V roce 2100 bude v Evropě většina muslimů. Německo již odstranilo polygamii ze zákona o státním občanství. Je deset dětí víc, než dvě?

Pokud máte víc než jednu manželku, nevadí. Není to překážka, abyste se stali Němcem. Vláda kancléřky Merkelové odstranila pasáž polygamie ze současné novely zákona o státním občanství.

Jde o revoluční rozhodnutí, protože dosud víceméně platilo, že by měli imigranti dodržovat tradice země, ve které chtějí žít.

Vícečetné manželství je sice v Německu podle § 172 StGB trestné, ale pro imigranty to neplatí. Kdo tedy chce mít v Německu legálně více manželek, musí předstírat, že je imigrant.

V mnoha arabských a islámských zemích je pro muže žádoucí být ženatý s několika ženami současně a počet žen bývá dokonce symbolem společenského postavení. Čím více žen může muž dovolit, tím vyšší jeho společenské postavení je.

Muslimská rodina je co to produkce dětí mnohokrát výkonnější než tradiční evropská rodina. Zatímco tradiční rodina porukuje průměrně necelé dvě děti, muslimská rodina základního modelu jeden muž čtyři ženy mívá detí deset i víc.

Evropský model rodiny udržuje počet obyvatel ve stavu mírného, ale trvalého poklesu. Emancipace a volební právo žen dramaticky zvýšily počet rozvedených a rozpadlých rodin. Muslimský model rodiny rozmnoží následující generaci desetkrát, tu další stokrát a tu další tisíckrát. Pokud chápeme generaci za etapu trvající 25 let, pak za 100 let (tedy za čtyři generace) se z jednoho milionů muslimů stane deset miliard.

Toto číslo se může zdát nadsazené, ale pro přibližnou představu budoucího složení obyvatelstva stačí. V roce 2100 bude v Evropě muslimského obyvatelstva většina.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh