Argumenty & Fakta terčem útoku extrémistů. To máme za to. Štědře dotované dezinformační weby šíří šílené teorie a z téhož obviňují ostatní. Když pravdu, tak s nadhledem

Po zasloužené pozornosti, kterou vyvolal nový dadaisticko-konzervativní portál Argumenty & Fakta, se z vnitřností internetu vyvalily první útoky, přesně jak jsme očekávali. Nepřišly ovšem jen z řad neomarxistů, což se nabízelo, ale rovnou z jejich tvrdého jádra – od extrémistů.

Nejprve se objevily na stránkách, které jsme neznali, pak pomlouvačné informace přebrali ti, které jsme znali. Jmenovat je nebudeme, nechceme to hrotit, pouze uvedeme, že jde o subjekty napojené na Evropské fondy nebo ty z okruhu cecíku Open Society Fond.

Celé bychom to nechali být – a nejen proto, že nejsme napojeni na nikoho (a děláme to celé z legrace a pro zábavu), ale pomluva vykazuje nepříjemnou vlastnost, kterou má společnou se smradem, totiž tu, že se šíří. Takže je třeba vyvětrat.

Nejprve se pomluvy objevily na stránkách, které plní svými řídkými texty extrémista jménem Cemper. Vypadá takto:

Extrémista Cemper byl jedním z nejaktivnějších anarchistů. Teď už se prý polepšil.
Akce, která ho baví, vypadá takto. Blokace Wall Street, největší burzy pro obchodování s akciemi na světě.

Video, kde se Cemper přiznává k extrémismu v přímém přenosu ve vysílání TV Prima letos na jaře:

Extrémista Cemper usvědčen v přímém přenosu na TV Prima novinářem J.X.Doležalem
Extrémista Cemper usvědčen v přímém přenosu. Novinář J. X. Doležal umí být vtipný: “Jste vy ten Cemper, který je vedený na seznamech ministerstva vnitra jako extrémista?”

Nebo je video volně ke stažení a šíření ZDE

Staženo s facebooku

https://uloz.to/live/!SGBfnD1X6Aul/extremista-cemper-mp4

Zpráva Ministerstva vnitra o aktivitách extrémisty Cempera zde

Cemper zaznamenal ve své “kariéře” veletoč, tolik typický pro bytosti tohoto typu. Nejprve chtěl jako extrémista z organizace Occupy Prague vyhodit do vzduchu (obrazně) Světovou banku a všechny banky světa, okupoval veřejná prostranství, bojoval proti kapitalismu a nyní tloustne, pevně přisátý k jeho cecíku.

Články odjinud o Cemperovi zde:

Od nenávisti k pomatené žalobě

Radikální socialisté, odmítající kapitalismus

Extremista a světová revoluce

Mezi známé dezinformátory patří například Glum z filmu Pán prstenů

Extrémista Cemper se protlouká pomocí webu, který jsme neznali, po nahlédnutí považovali za recesi – ovšem jen do chvíle, než jsme narazili na zdroje, ze kterých je zřejmě financován za to, že údajně odhaluje falešné zprávy (fake news) na internetu.

Dalo by se to snad popsat i tak, že extremista Cemper falešné zprávy nejen neodhaluje, ale dokonce je šíří. Nejpoužívanější metoda webů toho typu je, že se šíří “fake”, že někdo jiný šíří “fake”, ale těžko říct. Zkrátka: z extrému do extrému.


Na stopě

Na svém fake webu extrémista Cemper “odhalil” na příklad údajnou fake news, že web Argumenty & Fakta šíří zaručenou zprávu, že nová slovenská prezidentka Čaputová dostala nabídku moderovat pořad pro osamělé ženy Sama doma.

Není to pravda. Portál Argumenty & Fakta, který má v logu krále Miroslava, hrajícího na loutnu a slogan “žertovně, ale s Mírou” si dělal legraci ze slovenské prezidentky, která podle názoru redakce vypadá, že by mohla dostat nabídku moderovat pořad pro osamělé ženy Sama doma. Také proto A&F označil článek pro pomaleji chápající čtenáře jako satiru.

Extrémista Cemper je však zřejmě ještě pomalejší, než nejpomaleji chápající čtenář, tak to vzal vážně – a také zřejmě nebylo o čem psát, protože by se mohlo zdát, že na svém webu ještě neodhalil ani jedinou falešnou zprávu. Pouze přispěl k šíření jiných, přebraných odjinud. Navíc většina zůstává nejasné, zda jde skutečně o falešné zprávy, či zda jde o zprávu pravdivé, které tady někdo šíří dál jako nepravdivé. Čert aby se v tom vyznal.

Lze jen odhadovat, kolik za tuhle habaďůru platí například fondy EU. Můžeme jen odhadovat: stovky tisíc korun ročně?

Realita se dá pojmout různě.

Asi by bylo dobré předpokládat, že čtenář není úplný pitomec a že snad rozpozná sám, kdo mu věší bulíky na nos. Jediné měřítko tu je “baví – nebaví”. Je věrohodnější Aeronet než Forum24? Nebo Protiproud než Evropské hodnoty? Jeden tábor pohrdá druhým – Tak ponechme na čtenáři, ať si čte, co chce.


Kouzlo půlnoci

Zatímco nepochopení satiry lze připsat extrémně mdlému rozumu, v dalších úvahách se extrémista Cemper dopouští lží. Například lže, když tvrdí, že zakladatel portálu Argumenty & Fakta pan Ondřej Höppner spolupracoval s Lidovci a dostal padáka.

Mluvčí Lidové strany paní Mencová přitom jasně a správně uvedla: Pan Höppner pro KDU – ČSL nikdy nepracoval, proto s ním nemohla být ukončena spolupráce. Faksimile textu od paní Mencové z facebooku:

Nebo extrémista Cemper lže, když tvrdí, že se Ondřej Höppner (nyní na dovolené ZDE) neúspěšně snažil prosadit v Parlamentních listech. To se Cemperovi popletlo, když někde “vypátral”, že Höppner kdysi spolupracoval s vydavatelem Parlamentních listů na různých projektech. Pak se extrémista Cemper vloudil do přízně šéfredaktorovi Parlamentních listů panu Jaroslavu Polanskému a z nezávazného půlnočního klábosení udělal jeho veřejné prohlášení. Prostě bacha.

Faksimile e-mailové reakce od šéfredaktora Polanského:

Jak píše šéfredaktor Parlamentních listů Jaroslav Polanský: “Pan Jan Cemper by se měl stydět za své “novinářské” praktiky… Vyvodím z toho vůči němu důsledky, protože šlo o zneužití mé důvěry. A vyzývám všechny ostatní, aby si na něj dávali pozor.”

Extrémista Cemper šel ve své nenávisti tak daleko, že buď sám, nebo zřejmě ve spolupráci s kumpánem, přepsal heslo Ondřej Höppner na Wikipedii.
Je to jen domněnka, které leccos nasvědčuje, protože dokázat se to nedá.

Tím se však mimo jiné vyvalila skutečnost, že aktivisté pronikli mimo jiné i na “svatou půdu Wikipedie”. Tam se chopili různých funkcí, vytvořili úderku, připomínajících sektu a infiltrují faktický obsah svými politickými názory, když například mimo jiné do životopisů osobností vepisují své politické spekulace. Máme jejich jména – ale jak řečeno výše, nechceme to hrotit.

Například o režisérovi Hřebejkovi vyplodili aktivisté z Wikipedie tuto agitku ZDE

Opakovaně zdůrazňujeme, že portál Argumenty & Fakta je dadaisticko -konzervativní web se žertovnými prvky, jehož jedinou nedotknutelnou modlou je loutna krále Miroslava.

Často se dopustí satiry, a když se tak stane, vždy ji označí (tedy snaží se na to nezapomenout). Děkujeme čtenářům za přízeň a s heslem “Je dobré pravdu znát a nahlas o ni mluvit, však lepší pravdu znát a mluvit o datlích” se těšíme, co přinese budoucnost.

Dokud to bude bavit čtenáře, bude to bavit i nás. Děláme to zadarmo a pro zábavu. Pan Ondřej Höppner s námi spolupracuje jen sporadicky, poskytl nám do začátku svou doménu s tím, že “tohle přece nikdo nemůže brát vážně”. Aby to bylo úplně v pohodě, brzy se přesuneme na jinou.

Jisté je, že se útoky budou opakovat.
V případě dotazů pište na adresu af24@seznam.cz


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh