Masakr ve Vídni: Islámisté popravovali v kavárnách a na ulici. Minuty po vyhlášení Lockdown kvůli koronaviru. Střelba do mrtvol. Bílé oblečení jako symbol odhodlání. Výbušné vesty. Údery na několika místech najednou

Šílené! Teroristický útok ve Vídni byl pečlivě připraven a proveden na několik místech najednou. V tom je ještě děsivější, než všechny předchozí. Nejméně šest teroristů střílelo do lidí v kavárnách a na ulici před synagogou. Někteří jsou na útěky – možná přes hranice. “Bylo to jako jako popravy,” říká očitý svědek. Mezi oběťmi nejsou Češi.
Děsivé scény z teroristických útoků ve Vídni

Teror ve Vídni: Popravy chodců

První výstřely zazněly v pondělí večer kolem 20 h poblíž židovské synagogy ve vídeňské čtvrti centrální čtvrti nočního života. K teroristickému útoku krátce po oznámení Lockdown (uzamčení) kvůli koronaviru. Policie pátrá, jaká je tam souvislost.


“Islámská komunita absolutně nevěří v existenci nějakého viru a covid-19, považuje je za výmysl nevěřících. Vylidněná města mohou být snadným bojištěm teroristů. Útoky na úřady a klíčové budovy jsou snažší,” obává se rakouská policie.


Policie zastřelila jednoho z útočníků. Měl na sobě výbušnou vestu. Média spekulují, že by mohlo jít o vůdce, ale nejsou důkazy. Muži prý bylo 20 a narodil se ve Vídní. I to jsou však zatím jen spekulace.


loading…

Teroristé byli oblečeni a vyzbrojeni úplně stejně. Byli v bílém, měli automatické zbraně a výbušné vesty. Šlo na první pohled o dokonale vycvičenou a organizovanou skupinu.


Všechny restaurace měly být od půlnoci uzavřeny v boji proti koronové pandemii. Lidé posedávali na zahrádkách a vychutnávali si poslední minuty svobody.


Dopadení teroristé, svlečení do půl těla. Kolik jich je ještě na útěku, není známo.

Poprava kolemjdoucího nedaleko synagogy

Popravená servírka

Jeden z útočníků. Bílá je barva odhodlání.

Podle zpráv očitých svědků pachatelé stříleli na náhodně vybrané oběti v okolí synagogy. Některé popravili jako psy, stříleli i do mrtvol. Podle policie bylo šest různých míst činu.


Byly zabity dvě ženy a dva muži. Jedna z žen byla servírka, která zemřela na následky střelných zranění v nemocnici, stejně jako další 40letá žena. Jedna z mužských obětí byla objeven na trhu s masem, jiný poblíž řeky. Další jsou v nemocnici.


loading…

Zatýkaní teroristé. Stejné kalhoty jako uniforma.

Tady se to stalo

Zatýkaní teroristé

Při přestřelce byl těžce raněn policista. Sedm ze 17 obětí léčených v nemocnici je podle rakouské tiskové agentury APA v kritickém stavu.

“Vystřelili nejméně 100 ran těsně před naší budovou,” popsal situaci rabín se synagogy.

Probíhá obrovské pátrání, kde 1 000 policistů hledá nejméně jednoho dalšího útočníka.


Zdroj: Daily mailV této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh