KORONAVIRUS + PÁTEK TŘINÁCTÉHO vs. Deset nejbohatších miliardářů světa. Masakr majetku firem Facebook, Google, Amazon… Svět nad propastí největší ekonomické krize. Mýtus pandemie – byl stvořen právě proto?

Pátek, 13. března 2020. Tento den vstoupí do historie jako “Černý pátek”, který kvůli hysterii kolem koronaviru odstartoval světovou ekonomickou krizi.

Index Dow Jones se během jediného dne propadl o 10 procent a ztratil za jediný den nejvíce od roku 1987 (tedy před 33 lety).


Zhroucený makléř na Wall Street

“Já myslím, že bylo líp.”

Po týdnu prudkých ztrát na trhu v souvislosti s panikou kolem epidemie koronaviru ztratilo k “pátku třináctého” 10 nejbohatších lidí na světě v 37,7 miliard dolarů.


Světem obchází strašidlo fikce

Největší poražený je francouzský miliardář Bernard Arnault, jehož jmění se propadlo o 6 miliard dolarů. Třetí nejbohatší člověk na světě (módní firma Luis Vitton atd.) uzavřel den s čistým jměním 92,6 miliard dolarů.


Dnešní New York

Nejbohatší člověk na planetě Jeff Bezos přišel o 5,6 miliardy dolarů.

Štěstí legendárního investora Warrena Buffetta povadlo o 5,4 miliardy dolarů. Buffett nazval koronavirus „strašidelným materiálem“ a dodal, že je hlavní hrozbou pro americkou ekonomiku.


Panika na burze

Trumpa porazí jen celosvětová krize

Prezident USA Donald Trump ví, že jediné, co ho může ve volbách na podzim porazit, je světová ekonomická krize. Množí se hlasy, že “mýtus koronavirus” byl stvořen právě pro to. Oběti tzv. “koronaviru” tvoří pouhá 3 procenta obětí “obyčejné” chřipky.


ARFA varuje:
Dodržujte nařízení vlády


Prezident USA Donald Trump oznamuje stav národního ohrožení

Mnohé nasvědčuje tomu, že “mýtus Koronavirus” je uměle mediálně vytvořen, když jsou oběti “obyčejné chřipky” podsouvány jako oběti koronaviru “SARS-CoV-2”.

Tento virus je jedním z mnoha desítek (stovek, tisíců…) virů, které každoročně způsobí “obyčejnou chřipku” na kterou umírá ročně půl miliardy obyvatel planety.

Obětí, o nichž je tu řeč, jen jen zlomek. Politici celého světa se kloní před fenoménem zdraví, ne před reálnými fakty.


Koronavirus poslal trhy do pekla

Facebook na kolenou

Mexický telekomunikační magnát Carlos Slim zaznamenal čtvrtý největší pokles v desítce nejbohatších lidí planety. Přišel o 5 miliard dolarů, neboli takřka o 10 % svého jmění.

Znepokojení týkající se reklamy související s koronavirem zasáhly také internetové giganty Facebook a Alphabet. Mark Zuckerberg a Larry Page ztratili 4,2 miliardy, resp 3,3 miliardy dolarů.

Zakladatel vyhledávače Google Sergey Brin vypadl z “top 10 nejbohatších na světě” poté, co přišel o 3,1 miliardy dolarů.


Gates to věděl předem

Zakladatel Microsoftu Bill Gates zchudl o 3,8 miliardy dolarů. A přitom již na podzim loňského roku předvídal “hysterii koronavirus”, když s manželkou Melindou věnoval 100 milionů dolarů na vakcínu “proti nemoci, která teprve přijde”.


Falešná zpráva s netopýrem v polévce.

Jediný miliardář z “Top 10”, kterého koronavirus neoškubal, je Michael Bloomberg, neúspěšný kandidát Demokratické strany USA na prezidenta (odstoupil z kampaně a podpořil kandidáta jménem Joe Biden, který zřejmě stojí za majdanským masakrem na Ukrajině a byl viceprezidentem za Obamy).

Bloombergův majetek je vázán na společnosti, které na akciovém trhu neobchodují.

Bloomberg je majitel agentury, zabývající se ekonomickým zpravodajstvím. Kauza netopýr tak může být produktem jeho mediální říše.


Zde to máme přehledně:

1. Jeff Bezos, Amazon, USA. Pokles o 5,6 miliardy dolarů. 2. Bill Gates, Microsoft, USA. Pokles o 3,8 miliardy dolarů. 3. Bernard Arnault, LVMH, Francie. Pokles o 6,0 miliard dolarů. 4. Warren Buffett, Berkshire Hathaway, USA. Pokles o 5,4 miliardy dolarů. 5. Amancio Ortega, Zara, Španělsko. Pokles o 2,8 miliardy dolarů. 6. Mark Zuckerberg, Facebook, USA. Pokles o 4,2 miliardy dolarů. 7. Larry Ellison, Oracle, USA. Pokles o 1,8 miliardy dolarů. 8. Carlos Slim Helu, Grupo Carso, Mexiko. Pokles o 4,8 miliardy dolarů. 9. Michael Bloomberg, USA. Nezapočítán. 10. Larry Page, Google, USA. Pokles o 3,3 miliardy dolarů.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh