Jak se dělá propaganda: “Politika uchopila koronavirus do svých rukou. Manipulují s čísly. Vypouští falešné balonky. Vyvolávají strach,” říká šéf cestovních kanceláří Jan Papež a vyzývá politiky a hlavního epidemiologa k odstoupení.

“Pokud se prokáže, že politici pouští jenom strach, měli by okamžitě odstoupit,” říká Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR. “Odstoupení se týká také hlavního epidemiologa Rastislava Maďara,” dodal.Jan Papež (Asociace cestovních kanceláři): “Manipulují se statistikami, šíří strach…”

Papež: Manipulují se statistikami

Hlavní epidemiolog Rastislav Maďar se podílí zásadním dílem k vyvolání dojmu, že v České republice řádí pandemie apokalyptických rozměrů.


Jak se dělá propaganda: Česká televize drtí občany zkreslenými statistikami o koronaviru během rozhovoru o tom, že by se neměli bát jezdit do zahraničí

Zatím však nebyly předloženy žádné důkazy, že se v případě koronaviru jedná o pandemii, podle statistik jde spíše o slabší chřipku. Množí se důkazy, že opatření jsou krutě přehnaná, a to celosvětově.


Zástupce cestovních kanceláří upozornil na to, že se manipuluje se statistikami: “Vidíme, jak se manipuluje s čísly, jak se nejasně vykládají statistiky,” uvedl Jan Papež.

Podle statistik zemřelo s koronavirem (tedy na jiné nemoci) méně než 400 lidí, což je 4 x méně než těch, kteří zemřeli v souvislosti s chřipkou.
Epidemiolog Maďar z Chorvatska: Nejezďete do Chorvatska!

Epidemiolog Maďar včera zveřejnil tweet, ve kterém varoval české turisty přes cestami do Chorvatska, konkrétně na pláž Zrče na chorvatském ostrově Pag.


Tweet epidemiologa Maďara

Záhy se ukázalo, že příspěvek napsal z Chorvatska (prozradilo ho určování polohy pod tweetem), kde se na dovolené s rodinou. Sklidil za to na sociálních sítích oprávněný posměch.


“Opravdu nevím, co tím pan Maďar sleduje. Jak je mi známo, on a jeho rodina je nyní v Chorvatsku. OPravdu nevím, co s tím sleduje. Nemá žádný důkaz, že se někdo nakazil v Chorvatsku na určitém místě. Jsou to také balónky, které se vypouští, aby lidé měli strach,” říká Jan Papež.
Politici musí odstoupit, když se potvrdí, že lhali

“Považuji za neseriozní, že pan premiér Babiš nabádal, aby lidé zůstali doma, a pak odjel s rodinou na dovolenou. To by se politici neměli dovolit a pokud si to dovolí a prokáže se, že jen šířili strach, měli by okamžitě odstoupit. To se samozřejmě týká také pana Maďara,” uvedl Jan Papež v rozhovoru pro ČT24.

Kvůli situaci kolem pandemie koronaviru je česká turistika v zahraničí na 30 procentech běžné sezóny.


Celý rozhovor Jana Papeže pro Českou televizi ZDE (od 1:10 minuty)


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh