To je ale popleta! Tento stařík z NATO omylem prozradil tajné rozmístění jaderných zbraní USA v Evropě. Prý zlobil e-mail. Cože? Vždyť tu vůbec nemají být! Belgie je jaderná velmoc?

A je to venku! Přísně tajnou informaci omylem “propálilo” NATO na svém webu. Už víme jistě, že má americké jaderné zbraně Belgie, Německo, Itálie, Nizozemsko a Turecko. A je už i známo, kde přesně.
Tyto tajné informace publikoval na webu NATO kanadský senátor pro obranu a bezpečnost Parlamentního shromáždění NATO Joseph A. Day (74) ve své studii s názvem „Nová éra jaderného odstrašování? Modernizace, kontrola zbrojení a spojenecké jaderné síly“.

Při jejím zpracování měl přístup k tajným údajům, jen netušil, že jsou tajné.

Tuto šokující zprávu publikoval deník The Washington Post ZDE

Senátor Day z NATO se nějak špatně dohodl s kolegy (zlobil e-mail), takže už vědí i v Rusku, že jsou jaderné bomby v Evropě ukryty na těchto šesti vojenských základnách: Kleine Brogel (Belgie), Büchel (Německo), Aviano (Itálie) Ghedi-Torre (Itálie), Volkel (Holandsko) a Incirlik (Turecko).


Mezi jaderné velmoci (země disponující jadernými zbraněmi) v Evropě tak lze díky panu Dayovi s trochou nadsázky nově počítat i Belgii a Nizozemí (země tulipánů). Plus samozřejmě Německo, Turecko a Itálii. Dosud jsou za jaderné velmoci považovány USA, Rusko, Spojené království, Francie, Čína a tak trochu také Indie, Pákistán, Izrael, Írán a Sýrie. Nějak se nám to množí.


Není jasné, zda mezi státy s americkým jaderným arzenálem patří také Česká republika. Podle zprávy pana Daye nikoliv. Každopádně již ČR patřila mezi terče, když si Američané vytipovali pro případný útok 15 cílů, například Prahu, Beroun, Kladno, ale i Šlapanice u Brna, Holešov a další.

Cíle jaderného útoku USA na území ČR ZDE


loading…

Belgie a Nizozemsko v šoku

NATO dokument přičinlivého senátora stáhla, ale zachytili ho belgičtí a nizozemští novináři.

“Konečně černé na bílém: V Belgii existují americké jaderné zbraně,” napsal belgický deník De Morgen. „NATO odhaluje nejhorší tajemství Nizozemska,“ uvedla nizozemská televize RTL News. A nastal poprask.

Belgie je v šoku (deník De Morgen) ZDE

Senátor Day se teď kroutí, že to byla jen pracovní verze, a že na to kolegy upozornil emailem, který ale zřejmě nešel.

Zde jsou jaderném zbraně. Základna Incirlik v Turecku. Islámský stát má vstup zakázán.

O tajných amerických jaderných bombách v Německu, Itálii a Turecku se tak nějak vědělo, jen nebylo známo, kde přesně jsou. Jejich stažení sliboval už “prezident – mírotvorce” Barack Obama v roce 2009, tedy ještě předtím, než se stal nejzuřivěji válčícím prezidentem USA od II. světové války a Demokratická strana USA se propadla na samé dno.

Obamovy války ZDE

Bomby, hlavice a další tajné jaderné zařízení v pěti evropských státech sice patří Spojeným státům (NATO), ty ale laskavě svolily, že v případě konfliktu je mohou hostitelské země využít. “Naše bomby, vaše bomby” zní parafráze tohoto postoje.


loading…

Tato mírotvorná vstřícnost však má své hranice. USA si své “sdílené” jaderné zbraně hlídají na všech šesti základnách vlastním personálem a nikoho k nim nepustí. Hostitelská země se podílí na konzultacích. Což je bezva.

Každopádně je Německo, Itálie, Belgie, Nizozemí a Turecko v situaci, že mají na svém území zbraně hromadného ničení, které jsou pod kontrolou cizí nevyzpytatelné jaderné mocnosti – a která obrazně řečeno drží prst na červeném tlačítku.

Rusko: No a?

Uniklé informace o jaderných zbraních USA na území Evropy vrhají nové světlo na důvody, proč chce USA odstoupit od smlouvy s Ruskem o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Důvod, že Rusko rozmísťuje nové zbraně je zjevně jen zástupný – USA má své jaderné zbraně rozmístěné už dávno.

Přítomnost jaderných zbraní vychází z dohody dosažené v 60. letech a je pozůstatkem éry studené války.

„Vojenská mise, pro kterou byly tyto zbraně původně určeny – zastavení sovětské invaze do Evropy – již neexistuje,“ přiznávají zástupci NATO.

Důvody zmizely, objeví se nové. Zbraně zůstávají.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh