Epicentrum koronaviru: Demonstrace 120 tisíc žen přes varování úřadů. Prý že “Sexismus zabíjí víc, než koronavirus”. A pak: 197 mrtvých. Kolik lidí se nakazilo na demonstraci Milionu chvilek?

Španělsko označilo za hlavní zdroj nákazy koronaviru feministickou demonstraci v rmadi MDŽ (Mezinárodní den žen), které se před týdnem zúčastnilo ve španělském hlavním městě Madridu přes varování 120 tisíc žen. Španělsko dnes hlásí 197 obětí koronaviru a přes šest tisíc nakažených.

Účastnice nesly transparenty s hesly jako například „Sexismus zabíjí víc než koronavirus” a transparenty s obrázky vagín. Demonstrace žen se konaly v několika městech.


Děsivé záběry z feministické demonstrace ve stínu koronaviru. Hesla jako “Svět musí ovládat ženy!” “Sexismus zabíjí víc, než koronavirus!”


Milion chvilek a první nakažení

V České republice nastala obdobná situace 1. března, kdy hnutí Milion Chvilek uspořádalo se před Pražským hradem a na Staroměstském náměstí demonstraci proti jmenování Křečka ombudsmanem.


Demonstrace Milion chvilek se konaly v době, kdy ministr zdravotnictví ohlásil první tři nakažené

Demonstrace začala v době, kdy ministr zdravotnictví Vojtěch oznámil první tři případy nakažení koronavirem v České republice. Nakažené hlásila v Evropě Francie již 24. ledna 2020, Německo od 27. ledna. V tu dobu už hlásila Čína stovky mrtvých.


Portál Arfa.cz již před demonstrací Milionu chvilek upozorňoval, že jde o zdraví nebezpečnou akci a může jít o potenciální ohnisko nákazy.Na demonstraci Milionu chvilek bylo 1. března přes 5 tisíc lidí. Údaje, kolik lidí se tam nakazilo koronavirem při provolávání hesel, nejsou známy. Nyní jsou ČR hlášeny 231 nakažených.
Angažované ženy jako ohnisko koronaviru

Španělsko je po Itálii druhou nejvíce postiženou zemí korinavirem v Evropě a čelí nejrychleji se šířící nákazě na kontinentu. Má více obětí než Německo a Francie.


Demonstrace žen v Madridu 8. března: 120 tisíc lidí

Feministická akce, nenávistně zaměřená proti mužům, se konala při příležitosti Mezinárodního dne žen se v neděli 8. března. Přes varování, že je to v době rostoucí koronavirové epidemie nezodpovědné, se feministické demonstrace zúčastnilo několik žen z vládních stran.
Demonstrace žen v Madridu: Nenávistné transparenty proti mužům

Dnes oznámila nakažení koronavirem manželka španělského socialistického premiéra paní Begoňa Gómezová, která se také zúčastnila demonstrace.


Nakazily své partnery

Minulý týden byl koronavirus diagnostikován u španělská ministryně pro rovnoprávnost Ireně Monterové, která byla také na demonstraci. Poté nakazila svého partnera, místopředsedu vlády Pabla Iglesiase. Oba jsou v karanténě.


Nakažená je i španělská ministryně pro regionální záležitosti Carolina Dariasová, která byla také na demonstraci.


Dnes je tak Španělsko i díky podpoře feministické demonstrace z řad “žen u vesla” jedním z největších ohnisek koronavirové nákazy v Evropě.Zdroje:

https://english.elpais.com/politics/2020-03-15/wife-of-spanish-prime-minister-pedro-sanchez-tests-positive-for-the-coronavirus.html

https://www.reuters.com/article/us-womens-day-spain/thousands-march-in-spain-on-womens-day-despite-coronavirus-fears-idUSKBN20V0ZJ

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh