Proč to mlžení? Za spektakulárním “jaderným výbuchem” v Bejrútu stojí Izrael. Žádná pyrotechnika, ale rakety a zbraně teroristického hnutí Hizballáh, umístěné v centru města mezi školami a nemocnicemi. “Atomový výbuch” jako vzkaz celému světu.

Obrovský výbuch připomínající atomový hřib zabil a zranil v centru Bejrútu tisíce Libanonců. Byl slyšet desítky kilometrů daleko. Česká a světová média do omrzení krmí veřejnost pohádkou o výbuchu jakéhosi skladu s pyrotechnikou, za který nikdo nemůže.Prezident Trump: Nešlo o druh náhodného výbuchu

Zatím 150 mrtvých: To není věru mnoho na to, o jak jak spektakulární podívanou šlo. Mnozí si vzpomněli na 11. září. I zde nainstream nepřináší informace o tom, co se stalo, ale pouze o tom, co si máme myslet, že se stalo.


Izraelský deník Jerusalem Post přináší 13. července zprávu o raketách Hizballáhu tajně umístěných v 28 základnách centru Bejrútu

Vše nasvědčuje tomu, že ve skutečnosti jde o nevídanou operaci izraelských tajných služeb a výbuchu termobarické bomby ve skladech, kde byly podle všeho uskladněny rakety teroristického (protiizraelského) hnutí Hizballáh.
Že by rachtejtle? To si snad dělají srandu!

“V Bejrútu vybuchl sklad se zábavnou pyrotechnikou,” informovala hlavní česká média včetně České televize, která má jako jediná v oblasti reportéra Davida Borka (platíme z koncesionářských poplatků).

Když pak web zaplavily tisíce videí z mobilních telefonů, byl jasné, že historka o rachejtlích nepostačí.


Spektakulární výbuch bylo slyšet desítky kilometrů daleko – prý až do Izraele

Verze byla později rozšířena o výbuch skladu ledku ze zabavené ruské lodi a zhruba tady někdo to zmrzlo. Reportér Borek se přes opakované dotazy vyhnul odpovědi, kdo za výbuchem stojí. Místo toho opakovaně šíří pohádku, že “Libanon je místem konspiračních teorií”.


Výbuch pyrotechniky? Ehm…Izrael nedávno: Úder přijde brzy!

Izraelský list The Jerusalem Post přinesl před třemi týdny další ze série článků o zjištění izraelské vojenské rozvědky Aman, že přímo v centru Bejrútu mezi rezidenčními zónami provozuje Hizballáh celkem 28 různých základen. Zde skladuje a ukrývá rakety jak místní lokální výroby, tak i hlavně rakety vyrobené v Íránu.


Základna hnutí Hizballáh v Berútu (zdroj: Jerusalem Post)

Základna hnutí Hizballáh v Berútu (zdroj: Jerusalem Post)

“Svět musí pochopit a vědět, že tato odpalovací místa jsou umístěna v srdci obytné a městské civilní infrastruktury Bejrútu,” řekl Tal Beeri, vedoucí oddělení výzkumu v ALMA Center, pro Jerusalem Post.

Jeho slova nepřímo potvrdil izraelský prezident Netanjahu před pár dny při návštěvě pohraničních oblastí se Sýrií.
Trump v ohrožení

Proč skladuje Hizballáh nebezpečné zbraně v samém centru Bejrútu, uprostřed rezidenčních čtvrtí, škol a nemocnic? Odpověď je nasnadě: Civilní obyvatelstvo nahuštěné kolem základen a skladů měl být živými štíty Hizballáhu proti náletům izraelských stíhaček, případně naváděných raket.


Izraelské tajné služby však zjevně našly jiné řešení. Obrovský “takřka jaderný” výbuch má být výstrahou všem odpůrcům Izraele.

To platí především pro události příštích dnů a týdnů, kdy se budou konat nejdůležitější volby posledních dekád: Volby prezidenta USA.

Nynější prezident Donald Trump, velký přítel Izraele, se ocitl kvůli akcím Deep State koronavirus a Black Lives Matter v přímém ohrožení.


Zdroj: Jerusalem Post

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh