Milenci? Tajné schůzky moderátorky Witowské z České televize a protřelého lobisty Koláře. Ten tlačí Drahoše, generála Pavla, zájmy USA a stojí za demolicí sochy maršála Koněva. Kodex ČT hovoří jasně

Tak to je silná káva! Moderátorka ČT Světlana Witowská (47) se tajně schází s lobistou Petrem Kolářem (57) a podle deníku Blesk je mezi nimi milenecký vztah. Lobista Kolář přitom patří mezi největší zákulisní politické hráče.Deník Blesk zastihl moderátorku Witowskou a lobistu Koláře o víkendu v jižních Čechách. Pár se k sobě choval velmi důvěrně, o čemž svědčí nejen fotografie, ale i výpovědi svědků. “Držení za ruku, letmé polibky a doteky”, popsal chování páru deník Blesk.


Witowská a Kolář (tento víkend), jak je přistihl deník Blesk

Witowská a Kolář (tento víkend), jak je přistihl deník Blesk

Jak dlouho trvá vztah elitní moderátorky a vlivného lobisty není jasné. Kolář však je opakovaně zván do pořadů, moderovaných Witowskou na ČT1 a ČT24, která s ním dělá rozhovor.


Informace o vztahu moderátorky (podílející se také na obsahu pořadů) a lobisty vrhá velmi špatné světlo na Českou televizi a vyvolává pochybnosti o její objektivním fungování.


Lobista Kolář a moderátorka Witowská během rozhovoru v České televizi

Lobista Kolář a moderátorka Witowská na ČT24Kolář “pase” Drahoše, generála Pavla a hlídá zájmy USA

Lobista Petr Kolář je jedním z nejprotřelejším českých lobistů. Stál za prezidentskou kandidaturou Jiřího Drahoše, nyní lobuje za generála Petra Pavla, pro kterého připravuje prezidentskou kampaň.

Kolářův syn Ondřej, starosta Prahy 6, nechal přes protesty veřejnosti nezákonně demontovat sochu maršála Koněva. Podle některých zdrojů jednal a většinou jedná podle pokynů svého otce lobisty.loading…

Agent s ricinem v České televizi: Kdo stojí za dezinformační kauzou?

Petr Kolář pracuje pro americkou lobistickou právní firmu Squire Patton Boggs, která má patří mezi největší na světě. Jde mimo jiné o získání dostavby jaderných elektráren Temelín a Dukovany pro amerického klienta.

Podle zákulisních informací má Kolář prsty v kauze “ruský agent s ricinem”, o níž Česká televize odvysílala dezinformační propagandistickou reportáž (později se ukázalo, že žádný agent neexistuje). Reportáž byla odvysílána v pořadu 168 hodin, s nímž spolupracuje Witowská.

Witowská: Odchod se nekoná?

Moderátorka Světlana Witowská sice už více než před měsícem ohlásila svůj odchod z klíčového zpravodajského pořadu České televize Události, ale moderuje ho stále. Naposledy například včera.


Světlana Witowská v hlavní zpravodajská pořad ČT Události včera (29. 6.)

Rozhodla se stáhnout kvůli vztahu s lobistou, který je střetem zájmů jako hrom? Každopádně to neudělala.


Witowská prochází složitým obdobím, otázkou týdnů je rozvod s šéfem pražského dopravního podniku Petrem Witowským (49), který se začátkem května odstěhoval ze společné domácnosti. Mají spolu syna (9), další tři syny má manažer z prvního manželství.Česká televize: Každý s každým?

Witowská má také syna (20) z předchozího manželství s kolegou z České televize Robertem Zárubou (1999–2008), který nyní žije s kolegyní Witowské moderátorkou Norou Fridrichovou, která byla manželkou vedoucího programu České televize Milanem Fridrichem (2004–2008).

Zatím co v mnoha firmách jsou vztahy na pracovišti přísně zakázány, Česká televize si s tím zjevně vztahy neláme. Každopádně poměr elitní moderátorky a předního lobisty je hodně silná káva.
Kodex ČT: Tak to je silná káva

Kodex České televize se věnuje otázce střetu zájmů poměrně obšírně, a to v článku 22. Jednoznačně pod něj spadá i partnerský vztah mezi moderátorkou a lobistou, který je zván do pořadů jako host.


22.1
Osoby pracující pro Českou televizi musí vyloučit, aby osobní zájem ovlivňoval vysílání nebo nevysílání určitých sdělení či pořadů.

Střet zájmů nastává již tehdy, jestliže mohou vyvstat pochybnosti o nestrannosti nebo předpojatosti osoby podílející se na přípravě obsahu pořadu.

Pochyby o nestrannosti nebo předpojatosti vznikají zejména, když určitá osoba je nebo byla spojena se subjektem, o němž má být informováno, rodinným, přátelským, pracovním, členským, smluvním nebo konfliktním poměrem, případně od takového subjektu přijímá nebo přijímala určité výhody či požitky nebo se jinak účastnila na jeho činnosti.

Uvedené spojení nastane také tehdy, jestliže se může týkat bezprostředního lidského okruhu člověka podílejícího se na přípravě zprávy (například rodinní příslušníci, životní partner, popř. nejbližší přátelé).

22.3
Využití interních informací k vlastnímu hospodářskému prospěchu je přísně zakázáno. Pracovníci České televize se musí rovněž zdržet využívání informačního předstihu, který díky své práci v České televizi mohou získat.

Zvláště je nepřípustné využít nové zprávy, dříve než bude odvysílána, k vlastnímu prospěchu nebo ve prospěch spřízněných osob (například k uzavření určité obchodní transakce).


Witowská je jako účastnice porad dobře informována o pořadech a informacích, které Česká televize uveřejní. A jsou to právě informace, které živí lobistu Koláře. Stejně tak může Witowská na poradách navrhovat hosty – například ty, na nichž má zájem lobista Kolář.


Celý kodex ČT ZDE


Zdroj: Blesk

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh