Ve stínu koronaviru: Migranti pod vedením neziskových organizací zapalují jeden tábor za druhým! (VIDEO). Po obrovském požáru na ostrově Lesbos teď hoří na ostrově Samos. Migranti míří do Evropy po tisících

Plameny zachvátily uprchlický tábor na ostrově Samos. Stalo se tak jen pár dní poté, co byl zapálen největší migrantský tábor Moria na ostrově Lesbos. Po ostrovech se nyní potuluje několik tisíc migrantů a snaží se dostat do Evropy.Požár v uprchlickém táboře na ostrově Samos. Pět tisíc migrantů prchlo.

Takřka 20 tisíc migrantů se ocitlo bez přístřeší na ostrovech Samos a Lesbos poté, co byly oba tábory zapáleny na několika místech. Požáry následovaly po pokusech udržet jejich obyvatele v karanténě kvůli pandemii koronaviru.

Podle posledních výsledků vyšetřování tábory zapálili sami migranti pod vedení neziskových organizací, především organizace Sea-watch. Tato organizace je aktivní především ve Středozemním mořem, stojí za přesunem desítek tisíc migrant do Evropy.
Požár na ostrově Lesbos. 12 tisíc migrantů prchlo.

Neziskové organizace stojí za požáry, míní policie

Organizace Sea-watch je placeny z fonů napojených na Evropskou unii. Odpůrci migrace ji považují za zločineckou a podporující terorismus. Příznivci inkluze migrantů do Evropy ji označují za lidumilnou.


Tábor na ostrovech Samos a Lesbos zapálili před něklika dny afghánští migranti spolu s pracovníky německé neziskovky Sea-watch, jak vyplývá ze šetření policie. Z tábora Morie prchlo 13 migrantů, většinu se podařilo pochytat hned, jiní byli umístěni do provizorního stanového tábora.


Místní obyvatelé protestují proti politice vlády a Evropské unieNěkolik stovek migrantů (údajně mladších 18 let) bylo přemístěno do vnitrozemí a následně je odvezou do Evropy. Jejich první stanicí bude zřejmě Německo, odtud budou odvezeni do dalších zemí Evropské unie.


Česká republika staví tábory

Vláda České republiky údajně vyčlenila 95 milionů korun na výstavbu nových imigrantů. Tábory mají být čtyři s kapacitou cca 10 tisíc migrantů a umístění na různých místech v České republice.


Vypálený tábor Morie

Po požáru v Morie bylo 13 tisíc migrantů bez přístřeší. Nyní k nim přibylo dalších pět.

Řecká policie zadržela více než deset podezřelých v rámci vyšetřování. Hasičský sbor v úterý v noci potlačil lesní požár poblíž tábora na řeckém ostrově Samos. Policie zadržela více než deset podezřelých žhářů, které dnes předvedla k výslechu.

V táboře Vathy na Samosu bydlelo pět tisíc nelegálních migrantů. V táboře byl prostor pouze pro přibližně 650 lidí.
Krabice jako pochodně

Vyšetřovatelé použili odhalující videa, která se dostala do rukou policie, a také svědectví, která ukazovala pachatele žhářství. Videa prý ukazují, jak nelegální imigranti zapalují požáry na mnoha různých místech s cílem jejich rychlého šíření pomocí roztržených lepenkových krabic jako pochodní.


Řecká policie varuje „taktikou Moria“. Požáry mohly být podle ní založeny také v jiných táborech na ostrovech Samos, Chios, Leros a Kos. Většina migrantů dosud nedokončila azylové řízení. Řecká vláda trvá na tom, že nelegální vetřelci musí projít běžným azylovým procesem.

Až se tak stane, otevřou se stavidla.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh