Náměstí Pod kaštany před ruskou ambasádou: Vrchní ideolog Pirátů Zachar řádí na radnici v komisi, rozhodující o názvech ulic. Primátor Hřib (Piráti) opisuje nenávist od USA. Odhalení cedule mafiána Němcova ve Washingtonu. VIDEO

Odpudivá aktivita primátora Hřiba (Piráti) na přejmenování náměstí Pod kaštany, kde stojí ambasáda Ruské federace, se opírá o vzor z USA. Zde byla ve Washingtonu loni 28. února odhalena cedule s nápisem “náměstí Borise Němcova”. Redakce Arfa.cz vypátrala, že místopisná komise, rozhodují o názvech v Praze, chápe přejmenování náměstí jako “politické rozhodnutí.” A řádí v ní pirátský ideolog.


“Nenávist mezi USA a Ruskem dosáhla další úrovně – do názvů ulic,” napsal o tom se zjevným odporem místní list The Washington Post, ač je obecně laděn spíše protirusky. Cedule je na rozcestníku naproti ambasádě Ruské federace (její adresa je Wisconsin Avenue).


Odhalení cedule na rozcestníku 28. února 2018 v den výročí zavraždění Němcova Čečenci

Boris Němcov byl spolupracovník amerických tajných služeb CIA, krátce vicepremiér Ruska (necelý rok) v éře opilce Jelcina. Němcov rozprodával ruské nerostné bohatství nadnárodním korporacím. Zastřelil ho Čečenec na mostě v Moskvě.


Petici za zachování jména náměstí Pod kaštany PODEPIŠTE ZDE.
Již má více než 500 podpisů (za dva dny)


O přejmenování ulice u ruské ambasády podle Němcova se protiruští aktivisté pokoušeli také v Londýně, ale tam ostrouhali. Radní je poslali k čertu s odůvodněním, že jejich návrh postrádá smysl pro místo, identitu a jakéhokoli historické spojení s Ruskem kromě skutečnosti, že se ruský konzulát nachází na této ulici.
Pirátský politruk na radnici

Z americké bažiny, kterou se dosud nepodařilo vysušit, si vzal nenávistný vzor primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Ten před pár dny ohlásil, že nechá přejmenovat náměstí Pod kaštany, kde sídlí ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova.


Pirátský politruk Michal Zachar s předsedou Pirátské strany Bartošem

Návrh se Hřibovi podařilo prosadit přes místopisnou komisi, která přejmenování předtím dvakrát odmítla s odůvodněním, že název Pod kaštany je oblíbený a tradiční.

Velmi aktivním členem místopisné komise je pan Michal Zachar, vrchní ideolog Pirátů. Implementace politruka, jehož specializací je politický marketing, do místopisné komise, je jasný záměr – a nemusí zůstat u náměstí Pod kaštany. Brzy se můžeme dočkat i ulic, nesoucí jména hrdinů LGTB, jako je tomu například v USA.

Zacharovi se podařilo protlačit na jednání o náměstí Pod kaštany bod, že je přejmenování náměstí je v kompetenci Rady hl. m. Prahyprotože jde o politický akt.


Tělo agenta CIA Borise Němcova v pytli na moskevském mostě

V zápisu ze zasedání místopisné komise 5. 2. 2020 je uvedeno:
“Přejmenování náměstí Pod kaštany je výrazem politického přístupu, který je v kompetenci Rady hl. m. Prahy.” Pro toto tvrzení hlasovala jednomyslně celá komise.


Zápis z jednání místopisné komise Magistrátu hl. m. Prahy o přejmenování oblíbeného náměstí Pod kaštany ZDE


ARFA.cz říká: Je skandální, aby se místopisná komise zbavovala odpovědnosti, když je motiv přejmenování místa motivován politicky. Přesně tak to fungovalo za minulého režimu, považovaného za totalitní.


Místopisná komise jednala ve složení: JUDr. Eva Novaková, Doc.PhDr. Václav Ledvinka, CSc., Mgr. Albert Kubišta, PhDr. Zuzana Strnadová, Michal Zachar (Piráti), Ing. Martin Sedeke, Milan Maruštík, Stanislav Václavovic, Ing. Libor Šíma, a Ing. Jaroslav Peterka

Většinou jde o odborníky, historiky s mnoha tituly. Jednou z výjimek je právě Pirát Zachar.


Ambasáda Ruské federace na náměstí Pod kaštany v Praze 6, Bubenči

Petici za zachování jména náměstí Pod kaštany PODEPIŠTE ZDE.
Již má přes 500 podpisů (za dva dny)


Odpudivá situace samozřejmě neunikla ruským médiím. Například agentura Ria Novosti v článku “V Praze sbírají aktivisté podpisy proti náměstí Borise Němcova” citovala předsedu Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného: “Iniciativa primátora není ničím jiným než provokací namířenou proti Rusku. Pod peticí je podepsáno již 417 lidí”.


Odhalení desky plánuje primátor Hřib na 28. února, v den výročí zastřelení mafiána Němcova Čečenci. V zákulisí magistrátu sílí hlasy o předčasném odvolání pirátského primátora pro aroganci, neschopnost a škodu v řádu miliard, kterou napáchal politickým aktivismem.

Po odvolání Hřiba bude náměstí přejmenováno zpět na náměstí Pod kaštany.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh