Brzy i u nás? Jméno Mohamed teď vládne německým porodnicím. Bude se tak jmenovat i nový primátor Berlína?

Jméno Mohamed se stalo v Berlíně nejčastějším pro chlapce narozené v roce 2018. Vyplývá to z nového průzkumu Společnosti pro německý jazyk. Podobné to je i v ostatních německých městech. Totéž platí i o dalším městech Evropy.

Je to poprvé v historii Německa, co se na prvním místě umístilo jméno používané v arabských zemích. Až na dalších místech se v Německu roce 2018 umístila jména jako Alexander, Maximilian, Paul nebo Ben.

Za posledních pět let přišly do Německa tři miliony imigrantů, většinou černochů nebo Arabů muslimského vyznání. Složení obyvatel Německa i celé Evropy se zásadně změní, a to nevratně.

“Celkem 22,177 chlapců se narodilo v Berlíně roku 2018,” říká Andrea-Eva Ewelsová, ředitelka Společnosti pro německý jazyk. “Přesně 280 z nich bylo pojmenováno Mohamed.” Dodala, že 244 chlapců bylo v Berlíně pojmenováno Louis a 234 Emil.

Primátorem Berlína je od nyní Michael Müller (od roku 2014). Volby jsou za tři roky. Čistě z hlediska pravděpodobnosti by se mohl stát primátorem německého hlavního města muž nesoudí jméno islámského proroka v řádu několika let, protože počet muslimů strmě roste. Starostou Londýna je od roku 2016 muslim Sadiq Khan. Kdo by to byl ještě před 50 lety řekl ?

Jméno Mohamed (či jeho variace) je čím dál častější po celé Evropě. Na prvním místě bylo v roce 2017 například v Belgii. Ve Velké Británii byl Mohamed nejčastějším jménem u novorozenců dva roky po sobě, až po něm následoval
Oliver, Noah a Leo. Mohamed je nejrozšířenější jméno na světě. Jmenuje se tak 150 milionů lidí.

V České republice je nejčastějším chlapeckým jménem Jan, následuje Jakub a Matyáš. Jméno Mohamed (či jeho variace) má odhadem asi tisíc dětí.

V budoucnu lze očekávat, že se počet nových muslimů v Německu a dalších zemích Evropy zmohanásobí. Průměrná muslimská rodina má pět dětí, v příští generaci jich tak bude pětkrát tolik.

Z pěti milionů dětí nových imigrantů ze tak v dalších generaci stane 25 milionů. Za 100 let pak odhadem 200 milionů. To je víc, než má Německo, Španělsko a Francie dohromady.

Česká republika je postižena imigrantskou vlnou jen okrajově, jako země nejsme pro imigranty dost lukrativní. V Bavorsku je podle nich zkrátka lépe. Tato situace se však během jedné, dvou generací zcela jistě změní. Německo, jak se říká, není nafukovací,

Podle některých pozorovatelů nebyla imigrantská vlna vyvolána neschopností kancléřky Merkelové, ale je součástí plánu na změnu voličského složení Evropy.

Pokud se Evropské unii podaří dokončit plán “velké Evropy” stane se jakékoli vyjednávání o kvótách bezpředmětným.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh