Jourová se vymkla kontrole! Přichází “Protirasistická policie” a tresty pro tzv. “rasisty”. Znáte nějakého? Evropská komise přijme víc černochů do svých řad. Uršula má problém s barvou pleti

Jejda! Evropská komise prostřednictvím české političky Evy Jourové dnes vydala rozsáhlý plán na odstranění údajné rasové diskriminace v EU. Jourová oznámila, že se dodržování směrnice o rasové rovnosti se začne kontrolovat. A hrozí prý finanční sankce. Jenže…Příspěvek Jourové na twitteru: Protirasistický koordinátor!

Řadu iniciativ, kterou Evropská komise v rámci boje proti rasismu chystá, Věra Jourová krátce shrnula na svém Twitteru. „Je čas jednat,“ stojí v úvodu jejího příspěvku.


Nedostatek rasistů

Ideologie Evropské komise má podle pozorovatelů trhlinu – v Evropě nežijí takřka žádní rasisté. Stále rostoucí část obyvatelstva se však bouří proti masové nelegální migraci. Nedostatkovým zbožím jsou také tzv. “náckové”.


Evropská komise, politbyro Evropské unie: Bílá dominance27 členů. samý běloch a běloška. 15 mužů, 12 ženNikde žádný černoch nebo černoška, nemluvě o Romech, Asiatech, Arabech, nebo vozíčkářích atd). Vpravo česká běloška Věra Jourová – nahradí ji Asiat na vozíku?Kroky Evropské komise a komisařky Jourové lze podle některých expertů hodnotit jako extremistické, rasistické vůči původním Evropanům a šovinistické vůči mužům. Podle některých názorů jsou opatření formou Istanbulské smlouvy, které některé členské státy EU odmítají pro šovinistický obsah.

Česká politička Věra Jourová tvrdě prosazuje cenzuru sociálních sítí pod záminkou “kontroly faktů” a “politické korektnosti”. Bývá hodnocena jako nejzuřivější ideolog německého projektu Evropské Unie.Protirasistický ras

Mezi konkrétní opatření, která mají být přijata, patří například nutnost „provést kontrolu stálého právního rámce EU a vymáhat jeho dodržování“. Příští rok bude v této souvislosti vypracována hodnotící zpráva, která poslouží v řízeních proti zemím, které by porušovaly pravidla stanovená směrnicí o rasové rovnosti, zakazující jakoukoli diskriminaci na základě etnické příslušnosti.
Další iniciativou Evropské komise bude funkce protirasistického koordinátora, jenž bude dohlížet na to, aby unijní orgány předcházely výskytu nerovnosti ve všech oblastech, do nichž může rasová diskriminace zasahovat. Například v oblasti bydlení, vzdělávání, zaměstnanost, zdravotnictví, kultura.Kvóty na různá etnika – také prom muže?

Komise rovněž hodlá řešit rasismus v institucích EU. Musí zjistit, jaký je poměr etnik mezi jejich zaměstnanci, aby následně dosáhly vyváženého počtu mezi představiteli různých národností.
Komisi je vyčítáno, že její předsedkyně Ursula von der Leyenová v boji proti rasismu sama není dostatečně aktivní. V jejím 27členném týmu jsou pouze lidé bílé barvy pleti.

Komise v této souvislosti i sama hodlá „podniknout kroky k významnému zvýšení reprezentativnosti“ kolektivu více než 30 tisíc lidí.


Svůj twitterový příspěvek uzavřela Věra Jourová tím, že Komise očekává, že se k ní ve všech těchto úsilích v boji proti diskriminačním praktikám připojí všechny členské státy.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh