Kauza Koněv: “Infantilního starostu Koláře vodí jeho protičeský otec. Selhalo hlavně české ministerstvo zahraničí.” Stanislav Novotný, ostrý rozhovor.

Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) nechal odstranit sochu maršála Koněva, Vladimir Putin podepsal nový zákon a ruská strana zahájila trestní stíhání. Starosta se teď třese jako osika, schovává se před médii. Jeho otec, významný zákulisní hráč, vypouští ochrannou mlhu.Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií (a bývalý policejní prezident) poskytl na téma svrženého pomníku dvojicí Kolářů několik ostrých rozhovorů pro ruská média.


Boris Jelcin a Václav Havel podepisují smlouvu o ochraně pomníků a hrobů. Smlouva o přátelství a spolupráci s Ruskem (1993). Šiřte a sdílejte!

“Aktivity Koláře staršího působí poněkud infantilně, stejně jako jeho syna. Rusko má zákon na ochranu svých symbolů, zrovna tak Američané (USA) mají zákon, na základě kterého může kdokoli, kdo poškodí symboly, památníky veteránů jít až na deset let do basy,” říká Novotný.


Starosta Kolář vysvětluje České televizi, proč zneužil pandemie koronaviru k odstranění sochy

Smlouva: O památníky je třeba pečovat

“Navíc tu máme smlouvu o přátelství a spolupráci mezi Ruskem a Českou republikou, kterou podepsal prezident Havel a prezident Jelcin v roce 1993.”


Prezident Putin ve své pracovně“Na základě této smlouvy jsme se zavázali, že budeme pečovat o památníky a hroby sovětských veteránů a hrdinů. To se v tomto případě nestalo. Památník byl zrušen, socha byla demontována, nemůžeme se divit ruské reakci.”


Starostovi Kolářovi prý chodí výhružky, z nichž se jeho otec Petr Kolář dozvěděl, že je „zakladatelem krvavého klanu Kolářů“ a že „jsou prostě bandou, kterou je potřeba vymýtit“…Rok nápravných prací pro Koláře?

“Rok nápravných prací pro Koláře, to je trest, který uvedlo Rusko jako možný trest za demontáž pomníku Koněva. Kolářovi se hodně přeceňují.”


Nebýt statečnosti Sovětského svazu, byl by svět kořistí Německa

“Na otce starosty Praha 6 Petra Koláře se nepohlíží zrovna s důvěrou. Je to člověk, který se kdysi vyškrábal po zádech Václava Klause, aby udělal kariéru a vzápětí ho na to dosti jidášsky zradil.”
“Za tu zradu dostal Petr Kolář post velvyslance v USA a v Ruské federaci. Tento člověk dokonce založil Evropské hodnoty, které nyní vede pornoherec Jakub Janda. To je dost nechutný spolek, který se chová velmi protičesky.

Nemůže se divit, že jej lidé nevidí zrovna v příznivém světle. S takovouto charakterovou výbavou je pak problematické, když chce hájit nějaké téma, u něhož se snaží tvářit morálně.


Malý, nevýznamný pán

“Ruská rozvědka nebude zabývat Ondřejem Kolářem, na to je opravdu příliš malý pán, nedůležitý. Je jen jako objekt pozorování.”

“V této době 30 let od převratu vidíme tendenci přepisovat dějiny. Pro ruskou stranu je zajímavé, kolik lidí se k takovému nesmyslu přidá. Stojíme v předvečer 75. výročí vítězství nad nacismem.”
“V podtextu demontování soch stojí právě ta snaha o přepsání dějin, snaha o zmenšení viny nacistického Německa za válku, zmenšení zásluh Rudé armády, které v tomto případě v Praze velel maršál Koněv.


Selhala vláda, měla zasáhnout

“Je tu především mezinárodní smlouva, která má zavazující právní sílu. Pan Kolář se musí chovat dle této mezinárodní smlouvy. Je tu spíše smutné, že nezasáhla vláda, že nevyjednala naprosto normální pohled na věc a hlavně nezabránila demontování sochy. To je velký problém.”

“To je daleko zajímavější bod, než nějaký trestněprávní postih pana Ondřeje Koláře, který si tu hraje na hrdinu, aby se pak bál předstoupit před média.”

“A koneckonců, byl to on, kdo si loni objednal ochranku po nějakých výhrůžkách. V této zemi dostává výhrůžky kdekdo. Jen někdo se schovává pod sukně ochranky.”

Podle ministerstva zahraničí odstranění sochy neporušuje takříkajíc žádnou z česko-ruských smluv…


Je jen jeden výklad

“Ta smlouva počítá s péčí o památníky a hroby. Je zbytečný jakýkoli další výklad. Zde je smlouva, která zavazuje všechny občany, resp. všechny, kdo má dbát na dodržování právního řádu v ČR. A hotovo, šmytec. Tečka.”

“Ta smlouva je označena jako smlouva o přátelství a spolupráci. Je-li přátelství a spolupráce míněna vážně, tak asi by mělo probíhat seriózní jednání mezi naší a ruskou diplomacií, mezi naší a ruskou stranou.”


“Pokud česká strana toto jednání odbývá tím, že řekne, že to je záležitost Prahy 6, potažmo nějakého starosty městské části, no tak samozřejmě to je skandální jednání. Buď smlouva platí, nebo neplatí. Zde žádná další diskuse nedává žádný smysl.”

Byli bychom rádi, kdyby pohled na dějiny byl co nejobjektivnější. Ta socha je součástí našich dějin.

Zdroj: Sputnik


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh