Horší než šmejdi? Vzpoura rodičů proti “vymývání mozků” dětí od agentury Lékaři bez hranic. Statisíce imigrantů dovezených do Evropy za kapesné školáků? Odvážný starosta řekl dost!


Školáci brněnských škol, masírovaní propagandou neziskové organizace Lékaři bez hranic, dávají ze svého kapesného (!) příspěvek na dovoz imigrantů do Evropy. Znepokojení rodiče ZŠ Vejrostova se obrátili na místní úřady. Ty jim vyhověly. Může jít o přelomový moment v náhledu na neziskové organizace, vyvíjející politickou činnost maskovou jako charita.

Po omezení či zákazu některých neziskových organizací volají některé politické strany a přiklání se k nim i prezident republiky Miloš Zeman. Panuje silné podezření z politického a propagandistického akcentu, maskovaného charitou.


Lékaři bez hranic jsou podezřelí z organizování nelegálního dovozu imigrantů do Evropy

Stanovisko organizace Lékaři bez hranic zatím není známo. Argumenty a Fakta získali neoficiální názor od nejmenované spolupracovnice této organizace: “Vnímám to jako křivdu. Takhle to vypadá, že jsem horší, než šmejdi, ale my chceme pomáhat.” Výraz “šmejdi” je používán pro prodejčí “zázračného nádobí” či služeb seniorům.


Školáci pod tlakem

„I díky finanční pomoci dětí ze ZŠ Vejrostova mohly lodě Lékařů bez hranic zachránit 79 530 uprchlíků ze Středozemního moře a převézt je do Evropy,” pochvaluje si organizace Lékaři bez hranic na stránkách místního časopisu.


Základní škola Vejrostova. Starší žáci navlečení do bílých plášťů Lékařů bez hranic učí mladší děti, jak myslet správně a dát své kapesné, kam je třeba

Organizace Lékaři bez hranic je podezřelá z nerespektování zákonů a podvratné činnosti v několika zemích. Italská prokuratura se zabývá podezřením, že se pracovníci organizace Lékaři bez hranic aktivně podílejí na nelegálním převozu migrantů a využívali služeb afrických prostitutek výměnou za léky.

Starosta Brna – Bystrc Tomáš Kratochvíl

„Letos vynaložili velké úsilí žáci z 9.C, kteří po skupinkách navštěvovali jednotlivé třídy nižšího stupně (druhé až páté třídy), měli na sobě bílé pláště, aby více připomínali práci lékařů. Nad mapou světa si přitom společně připomněly i ostatní místa světa, kde práce Lékařů zachraňuje životy, učí místní obyvatele vzájemné pomoci a dává lidem naději na lepší zítřek. V prvních třídách proběhlo měření paže nad loktem, aby si děti uvědomily, jak hubeňoučké jsou paže podvýživených dětí a jak dobře je, že máme co jíst i co mlsat,” uvádějí Lékaři bez hranic na svých webových stránkách o působení na ZŠ Vejrostova v rámci akce „Postavme se hladu“.


Organizace Lékaři bez hranic pracuje s ročním rozpočtem 1 miliarda euro (cca 25 miliard korun). Působí asi ve třiceti zemích světa. Hlavní náplní její činnosti je v poslední době doprava imigrantů do Evropy. Za posledních pět let se také díky působení organizace Lékaři bez hranic dostaly do Evropy (často přes protesty cílových států) podle některých odhadů více než tři miliony imigrantů, především z Afriky.


Rodiče v šoku

Znepokojení rodiče žáků ZŠ Vejrostova z brněnské městské části Brno-Bystrc se obrátili na místní radnici. Mají obavy z deformování společensko -politického vnímání svých dětí. Starosta Tomáš Kratochvíl (ČSSD) prosadil nesouhlas s působením této organizace a jí podobných na území městské části ve školách, jichž je městská část zřizovatelem.


Rada Bystrce vydala ke kauze Lékařů bez hranic toto prohlášení:

“Rada zásadně nesouhlasí s působením a propagací politicky zaměřených organizací, používáním jejich výukových programů nebo organizováním finančních sbírek v jejich prospěch ve školních zařízeních, jejichž zřizovatelem je městská část Brno – Bystrc.”


V městské části Brno-Bystrc v současné době vládne koalice vítězné ČSSD, ANO a ODS. Má těsnou nadpoloviční většinu 14 zastupitelů z celkových 27.Před několika týdny byla na listinu “nežádoucích” zařazena organizace Člověk v tísni, protože podle prokuratury Ruské federace vyvíjela na jejím území podvratnou činnost. Také organizace Člověk v tísni má k dispozici horentní roční rozpočet ve výši dvou miliard euro (25 miliard korun).

Organizace Lékaři bez hranic a Člověk v tísni byli mimo jiné vypovězeni z východní Ukrajiny kvůli podezření z diverzní činnosti se silným politickým akcentem.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh