Bravo! Miliardář Petr Kellner a PPF daruje České republice zdravotnické pomůcky za 100 milionů korun ve válce proti koronaviru. Většina je z Číny, což je skvělé.

Skupina PPF předá České republice roušky a další zdravotnický materiál za 100 milionů korun. Vyplynulo to z dnešní schůzky premiéra Andreje Babiše s vlastníkem skupiny PPF Petrem Kellnerem.


Dva nejmocnější muži v České republice Andrej Babiš a Petr Kellner spojili své síly v boji proti koronaviru (COVID-19)

PPF zdarma zajistí pro Českou republiku dodávku roušek, chirurgických masek, respirátorů a dalších zdravotnických pomůcek.


Farmaceutická společnost SOTIO ze skupiny PPF nakoupilo v USA 20 tisíc respirátorů pro praktické lékaře v ČR. VDar financuje PPF.Takřka dva miliony chirurgických masek a takřka dva milionu respirátorů PPF nakoupila prostřednictvím své společnosti Home Credit převážně v Číně.


Home Credit a SOTIO ze skupiny PPF nakoupily 1500 ochranných obleků určených pro české lékaře a zdravotnický personál, který pečuje o pacienty postižené novým koronavirem #COVID19.

Obleky už doputovaly přímo do nemocnice NaBulovce, do Motola a k pražským záchranářům.

Čína pomáhá světu

Čína má v boji proti koronaviru obrovské zkušenosti. Právě tam totiž v polovině prosince epidemie vypukla poté, co ji tam zřejmě zavlekli vojáci USA, účastnící se armádních sportovních her v čínském Wuhanu.
Před několika dny dorazila skupina čínských odborníků do Itálie, aby jí pomohla v boji proti koronaviru. Itálie je nejvíc zasaženou zemí koronavirem v Evropě. Na epidemii 1 441 mrtvých.


Čínští experti po přistání v Itálii

Skupina PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Vlastní aktiva ve výši 50 miliard eur (1,25 biliónů korun). Nedávno koupila TV Nova a několik dalších televizních stanic v Evropě.


PPF daruje ochranné pomůcky

Kromě toho PPF přivezla do České republiky 20 tisíc ochranných masek, které nyní dostávají jako dar praktičtí lékaři.

Zdravotní pomůcky PPF nakoupila v Číně a ve Španělsku prostřednictvím svojí společnosti Home Credit.
Další zdravotní materiál, zejména roušky a respirátory, by měla přivézt sama vláda. Vojenský Airbus 319 odlétá zítra ráno do Číny pro rychlotesty na koronavirus, měl by se vrátit ve středu.

Ministerstvo vnitra má potvrzené objednávky na 1,1 milionu respirátorů a pět milionů roušek.


Pokrytci vylezli z děr

Pokrytci, kteří si na pomlouvání Číny dělali politickou kariéru, vylezli z děr a najednou chválí. Jsou to: Primátor Hřib, Bakalův komentátor Pehe, novinář Mitrofanov, bývalý politik Šetina a další.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh