím, které pomáhají migrantům s informacemi.


Kameny na kamery, pak útok

Ve středu ráno se v menších skupinách asi čtyřicet migrantů pokusilo vylézt přes hraniční plot a vstoupit do Maďarska. Migranti házeli předměty na kamery instalované na hranicích a později na policisty přijíždějící na místo, přičemž také poškodili několik policejních vozidel.


Policisté zahánějí agresory slzným plynem

Někteří z nich dokázali vylézt přes plot, ale byli zadrženi. Není to poprvé, co se něco takového stalo. Azylové předpisy vyžadují, aby migranti spolupracovali s orgány dané země. V tomto případě, stejně jako ve většině dalších, „nebyla ani stopa“ spolupráce.loading…

Bakondi uvedl, že je těžké si představit, že sami migranti organizují tyto pokusy. Současná situace se stává nepřehlednou kvůli kopání tunelů pod plotem.


Neziskové organizace v pozadí agrese

„Je tedy zřejmé, že existuje organizovaná síla, včetně výběru správných bodů průniku,“ zdůraznil a dodal, že někdo musí dodat nástroje a lidé musí být organizováni.
Migranti pořádají noční výpady ve skupinách čítajících 40 mužů

Při těchto pokusech migranti testují reakční dobu a rozhodnost opatření, uvedl hlavní bezpečnostní poradce v rozhlasovém pořadu Kossuth Radio „Dobré ráno, Maďarsko“.


“Plánují, že zatímco větší skupiny odvedou pozornost policie, jiné mohou překročit hranice,” dodal zpravodaj.Zdroj: Stránky maďarské vlády

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh