Oběť koronaviru: Gang pěti muslimských migrantů ukopal bílého řidiče (59) autobusu, protože chtěl, aby si nasadili rouškou. Jeho žena a tři dcery teď pořádají ve Francii “bílé” demonstrace, přidávají se tisíce. Média mlží

Do autobusu č. 810 nastoupil gang tzv. mladých lidí bez lístku nebo koronavirových roušek. Řidič (59) otec tří dětí, je požádal, aby vystoupili. Gang ho strhl na zem a kopal do hlavy, až ho “ukopal k smrti”. Neděle 5. července po sedmé večer ve městě Bayonne ve Francii.Řidič Philippe Monguillote byl se smrtelnými zraněními převezen do nemocnice. Zemřel včera. Zůstala po něm manželka Véronique a tři dcery ve věku 18, 21 a 24 let.

Kolegové řidiče, jeho manželka Véronique, dcery a několik tisíc dalších lidí zahájili ve městě Bayonne “bílé” protesty (všichni měli na sobě bílé oblečení). Řidiči autobusů odmítli jít do práce, aby protestovali proti brutálnímu útoku a kvůli vlastní bezpečnosti.


Útočníci na řidiče autobusu. Chtěl, aby si vzali roušku. Ukopali ho k smrtiÚtočníci zatčeno záhy, známé firmy

Policie zatkla útočníky krátce po napadení, ale tajila totožnost útočníků několik dní – byť prý byli známí kvůli jiné trestné činnosti. Až byla na oficiální stránce francouzských policejních instruktorů na Facebooku byla zveřejněna jména tří útočníků: Mohamed C., Mohammed A., Moussa B. a Sélim Z.


Pietní místo

Média hlavního proudu, francouzská i zahraniční, zatajila informaci, že útočníci byli migranti. Zmiňovala se o nich pouze jako o gangu.


Za pokus o vraždu hrozí gangu 30 let vězení. Útočníci byli ve věku 30, 22 a 23 let, muslimové. Policie je všechny dobře zná kvůli páchání jiné trestné činnosti. K útoku na řidiče se přiznali. Další dvě osoby byly obviněny z neposkytnutí pomoci a utajení zločinu.


Demonstranti kvůli zbytečné smrti řidičeSvedou to na psychickou nemoc?

Málokdo věří tomu, že násilníci dostanou vysoké tresty. Francouzské soudy mají ve zvyku dávat imigrantům velmi nízké tresty či svádět odpovědnost za zločin na psychickou nemoc.


Město Bayonne (50 tisíc obyvatel) leží u hranic se Španělskem a má s migranty dlouhodobé problémy. Tisíce z nich hledá útočiště v místních ubytovnách, nebo na periferii, kde si vytvářejí vlastní subkulturu.


Řidičovi kolegové potvrdili, že už několik let je této často města napjatá atmosféra kvůli migrantské komunitě, řidiči se tady bojí autobusem jezdit.


Manželka a dcery: Už nemáme slzy

Manželka Véronique a jejich tři dcery ve věku 18, 21 a 24 let, se směly jít s manželem a otcem rozloučit k jeho lůžku v noci z 5. na 6. července.

„Dotýkaly jsme se ho, mluvily jsme s ním. Měl zdeformovanou hlavu,” řekla manželka Véronique. Pokračovala: „Políbíme mého manžela, rozloučíme se. Nechci se s tím smířit, prožívám noční můru. Nemůže takhle odejít, brzy mu mělo být 59″, řekla.

„Philippe měl být za rok v důchodu a my jsme si mysleli, že si v září koupíme motorest. Stále jsme chtěli pokračovat v práci. Naše životy byly během několika vteřin zničeny…“ Řidičova osmnáctiletá dcera Marie řekla: „Nedýchá můj otec, ale ventilátor… víme, že je po všem. Jsme prázdní… už nemáme slzy.“


Francouzský premiér Jean Castex včera napsal na twitter, že se případ „dotkl našich srdcí“. „Republika ho uznává jako příkladného občana a nezapomene na něj. Zákon potrestá pachatele tohoto opovrženíhodného zločinu,“ napsal premiér a označil útok za zbabělý.


Odkazy: FB policie , Rair, CNN.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh